Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy nie miałem takiego problemu, nawet jak wpisywałem nowy cel, a stałem w tym czasie w garażu podziemnym i to kilka pięter niżej.

Może jak auto stoi akurat w miejscu gdzie nie ma żadnej ulicy w tym miejscu w systemie to nie potrafi odnaleźć drogi. Jednak moim zdaniem chyba coś jest nie tak ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, [email protected] napisał:

Ja nigdy nie miałem takiego problemu, nawet jak wpisywałem nowy cel, a stałem w tym czasie w garażu podziemnym i to kilka pięter niżej.

Może jak auto stoi akurat w miejscu gdzie nie ma żadnej ulicy w tym miejscu w systemie to nie potrafi odnaleźć drogi. Jednak moim zdaniem chyba coś jest nie tak ze sprzętem.

nie , bo  oblicza   drogę od  najbliższego punktu do drogi jaki masz 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z nawigacja Pro , wystwietla się baza danych nawigacyjnych niedostępna nie można włączyć mapy . Czy ktoś przerabiał już taki problem ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BartekV napisał:

Witam . Mam problem z nawigacja Pro , wystwietla się baza danych nawigacyjnych niedostępna nie można włączyć mapy . Czy ktoś przerabiał już taki problem ? 

Pozdrawiam 

wgraj na nowo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to ze żadna mapa nie była wgrywana 

Chciałem odpalić navi i wyskoczył taki komunikat 

Edytowane przez BartekV
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy użytkownik passata b8 i ogólnie VW mam pytanie 

Posiadam auto z roku 2016 model na 2017 i DM 2 generacji

Jakie musze sciagnac mapy od 2014 czy juz id 2017 ?

I czy muszę wyrywać do oryginału karty czy mogę przez USB  ?

Poniżej zdjęcie DM

20191027_141207.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2014 i zamieniasz pliki na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość obojętnie DM czy DP pisz na priv lub dzwoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2019 o 08:21, shibby napisał:

strona VW została przebudowana i trzeba się trochę naklikać by znaleźć pliki map. Podaję więc dla potomnych aktualny link:

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/pl/pl/index/do-pobrania/maps-download#/

Ta przebudowa miała na celu utrudnić szukanie czegokolwiek i zniechęcić potencjalnych zainteresowanych znalezieniem jakiejś informacji. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam DM i mapę w wersji:

1030

ECE1 2018/2019

Shield" Shield 2016-44 (build 309)

 

Z tego co widziałem to aktualnie dostępna wersja to 1310. Warto aktualizować? Jeżeli tak, to na który wariant bundle? Póki co ściągnąłem: DiscoverMedia2_EU_AS_1310_V11 - która waży 13GB.

 

Samochód świeżo odebrany i zdziwiony jestem trochę, że przy sprzedaży nie zrobili aktualizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z aktualizacją, w ciągu kilku tygodni powinna się pojawić aktualizacja listopadowo-grudniowa.

Nie ma sensu dwa razy po 13 gb pobierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... to nie wiedziałem, że zaraz coś wyjdzie. Chodzi mi bardziej o to czy:

- aktualna wersja jest lepsza od tej co mam teraz - gdzieś czytałem, że nie zawsze jest to regułą

- warto aktualizować bo są chyba jakieś limity - 2x do roku czy jakoś tak - z drugiej strony - jak to działa? Przecież ściągam plik ze strony, wgrywam na kartę i aktualizuję - jak oni zliczają te aktualizacje (a może to jakaś bzdura)?

 

Te 13 GB to 3 minuty ściągania więc nie problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,

Co do różnic między wersją czerwcową, a starszą, to doszło trochę dróg (nawet miejscami na zapas, vide A1 wokół Częstochowy pokazuje jako w całości gotową).

Aktualizacje są 2 razy do roku (maj-czerwiec i listopad-grudzień).

Teoretycznie lifetime, w praktyce jako że weszło MIB 3 niedawno, to pewnie za  góra 4-5 lat przestaną wydawać aktualizacje.

Innych limitów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem i o dziwo jest już nowa mapa dla DM - wersja z 7.11.2019 (zabawne, bo kilka dni temu jej nie było jeszcze).

 

Pobieram i jutro sprawdzę czy działa :P

2019-11-23_232738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Pro nadal brak nowszych map

obraz.png.9ff3442ce142611d25993b1a7c2ed1a7.pngobraz.png.9ff3442ce142611d25993b1a7c2ed1a7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było na odwrót - letni update był najpierw dla DP, a jakiś tydzień później wyszedł dla DM.

Widzę że VW dba żeby było "sprawiedliwie" ;)

 

Edit:

Sprawdziłem mapę - działa OK

Jest obwodnica Brzegu Dolnego i brakujący fragment obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu, więc widać progres ;)

Niestety w VW nie byli konsekwentni z S5 i nie ma fragmentu Radomicko-Poznań (a szkoda, wszak mają niby go otwierać w grudniu) - więc nie kontynuowali polityki znanej z A1 z poprzedniej aktualizacji (kierowanie na jeszcze nieistniejące drogi) :)

 

Z ciekawostek - na niemieckiej stronie jest nowa baza danych stacji radiowych z czerwca 2019 (104 MB po rozpakowaniu), która zawiera nowe loga i dane dla systemu obsługi głosowej - zarówno dla DM i DP, a nawet Composition Media (warunek taki że auta muszą być od MY 2016 wzwyż z tego co doczytałem).

Zapuściłem u siebie (karta SD na NTFS, pliki wypakowane bezpośrednio w folder root, karta zablokowana) - zassało, zaktualizowało i chyba działa ;)

Edytowane przez saper_wroc
nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mam pytanie z innej beczki. Mieszkam obok nowego odcinka A1 - Stryków - Tuszyn. Powiedzmy względnie nowego. O ile odcinek ten jest na mapach i nawigacja bez problemu prowadzi po nim, to nie ma dla tego odcinka danych o korkach i utrudnieniach. Informacja taka pojawia się dopiero od mniej więcej MOP przed zjazdem na Piątek, więc dużo dalej niż przedmiotowy odcinek, jadąc w kierunku Gdańska. Pytam czysto z ciekawości, może ktoś wie, jak oni to wprowadzają w życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to VW korzysta z danych od TomTom przy obrazowaniu ruchu, nie wiem ile im zajmuje wdrożenie nowej drogi w systemie.

Osobiście nie przedłużałem już WeConnecta i korzystam z Android Auto, więc nawet nie zwracam na to uwagi.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności