Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przed chwilą otrzymałem taką informacje od VGP:

Szanowny Panie,

dziękuję za cierpliwość. Pragnę poinformować, iż problem aktualizacją i zawartością map został rozwiązany. W pierwszej kolejności należy sprawdzić wersję map w samochodzie. Aktualizacje dla tego systemu nawigacji pobrać może Pan ze strony webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/html.

Tam po wybraniu Pana modelu samochodu i wersji rocznikowej uzyska Pan możliwość ściągnięcia na komputer najświeższych aktualizacji. Należy bezpośrednio ściągnąć spakowany plik z aktualizacjami (niebieski przycisk "Herunterladen"), który znajduje się nieco niżej na stronie.

Następnie proszę włożyć kartę SD, która była w gnieździe Pana samochodu, do czytnika w komputerze i usunąć pliki z folderu "Maps" Pod żadnym pozorem nie można formatować oryginalnej karty SD Volkswagen, ponieważ spowoduje to usunięcie plików ukrytych na karcie.

Ściągnięty spakowany plik należy rozpakować bezpośrednio na kartę SD do folderu "Maps". Zanim rozpakuje Pan pliki na kartę, uprzejmie zachęcam do skopiowania znajdujących się na niej obecnie plików na komputer w celu pozostawienia kopii zapasowej oraz sprawdzenie, czy przełącznik znajdujący się na karcie znajduje się w pozycji zapisu.

Po rozpakowaniu plików na kartę, proszę włożyć kartę SD do gniazda SD1 w samochodzie, włączyć zapłon i zaakceptować aktualizację.

Z poważaniem,

Także próbujemy jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które Bundle będziesz pobierać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od bundle 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działa mapa z bundle 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po opisie paczki to jest to samo co było przedtem, nie wiem jak mieli niby coś poprawić...

Jest za to bundle 7 teraz i znów mnóstwo krajów częściowo pokrytych - co oni tak za przeproszeniem pochrzanili w tych mapach w tym półroczu? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z bundle 7? Działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbowałem, pokrycie wg opisu bundle 7 jest żałosne , bo głównie wschód Europy i to częściowo...

2018-12-05_204747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów :)

navi.thumb.PNG.5fb0c405d1d5d4aa510d40f8b04f50c6.PNG

 

Zatem teoretycznie, mimo iż bundle 3,4,7 pokazują częściowe pokrycie Polski to jednak mapy ważą nieznacznie więcej niż w wersji "pełnej" z kwietnia. W bundle 5 wciąż brak map PL. Spójrzcie też na daty przygotowania archiwów. Wszystkie nowe bundle są z lipca. Nie było ostatnio żadnej aktualizacji.

Testowo wrzucę u siebie bundle 4 i zobaczę jak będzie prowadził na mojej standardowej drodze dom-praca-dom.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że aktualizacja nawigacji z „bundle 5” w mojej ocenie dalej nie działa, znów napisałem do VW. Od rana nie odpowiedzieli mi na e-mail, może już mają mnie dosyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałały komuś te mapy? Nie wiem czy tracić znowu czas na instalacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem bundle 4, wróciłem na niej z pracy do domu. Działała, tyle mogę powiedzieć. Nic więcej nie zauważyłem. Dziś za to kilka minut po odpaleniu auta wyskoczył mi komunikat że rozpoznawanie znaków jest ograniczone. Zobaczę jak będzie sprawować się przez weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuje w czasie weekendu z bundle 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgubiłem kartę SD od swojego autka to muszę kupić nową w serwisie za 480 zł czy byle użwyka kupiona z internetu załatwi sprawę?

Mam discovery pro.

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Majkel2017 napisał:

Jeśli zgubiłem kartę SD od swojego autka to muszę kupić nową w serwisie za 480 zł czy byle użwyka kupiona z internetu załatwi sprawę?

Mam discovery pro.

do DP  mozesz wsadzic co  chcesz, nawet pendrive  by zassać z niego mapę  do czytnika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DP oryginalne mapy są fabrycznie wgrane na dysku twardym urządzenia i karta SD jest nie potrzebna. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 12:26, Robertsas napisał:

W takim razie spróbuje w czasie weekendu z bundle 4?

U mnie Bundle 4 działa, aczkolwiek pozostaję nieufny co do jego ostatecznej zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na DP dziala nowa mapa  P175_N60S5MIBH3_EU

przy aktualizacji na liczniku była, na navi nie ;)

IMG_20181209_114313.jpg.fe559042ac4485af2c3020402b1d101c.jpgIMG_20181209_110050.thumb.jpg.2f10e0d4130fd1f8e3aad989fdd13870.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja map z pliku „ bundle 4” przebiegła pomyślnie, wreszcie nawigacja „ widzi” ulice i miasta w naszym kraju, nie miałem czasu co prawda sprawdzić na trasie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2018 o 13:41, Majkel2017 napisał:

Jeśli zgubiłem kartę SD od swojego autka to muszę kupić nową w serwisie za 480 zł czy byle użwyka kupiona z internetu załatwi sprawę?

Mam discovery pro.

Jak już wyżej koledzy napisali, do DP nie trzeba oryginalnej karty, każda zadziała. Natomast w DM musi być oryginalna i tu w przypadku uszkodzenia lub zgubienia z tego co czytałem wystarczy zgłosić się do salonu i powinni bezpłatnie udostępnić duplikat. Ale to tylko teoria. Nie wiem czy trzeba coś udowadniać w salonie, np fakturę zakupu czy pudełko po karcie z mapami czy może wystarczy że sprawdzą po VINie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności