Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, tjord napisał:

dodajac do pewnej wypowiedzi kolegi ktory udowadnial jak to firmowy soft jest zajebisty - stwierdzam po uzyciu jeszcze raz -> nawigacja firmowa B8  to najwiekszy gniot jaki widzialem od chyba 8 lat, jak ktos sadzi ze to mozna nazwac wogole nawigacją to polecam dowiedziec sie co to jest asystent pasa w automapie

Zgadzam się. Mapy w VW są beznadziejne, ja i tak używam Google Maps a teraz w darmowym roamingu to już w ogole inna nawigacja jest zbędna. Navi od VW pare razy już mnie zawiodla, a google maps nigdy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że fabryczna navi to gniot. Tylko ktoś kto nie miał do czynienia z prawdziwą nawigacją może być zadowolony z fabrycznej. Z płatnych bardzo dobra jest AutoMapa a z darmowych sprawdza się Waze. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Discovery Media nie trzeba używać oryginalnej karty VW.
Można do tego celu użyć karty Samsung Evo+, w której da się zmienić numer CID. (Sytuacja taka sama, jak w przypadku map do RNS315)
Ma to podstawowy plus - karta VW ma 16GB, a Samsunga 32 lub 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam ze może pytanie trochę offtop, w dalszym ciągu dotyczy ono DM.

Odbieram samochód we wtorek i mam pytanie: czy ikonki stacji radiowych same pojawiają się po wyszukaniu stacji? 

W ASO powiedziano mi ze się je ściąga na kartę SD i dogrywa manualnie.

z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikonki stacji masz wgrane w urządzenie. Jeśli ich nie będzie to na stronie VW jest do pobrania paczka z ikonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, untaztood napisał:

Ikonki stacji masz wgrane w urządzenie. Jeśli ich nie będzie to na stronie VW jest do pobrania paczka z ikonami.

Dziękuje serdecznie, we wtorek sprawdzę przy odbiorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja przy okazji zapytam da się przerobić ikonki stacji benzynowych na polskie? Albo jakoś dołożyć chociaż orlen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz samemu wgrać sobie POI.
Akurat przygotowałem sobie w weekend taki plik, ze stacjami benzynowymi min. Orlen (wraz z ikonami) i fotoradarami, więc mogę się nim podzielić.
Proszę o PW.

Dnia 30.09.2017 o 16:37, Robertsas napisał:

Dziękuje serdecznie, we wtorek sprawdzę przy odbiorze?

Ikonki polskich stacji radiowych.

POL_20161020.zip

Edytowane przez untaztood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, untaztood napisał:

Możesz samemu wgrać sobie POI.
Akurat przygotowałem sobie w weekend taki plik, ze stacjami benzynowymi (wraz z ikonami) i fotoradarami, więc mogę się nim podzielić.

Wgrywasz na kartę SD / USB i importujesz.

PersonalPOI.zip

Ikonki polskich stacji radiowych.

POL_20161020.zip

Dziękuje serdecznie, jakieś wymagania jak to zrobić? Karta SD czy pendrivE USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Robertsas napisał:

Dziękuje serdecznie, jakieś wymagania jak to zrobić? Karta SD czy pendrivE USB?

Może być karta SD, lub USB. Wrzucasz i importujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, untaztood napisał:

Może być karta SD, lub USB. Wrzucasz i importujesz

Robi to system automatycznie czy trzeba przypisywać ikonkę stacji do pojedynczej stacji radiowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2017 o 15:02, untaztood napisał:

Możesz samemu wgrać sobie POI.
Akurat przygotowałem sobie w weekend taki plik, ze stacjami benzynowymi min. Orlen (wraz z ikonami) i fotoradarami, więc mogę się nim podzielić.
Proszę o PW.

Ikonki polskich stacji radiowych.

POL_20161020.zip

Witam

"Fabryczne" ikonki sprawdzone przy odbiorze, brakuje pare ikonek stacji radiowych. Trzeba wgrywać pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikonki stacji radiowych pobierają się same jak jest dostęp do Internetu. Zrobiłem próbę, skasowałem ikonki, brak Internetu to brak ikonek. Jest Internet to po chwili pojawiają się same. Nie wszystkie stacje emitują ikonki dlatego niektóre ich nie mają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hugo1960 napisał:

Ikonki stacji radiowych pobierają się same jak jest dostęp do Internetu. Zrobiłem próbę, skasowałem ikonki, brak Internetu to brak ikonek. Jest Internet to po chwili pojawiają się same. Nie wszystkie stacje emitują ikonki dlatego niektóre ich nie mają. 

Witam

Nie potrzeba dostępu do internetu aby ikonki pojawiły się, wystarczy ze przytrzyma sie "pusty kafelek" na dłuższa chwile, mam wrażenie ze stacje radiowe wysyłają w swojej audycji swoje ikonki.

P.S. Być może w moim samochodzie były wgrane tylko nie przypisane do stacji radiowych. Poczekam na wypowiedzi bardziej obytych w tym temacie.?

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U mnie w DM kiedy jestem w obszarze zabudowanym navi często pokazuje błędne dozwolone prędkości jazdy - na jednopasmowej 90 zamiast 50, na dwupasmowej 100. Wkurzające na wyjazdach, bo nie wiadomo gdzie ile jechać... U mnie w mieście te tereny zabudowane i drogi istnieją od lat więc to nie kwestia nowości dróg. Zgłosiłem w serwisie, poszło do centrali. Odpowiedź z centrali:

image.png.94459dfe4e118a9cf76f2776dfb1129b.png

To żarty jakieś... W DP u kumpla jest w miarę ok a przecież mapy od tego samego dostawcy.

Jak jest u Was? Też tak przekłamuje? Mapy zarówno Listopad 2016 jak i Maj 2017...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że kolega może mieć DP + rozpoznawanie znaków kamerą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znaków jest i działa. Jak gdzies 'oblooka' znak 30 czy 70 to pokazuje poprawnie nadpisaną wartość. Problem jest z bazowymi wartościami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pdzieniew napisał:

Rozpoznawanie znaków jest i działa. Jak gdzies 'oblooka' znak 30 czy 70 to pokazuje poprawnie nadpisaną wartość. Problem jest z bazowymi wartościami....

ale to co czyta kamera to jedno a nawigacja "zyje" własnym zyciem czyli tym co ma w danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zgadzam się w 100%.

Tylko czy dane nawigacyjne sa rzeczywiście takie słabe? W końcu to nie są jakieś darmowe systemy, a nawet jakby były to określenie gdzie jest obszar zabudowany to przecież podstawa.

Chciałbym tylko potwierdzenia że problem jest ogólny czy tylko u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy problem jest ogólny, u mnie niestety też wskazuje bzdurne ograniczenia w terenie zabudowanym. Na mapach z maja 2016 było trochę lepiej, po ostatniej aktualizacji dramat. System rozpoznawania znaków niestetynie czyta znaków terenu zabudowanego, więc problem jest w nawigacji i ubogiej bazie danych terenów zabudowanych w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności