Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeden z kolegów na naszym forum podał że zalał do B7 77l ON mi wchodzi +/- 65l sprawdzałem w instrukcji mam bak 70l z rezerwą. Więc jestem ciekawy ile wam wchodzi paliwa, czy mamy wszyscy identycznej wielkości baki, jak zalać na max do pełna, jeżdżę w trasy zawsze tankuję do pełna więc parę litrów więcej by się przydało, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem auto z salonu to nawet sprzedawca mówił, żeby pierwsze co to zajechać na stację bo auta mają najczęściej na start okło 3litrów paliwa. Wlałem wtedy o ile dobrze pamiętam 68l. Dzisiaj zdarza mi się wlać tak jak piszesz max koło 65l. Są ponoć jakieś sztuczki żeby auto stawać nierówno, po zalaniu odczekać jeszcze chwile aż paliwo zejdzie i jeszcze dolać. Wg mnie zasięg jest na tyle zadowalające że nie widzę sensu kombinowania. Jedyne co to przestrzegam przed jeżdżeniem do ostatniej kropli - słyszałem, że może to być kosztowne jak auto zassie syf z zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szczególnie w samochodach na olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będąc na Ukrainie widziałem na stacji paliw drewnianą belkę na którą najeżdża się tylnym kołem i wtedy wchodzi wiecej paliwa niż pojemność baku. Modele B6 pojemność zbiorników mają 70L. Nie widzę potrzeby tankowania pod korek. Chyba, że w celach przemytniczych z UA gdzie paliwo mają tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik 68l i max jaki udało mi się zalać to 68.18l średnio leje po 65 literków BP Ultimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są ponoć jakieś sztuczki
jeżdżę w trasy zawsze tankuję do pełna więc parę litrów więcej by się przydało,
Mi od wybicia pistoletu udaje się dolać ok. 7 l. Po prostu ostatnie litry trzeba bardzo wolno cedzić i dobije się pod korek. Mi już kilka razy udało się osiągnąć pojemność baku(70 l). Oczywiście ostatnie litry tak jak pisałem trzeba cedzić bo ropa się mocno pieni. Ale jak komuś zależy na zwiększeniu zasięgu to taki myk można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności