Skocz do zawartości
popiolek4

Kenwood DNX - problemy z Garmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wakacjach. Jako że długo nic nie pisałem, postanowiłem założyć nowy temat i napisać coś o moich ostatnich i nie tylko, perypetiach ze stacjami Kenwood. Temat raczej jako przestroga niż reklama. Jest w tym dziale parę tematów o różnych stacjach i nawet moje zachwalające "no raczej" Kenwooda. Sprawa głównie tyczy się wbudowanej do radyjka nawigacji Garmin. Sumując to od ostatnich 5 lat używam Kenwooda a dakładniej miałem 3 sztuki. Problemem jest wgrywanie nowej czy też aktualizacja mapy. W pierwszym DNXie zakupiłem aktualizację map na stronie Garmina. Podczas wgrywania uwaliło głowicę a navi. Ale jako że było jeszcze na gwarancji serwis w Warszawie wymienił za free. Niestety ale zakupiona mapa nie chciała hulać w tym radyjku i wgrano starą poprzednią wersję, oczywiście o zwrocie kasy za nową mapę można zapomnieć. W drugim radyjku aktualizacja pobierana była z płyty CD i to nie pierwszej lepszej. Wyszukałem gdzieś na forum chyba w UK jaka to płyta i jakoś to później z wielkim bólem poszło. W trzecim, obecnym DNX521DAB (raczej byłym bo wczoraj sprzedałem) to już piękna historia. Radyjko zakupiłem całkiem nowe w Niemczech w czerwcu 2013, czyli ma dwa lata i właśnie mineła gwarancja. W stacji siedzi mapa Europy 2012r, czyli jak wiadomo stan dróg z 2011r. Jeżdżąc po Polsce brakuje sporo nowych dróg wybudowanych m.in. na Euro 2012 i dlatego zakupiłem aktualizację w Marcu tego roku, na stronie Garmina. Koszt 200zl za Europe 2014. Przysłali link, pobrałem na kompa i zainstalowałem na USB, USB do radja i... i aktualizacja dobiega do 99% i koniec. Aktualizacja mapy nie powiodła się. Takich komunikatów odczytywałem jeszcze później kilkadziesiąt, bo tyle razy próbowałem wgrać mapę na różne sposoby i na różnych nośnikach. Oczywiście sprawa obiła się o Garmina w UK. Wymieniliśmy naprawdę dziesiątki meili w których pisali to samo po 5 razy aby zresetować urządzenie, zaktualizować oprogramowanie, zmienić przeglądarkę internetową, itp, itd, setki porad. W sumie stwierdzili że to nie ich problem i mam się kontaktować z Kenwoodem. Pisałem z Garminem Kwiecień, Maj, Czerwiec. Będąć w PL na wakacjach udałem się do Serwisu w Warszawie. No muszę przyznać że nieźle się goście głowili i...i nic z tego. Wróciłem do domu i po dwóch dniach zadzwonili do mnie ze konsultowali się z Kenwoodem (chyba z producentem) i wiedzą co trzeba zrobić i mam przyjechać. Pojechałem ponownie i dalej nic, cały czas ten komunikat o niepowodzeniu aktualizacji. Stwierdzili że będą się jeszcze kontaktować z producentem i zadzwonią do mnie. Wróciłem do domu, dwa wyjazdy do Warszawy to ok 800km i nic. Na tel się nie doczekałem ale dostałem meila w którym stwierdzono uszkodzenie głowicy navi. Mogą to zrobić ale odpłatnie, czyli 1500zł, tak tak 1500zł tylko dlatego że radio nie pochodzi z PL dystrybucji. Będę dzwonił do Garmina w UK i spytam czy oddadzą kasę za mapę, i jak znając życie już znam odp. Jak pisałem wyżej właśnie wczoraj sprzedałem. Płakać nie ma co bo po dwóch latach użytkowania wziąłem te same pieniądze jakie zapłaciłem za nowe. U mnie w Norwegii takie radyjka są prawie dwa razy droższe i dlatego kupuje w Niemczech a później sprzedaje u siebie. Patrze po necie za nową stacją ale chyba znów zakupię Kenwooda bo tak naprawdę poza navi nie ma nic do zarzucenia, dźwięk, obraz, obsługa na wysokim poziomie. Najwyżej potrzymam ze dwa lata i znów sprzedam. Jest na rynku nowy model DNX525DAB z mapami Europy 2014. A tak na koniec to najlepsze navi są w telefonach, aktualizacje na bieżąco i za darmo.... Oj się rozpisałemmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już po rozmowie z panem z Garmina. Wszystko oczywiście bardzo kulturalnie przedstawiłem po czym pan powiedział że nie ma problemu i zwróci mi kasę za mapę. Dziś otrzymałem potwierdzenie na meila że procedura zwrotu została rozpoczęta i mam oczekiwać wpłaty za 2-3 tygodnie. Tak w sumie to sobie troszkę pogawędziłem z panem i wychodzi na to że są problemy z wgrywaniem map do tych urządzeń. Jak zapytałem po co sprzedajecie aktualizacje które nie działają, pan się uśmiechnął. Stwierdził że teraz mapy do nowych urządzeń są na karcie SD, wystarczy nowa karta z mapą i nie ma potrzeby wgrywania do urządzenia. Wychodzi na to że problem dobrze znany, jeden klient zechce zwrot drugi nie, i tak się interes kręci. Gdzieś czytałem że Garmin ma najlepsze mapy, a pan mnie uświadomił że Garmin bierze mapy od Nokii a dokładnie to się nazywa HERE MAPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa za mapę od Garmina wpłynęła mi na konto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności