Skocz do zawartości
BigosWWO

Mętlik w głowie odnośnie rezystancji

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wzmacniacz monoblok 2500 W RMS przy 2 ohm, oprócz tego mam suba który ma 2x2ohm 3000W RMS.

Mogę to spiąć na 4 ohmy ?

 

 

Mam 4 woofery w drzwi oraz 2 tweetery. W jaki sposób najlepiej wypadałoby je zasilić ?

Edytowane przez BigosWWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz jest stabilny w 1 omie to podłącz suba w 1 om. Do tych wooferów najlepiej mocną 2 kanałówkę w spiąć równolegle. Co to są za głośniki i wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz nie akceptuje 1ohm to pozostaje tylko spiąć cewki w szereg na 4ohm wzmacniacz da wtedy 1250/1500W na glosnik.

Co do drzwi to najlepiej wzmacniacz 4ch z aktywnym crossoverem który akceptuje 2ohm(zakładam ze woofery sa po 4ohm), 2 woofery spiąć równolegle i puścić na jeden kanał wzmacniacza. Tweetery po jednym na kanał, da to możliwość ładnego zgrania calości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sprzęt :

 

Clarion DXZ958RMC

Blaupunkt Velocity VPA11500

Earthquake PA 2150

Sony XM 3040F

AudioSystem Helon 15 SPL 2x2ohm

AudioSystem 165 RX 4x woofer, 2x tweeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woofery dałbym równolegle pod Earthquake. Suba w 4 omy pod Velocity. Nie ma co ryzykować uszkodzeniem wzmacniacza spinając głośnik w 1 om.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woofery dałbym równolegle pod Earthquake. Suba w 4 omy pod Velocity. Nie ma co ryzykować uszkodzeniem wzmacniacza spinając głośnik w 1 om.

 

tak też planuje :) dzięki za radę :) masz piwko ode mnie, upomnij się ;D

a ten soniacz będzie dobry pod tweetery ? moim zdaniem 2x80W RMS napędzi tweeterki tylko czy jakość będzie dobra....

 

no i pokażę Ci jak będzie grał u mnie sprzęt :) ale to się przypomnij o to ;P

Edytowane przez BigosWWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Sony z czarnej serii są dużo lepsze od nowych gówien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności