Skocz do zawartości
Slabb

Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

stacja benz.jpg

 

Do tej pory, gdy pokazało mi zasięg 40 km, wlewałem 61,5 litrów max wielokrotnie na tej samej stacji, a tu nagle takie coś 63,2 l na jakiejś prywatnej stacji na Kurpiach - oszukują ?

Jakie są Wasze doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 km zasięgu to nie zawsze ta sama ilośc paliwa w zbiorniku ... Zależy jak było jechane - dynamicznie lub w mieście przy 40 km zasięgu bedzie wiecej w kotle niż przy spokojnej jeździe w trasie ....Wziąłeś to pod uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , może zmienię pytanie ile udało się Wam zatankować do prawie pustego zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie max 62.5 litra

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy ktoś z użytkowników BiTDI robił update softu silnika w serwisie na nowsza wersje od producenta ?? Efekty , różnice : osiągi, spalanie ?

Edytowane przez jeffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o update silnika ;-0

 

Czyli stacja na której tankowałem kroi klientów ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory, gdy pokazało mi zasięg 40 km, wlewałem 61,5 litrów max wielokrotnie na tej samej stacji, a tu nagle takie coś 63,2 l na jakiejś prywatnej stacji na Kurpiach - oszukują ?

Jakie są Wasze doświadczenia ?

 

Moje doświadczenia są przede wszystkim takie, że na prywatnych stacjach nie kupuje się paliwa.

Wystarczy choćby przejrzeć raporty kontroli stacji paliw, nieprawidłowości w składzie paliwa są w 90% przypadkach właśnie na prywatnych stacjach. Polecam tankować na stacjach orlen, bp, statoil, shell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz Lotosu wszytkie stacie w Polsce sa prywatne:), paliwo na wszystkich stacjach jest takie samo, a ze dusza polska jest taka jaka jest, ktos tam czasem czegos doleje, co by wieceje zarobic, tyle:)

 

Moje doswiadczenia z paliwem sa takie, ze w Niemczech chyba jest troche lepsze, bo jak ostatnio jechalem do Polski to na miejscu nie pali mi sie rezerwa, a z powrotem juz tak, tankuje zawsze w Polsce na BP Ultimate. Teraz sprawdze jak zona wroci w niedziele bo jak jechala do Polski wyjatkowo przez Niemcy to na miejscu miala zasieg na 80 km jeszcze ( trasa 1000 km - zamiast 9 godzin jechala 14 z powodu korkow). teraz tez zatankuje przed samym wyjazdem i zobacze jak przyjedzie. Napewno jakis tam blad pomiaru istnieje, ale z grubsza jakies wnioski mozna wyciagnac:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie też mam podobne odczucia co do jakości paliwa w Niemczech czy Australii vs. Polska ale mierzenie zużycia w jedną i drugą stronę nie jest miarodajne. Dużo zależy od ukształtowania terenu i wiatru. Mi np. Na trasie z Waw na Śląsk niezależnie od auta spalanie +10/15% vs. Powrót ta sama trasa. Jazda w nocy bez korków w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz słyszę o update silnika ;-0

 

 

Normalne, ze zwłaszcza w przypadku nowych jednostek napędowych producent koryguje oprogramowanie i mozna je aktualizować w Aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160519_175619.jpg

 

Ja ostatnio zatankowałem nawet 64 litry.

Zbiornik ma chyba 66 litrów.

Komputer pokazywał dystans jeszcze 25 km.

Zaznaczam, że tankuje cały czas na tej samej stacji "Statoil", która jest dosłownie prawie pod moim domem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tankowanie z dzisiaj:)IMG_20160530_172116[1].jpg

IMG_20160530_171751[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Subiektywnie też mam podobne odczucia co do jakości paliwa w Niemczech czy Australii vs. Polska ale mierzenie zużycia w jedną i drugą stronę nie jest miarodajne. Dużo zależy od ukształtowania terenu i wiatru. Mi np. Na trasie z Waw na Śląsk niezależnie od auta spalanie +10/15% vs. Powrót ta sama trasa. Jazda w nocy bez korków w obie strony.

 

Australii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyl kto na hamowni ten silnik ?

Trzyma serie ?

 

A odważył sie , ktoś z forum na program ?

 

Jak tylko okaźe sie ze ten silnik nie jest "kupą" pod względem trwałości i skrzynia nie zdycha w okolicach 600 Nm to robię ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów tak i to dość grubo,ale coś nie zagląda na forum.O dsg bym się nie martwił ,jest do 600nM ,nie wiem jak motor i pozostałe.Też jestem zainteresowany tym autem ze wzgl na ten silnik ,dzwoniłem do tunera i twierdzi,że podniesienie standardowe o 20% nie jest problemem i nic się nie stanie,ale przecie nie powie ,że się stanie,bo co by robił.Ja,jeśli kupię zrobię chip na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałbym ochotę, ale się boję bo mimo wszystko, skrzynia DSG jest skonstruowana na 600 Nm

Jeśli podnieść moment obrotowy o te 20 %, to praktycznie będzie to na granicy wytrzymałości (według mnie).

A nie chcę utracić gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób 580 i nic jej nie będzie.ABT zrobiło 630 i skrzyni raczej nie przerabiało.To akurat mocna skrzynia

Zapytam przy okazji ,nie masz problemu z tym wnętrzem ,bo ono niemal białe jest

Edytowane przez tomek131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytam przy okazji ,nie masz problemu z tym wnętrzem ,bo ono niemal białe jest

 

Auto ma 22 tys. km.

Na boczkach siedzeń w dolnej partii widać było już przebarwienia od dżinsów koloru niebieskiego, więc kupiłem środek do czyszczenia i konserwacji siedzeń.

Efekt Boski, naprawdę mogę polecić, czyści idealnie moje białe fotele i konserwuje, firmy:

Zestaw do czyszczenia skóry ColourLock SOFT.

1. Środek czyszczący Soft Clean (200 ml)

2. Preparat konserwujący Leder Versiegelung (150 ml)

 

Koszt zestawu ze szczotką i gąbką raptem tylko 100 pln.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,nawiasem mówiąc co oni wymyślili z tym białym wnętrzem,przecież to nie Bentley ,tylko dla ludu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam ? Ogarnął już ktoś problem z długim "kręceniem" silnika przy odpalaniu ?? Ja wybieram się na serwis we wtorek i będe zgłaszał problem ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tak mialem pare razy, teraz od jakis 10 tys. km juz nie ma tego problemu:) ( wydaje mi sie ze moze na poczatku samochod wiecej stal, czlowiek bawil sie roznymi funkcjami i moze byl lekki problem z akumulatorem? to moje dywagacje ale jak jezdze codziennie, kompletnie to ustalo. )

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności