Skocz do zawartości
Slabb

Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to jest dział B8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@galux20 czy silnik ten sam, to nie jestem tego pewien. Ostatnio rozmawiałem na temat crafterów oraz man tge z VW/MAN i oboje twierdzi.. że to inne konstrukcje, mimo że oba bitdi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ od około miesiące jestem właścicielem VW Passat 2.0 BiTDI 4MOTION 7DSG kombi, przebieg samochodu około 118 tkm, pierwsza rejestracja 05.2015 rok postanowiłem ożywić trochę ten wątek.

Co prawda na dzień dzisiejszy - po przeglądzie w ASO - nie stwierdzono żadnych usterek/wad jednak chciałbym - i mam nadzieję, że przy pomocy innych użytkowników 2.0BiTDI - stworzyć serwisową mapę drogową dla 2.0BiTDI. Chodzi mi o podzielenie się przez innych użytkowników tego forum informacjami przy jakim przebiegu (i) jaką wymianę eksploatacyjną przeprowadzali oraz (ii) jakie usterki się pojawiły. W szczególności co ile wymiana oleju w: (i) silniku, (ii) DSG, (iii) haldex oraz takie rzadsze (ale mogące być najbardziej kosztowne) np. rozrząd, dwumas oraz jeżeli komuś przychodzą inne, prośba o napisanie - jakie. Oczywiście podanie kosztu takiej wymiany/naprawy będzie dodatkowo mile widziany.   

Mam nadzieję, że moja inicjatywa spotka się z waszą aprobatą i dzięki temu - w usystematyzowany sposób - każdy z nas będzie miał z tego wymierną korzyść.

Pzdr - BiTDI  

P.S.

jestem nowy na forum więc przede wszystkich chciałbym wszystkich powitać.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś kupić VCDS'a pasującego do 2.0 bitdi w cenie około 500-600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :)

 

Otrzymałem dzisiaj informację od serwisu vw że moje auto kwalifikuje się do wymiany paska rozrzadu z innymi podzespołami po przebiegu 120.000 km . Koszt takiej wymiany to około 3000 zł . 

Czutałem że pasek powinien być wymieniany pomiedzy 210 a 240 tyś km . Proszę o informację i sugestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 2.0 TDI 240KM  wymiana rozrządu jest faktycznie co 120tys km. 

natomiast 150KM i 190KM TDI > wymiana co 210tys. (co i tak wydaje mi sie troche dużo)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Problem jest taki, że w starszych tyle pompa wody nie wytrzymywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2018 o 14:54, Ameryka111 napisał:

Otrzymałem dzisiaj informację od serwisu vw że moje auto kwalifikuje się do wymiany paska rozrzadu z innymi podzespołami po przebiegu 120.000 km . Koszt takiej wymiany to około 3000 zł . 

 

wszystko się zgadza - tak zaleca producent co 120 tys, , ja robiłem wymiana rozrządu przy 130 tys i nic się nie stało.  Ceny ASO za wymiane rozrządu to abstrakcja - ja robiłem pozaso , na ori częściach i zapłaciłem 1800 PLN - z wymianą oleju, filtrów, paska osprzętu etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę o napisanie przez Użytkowników silnika 2.0 BiTDI o wadach i usterkach które was spotkały przy użytkowaniu tego silnika . Jakie przebiegi zrobiliście do teraz, na co uważać, jakie wskazówki co do użytkowania.

Planuje zakup tiguana z tym konkretnie silnikiem i muszę go zamówić do Świąt. Wiec zależy mi na waszych opiniach czy warto czy lepiej sie w niego nie pakować.

Pozdrawiam wszystkich i witam zarazem, jestem nowym użytkownikiem tego forum:)

PS interesuje mnie też kwestia zużywania oleju silnikowego przez ten motor...

Edytowane przez benassi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterek brak, 60 tys., olej co 15 tys., przestałem sprawdzać bo nie ma po co, przesledz ten wątek, to będziesz wiedział coś więcej, ktoś z kolegów ponoć wymienił koło dwumasowe przy 100tys., komuś innemu jakiś wężyk się zepsuł, to chyba wszystko w skrócie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam były akcje serwisowe na sprężarki (ale to pierwsze egzemplarze) oraz na rurkę chłodzenia turbo albo EGR (nie pamiętam dokładnie).

Poza tym to chyba typowy TDI EA288 (pompy wody, wałki rozrządu które podobno się potrafią obrócić..) ;)

Wbrew pozorom dość mało tego jeszcze jeździ z dużym przebiegiem ale nie ma z nimi tyle problemów co z EA189 BiTurbo z Transportera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi wymieniali dwumasę po 20 tkm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowoczesnych dieslach problemy zwykle ujawniają się po ok. 200-250 tysiącach (oczywiście można wcześniej).  Trzeba poczekać aż stosunkowo dużo użytkowników dociągnie przynajmniej do takiego przebiegu i czy wyjdą jakieś niespodzianki. Dla mnie pod względem parametrów i osiągów silnik jest super tylko bardzo chciałbym wiedzieć jak jest z trwałością bo niestety coraz nowsze silniki są coraz kosztowniejsze w naprawach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - tanio to już było ;) Przypuszczam, że zestaw sprężarek nawet na chińskich gratach to będzie około 5000 PLN, a w oryginale po grubych rabatach to pewnie okolice 10.000 (cena jak widzę w ASO za REGENEROWANĄ to sprężarkę WG - 6129 PLN + sprężarka VTG za 7000....).

Do tego wtryski o bardzo wysokim ciśnieniu, pompy CR.... same bloki nowych EA288 również są tu i ówdzie odchudzone i udziwnione (choć inżynierowie to nazywają optymalizacją :) ). Ale poczekajmy, póki co na mobile.de nie ma przebiegów większych jak 240.000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś ogłoszenie Bi-TDI z przebiegiem 400 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to dobrze, że są ludzie co się tak martwia o nasze silniki, to takie miłe ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze  można się pocieszyć 

Ze inni mają jeszcze lepiej

4 sprężarki.

 

Samochod  kupuje się  taki .  Którego nas jest stać utrzymać

A nie tylko kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda tylko, że mam wrażenie, że współczesny Kowalski nie ma świadomości jakie niespodzianki mogą go czekać kiedy coś się wysypie. Obecnie bardzo drogie w utrzymaniu i jeszcze stosunkowo (biorąc pod uwagę średni wiek aut w PL) młode auta są w zasięgu finansowym bardzo szerokiego grona potencjalnych kupców, w tym młodych nie do końca świadomych za to napalonych na fajną furę.  A6 czy BMW 5  potrafią wygenerować naprawdę wysokie koszty a dla wielu Kowalskich to auta marzenia. Wielu jeszcze wierzy w jakość Made in Germany myśląc że to oznacza, ze auto nie będzie wymagać inwestycji. Z Passatem powoli robi się to samo. To już nie jest auto dla ludu, które naprawi tanim kosztem każdy mechanik a części zamienne są tanie i łatwo  dostępne. Coraz droższe w utrzymaniu auta trafiają na rynek wtórny. To też wbrew pozorom niekorzystna sytuacja dla 1 właścicieli bo dobre (czytaj drogie w utrzymaniu) auta będą więcej traciły na wartości (zmniejszy się popyt). Najem długoterminowy też podrożeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności