Skocz do zawartości
Slabb

Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję kolego za info . czyli jednak pasek . Wydawało mi się że będzie łańcuszek ale nic . Ciekawe że w benzynie 1.8 i 2.0 TSI są łańcuszki . Dziękuję jeszcze raz za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B8 1.8 TSI 132 KW / 180 PS, 4, seit 2015, CJSA Steuerkette, –

Passat B8 2.0 TSI 162 KW / 220 PS, 4, seit 2015, CHHB Steuerkette, –

 

Łańcuch rozrządu nie ma określonego przebiegu do wymiany ?

W przypadku paska - formalnie jest tylko wymiana paska a nie kompletu (tak wniosek można wyciągnąć z książki obsługowej).

Jak jest przypadku łańcucha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy tez się wymienia ale rzadziej, teoretycznie np. co 200k ale nie wiem jak dokładnie w Passacie, z moimi przebiegami pewnie sprzedam go zanim będę musiał nad tym myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łańcuchy tez się wymienia ale rzadziej, teoretycznie np. co 200k ale nie wiem jak dokładnie w Passacie, z moimi przebiegami pewnie sprzedam go zanim będę musiał nad tym myśleć

 

Pasek wymienia się po 210.000 km więc łańcuch szybciej wymienia się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie chodziło o 400k czy coś takiego. Nigdy nie zrobiłem takiego przebiegu nowym autem żeby się tym interesować :-) No i jeśli Passat ma łańcuch to w sumie nawet nigdy nie miałem nowego auta z paskiem, poprzednie też miały łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem info od dealera ze jest przestój w produkcji dla biturbo.... podobno nie ma info do kiedy... ktoś coś wie?

 

PS jeździłem dzisiaj Arteonem 280KM - ;) nice!

Miałem nawet chwile zawahania - czy nie zmienić zamówienia - ale potrzebuje bardziej uniwersalne auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS jeździłem dzisiaj Arteonem 280KM - ;) nice!

Miałem nawet chwile zawahania - czy nie zmienić zamówienia - ale potrzebuje bardziej uniwersalne auto

Bardziej uniwersalne? Jeżeli zamawiasz kombi to tak ale sedan?

Arteon nie jest mniejszy niż Passat, ma bardziej praktyczny bagażnik niż sedan. Kombi ma lepszy bagażnik.

Arteon ma wadę - jest droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem alltracka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alltracka 2,0Ci-Turbo 240 KM ? W jakim kolorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolor spiryt ;) środek bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla kolegi z BiTDi na krakowskich blachach, który wczoraj trochę dostał po dupie na A4 od "220"[emoji48]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla kolegi z BiTDi na krakowskich blachach, który wczoraj trochę dostał po dupie na A4 od "220"[emoji48]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A dokładniej, to co chciałeś powiedzieć i uzyskać pisząc to co napisałeś i wysłałeś z iPhone za pomocą Tapatalka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę .... z konfiguratora VW przy wybraniu Passata / Passata Variant / Alltrack zniknął silnik 2.0 BiTdi .... dostępny jest tylko w Arteon-ie . Czy może ktoś to potwierdzić , czy w Passacie nie będzie już dostępny 2.0 BiTdi 240 KM ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie bedzie bo smrodzil i pewnie diselgate na niech zachodzi. wiec profilaktycznie uwalili temat - zeby potem nie placic odszkodowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe silniki diesla nie mają problemów ze spełnieniem norm więc chyba jest inny powód.

Może konfigurator jest w trakcie zmian ? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy ja dobrze widzę .... z konfiguratora VW przy wybraniu Passata / Passata Variant / Alltrack zniknął silnik 2.0 BiTdi .... dostępny jest tylko w Arteon-ie . Czy może ktoś to potwierdzić , czy w Passacie nie będzie już dostępny 2.0 BiTdi 240 KM ???

 

W niemieckim konfiguratorze nadal jest

Passat Variant Highline 4MOTION 2,0 l TDI SCR 176 kW (240 PS) 7-Gang-Doppelkupplungsgetriebe DSG

48.025,00 EUR

https://www.volkswagen.de/app/konfigurator/vw-de/de/der-passat-variant/31355/38570/highline/3G549T/2018/1/F14%20P0P0/F56%20%20%20%20%20TO/+?page=summary

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze widzę .... z konfiguratora VW przy wybraniu Passata / Passata Variant / Alltrack zniknął silnik 2.0 BiTdi .... dostępny jest tylko w Arteon-ie . Czy może ktoś to potwierdzić , czy w Passacie nie będzie już dostępny 2.0 BiTdi 240 KM ???

 

no właśnie miałem nadzieję, że dowiem się czegoś na forum.. miałem odebrać BiTdi pod koniec czerwca i powiedziano mi, ze wstrzymano produkcję Passatów z tym silnikiem :(.. czy ktoś coś może wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś zamówienie i je cofnięto/anulowano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbieraliśmy ze znajomą Tiguana z salonu VW. Sprzedawca wspomniał, o pewnym problemie z silnikami BiTDI (coś związanego z ich wysileniem) i że ich sprzedaż jest czasowo wstrzymana aż VW się z czymś upora. Same ogólniki, ale słowo 'wysilenie' daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Transporterach słyszałem, że padały sprężarki i tłoki (pękały) ale w B8 nic takiego niby nie miało miejsca, choć z drugiej strony - w dostawczaku te silniki dostają bardziej po 4ech literach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli miałeś zamówienie i je cofnięto/anulowano?

ciężko powiedzieć dokładnie.. dealer nie ma żadnego info - pokazywał mi tylko pismo z VW, że wstrzymano Passaty z takim silnikiem. Mój niby był już wyprodukowany (początek czerwca) ale nie dotarł i nie wiadomo co z nim jest. Następne info powinienem mieć w przyszłym tygodniu. Dzisiaj zadzwoniłem do importera i potwierdził, że wstrzymano do odwołania Passaty z tym silnikiem ale wcześniej zamówione powinny być dostarczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności