Skocz do zawartości
karlik

Klimatyzacja- Nie działają nawiewy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam podobny problem z nawiewami. U mnie objawia sie tak ze jak włącze klimatyzacje to wszystko działa ok dodam ze to climatronik, ale jak chce puścic ogrzewanie to grzeje lewa strona auta a z prawej leci zimne powietrze. Nie mam pojecia co to może być, i jak to mam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś podzieli się wiedzą na temat, gdzie i jak sprawdzić czy działa klapa od recylkulacji powietrza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie podepnę tutaj

Objawy takie- nawiew na maksa - słabo wieje...dawniej bylo słychać ten powiew teraz siła jest duzo mniejsza, słabo wieje a za tym idzie ze i słabo grzeje zimą i słabo chłodzi klima, słychać ze klima się załącza, powietrze leci chłodniejsze ale słabo ...natomiast po wciśnieciu wstecznego ....jest ta siła nadmuchu taka jaka być powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to i ja sie podepnę tutaj

Objawy takie- nawiew na maksa - słabo wieje...dawniej bylo słychać ten powiew teraz siła jest duzo mniejsza, słabo wieje a za tym idzie ze i słabo grzeje zimą i słabo chłodzi klima, słychać ze klima się załącza, powietrze leci chłodniejsze ale słabo ...natomiast po wciśnieciu wstecznego ....jest ta siła nadmuchu taka jaka być powinna

 

Po wrzuceniu wstecznego klima uruchamia obieg wew. więc możesz mieć problem z klapą sterującą obiegiem zew./wew.

Odczytaj kody błędów z klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może filtr kabinowy masz zapchany. Kiedy wymieniałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może filtr kabinowy masz zapchany. Kiedy wymieniałeś ?

 

Odpada bo filtr jest za obiegiem wew. przed samym parownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. i sorki za długi czas bez odpowiedzi na ten temat ale u mnie mechanik poradził sobie z problemem w następujący sposób:

-wyłączył z pozycji komputera (tzn programu) obieg wewnętrzny i klima zaczęła działać normalnie (oczywiście bez nawiewów środkowych) ale i tak efekt był zadowalający.

 

Ale podpinając się pod ten sam temat co zauważyłem i co nastąpiło:

podczas pierwszych chłodów zauważyłem ze nie mam ogrzewania.

muszę przejechać dużo dużo więcej niż "koledzy" aby coś zaczęło grzać.I to najpierw od strony kierowcy a potem pasażera.

Dzisiaj podczas testu- auto zagrzane na 90 i postoju 20 min i po dużym gazowaniu zaczęło grzać. Jak auto znowu postało na luzie bez gazu to leciało chłodne powietrze.

Podejrzewam albo sterowanie albo coś mechanik poprzednio namieszał aby zrobić klimę "zepsuł" gorący luft.

Co wy o tym myślicie.

Ma ktoś w okolicy taki panel (w poprzednich postach zamieszczone foto) sterowania użyczyć na próbę, na chwilową podmiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności