Skocz do zawartości
karlik

Klimatyzacja- Nie działają nawiewy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie.

Nie działają mi nawiewy te centralne a po bokach wije delikatnie, czy to na klimie czy bez.

Auto było u mechanika do spraw klimy i stwierdził po rozebraniu podobno połowy auta że wszystko ok czyli silniczki i klapy i sprężarka ok.

Ja się kiedyś bawiłem climatronikiem to ustawiając na "auto" i "dual" zaczęło dmuchać na środek ale było to mało wydajne.

Mechanik nie ma takiego sprzętu tzn programu, kompa aby i twierdzi to coś ze sterowaniem.

 

Czy coś wam przychodzi do głowy co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum, to żeby wiało to potrzebne są wiatraki. A jak słabo wieje to wina wiatraków lub też właśnie panelu sterowania. Jakbyś miał możliwość podłączyć drugi panel, to moznaby było coś wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma możliwości podpięcia drugiego panela.

Gdzieś tam w środku czyli pod deską rozdzielczą i schowkiem dmucha dobrze bynajmniej tak słychać.

Mechanik stwierdził ze mechanicznie jest ok ale zostawił auto do jutra bo jest jeszcze jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciag filtr pylkowy i wtedy zobacz czy cos bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę ten filtr pułkowy ale za bardzo nie widzę związku ale jak zadziała to stawiam broffff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałeś panel klimy, czy masz taki jak wyjechał z fabryki.

którą wersję panela klimy masz, daj foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok sprawdzę ten filtr pułkowy ale za bardzo nie widzę związku ale jak zadziała to stawiam broffff.

 

Skoro twierdzisz ze silnik dmucha dosc dobrze a mimo to powietrzenie wydostaje sie na zewnatrz to moze byc wlasnie filtr pylkowy zapchany lub zawilgocony, a jak nie bedzie mialo skad dobrze pociagnac swiezego powietrza to nie bedzie dobrze dmuchac. Choc predzej obstawialbym silniczki sterujace klapami w nagrzewnicy - jedna z typowych bolaczek b6.

Ale sprawdzanie zacznij od najtanszych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20150722_143925.jpg podobn nie ma sterowania kklapki ale chyba zmienię mechanika bo coś sobie nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sam z pozycji schowka jestem w stanie coś sprawdzić czy trzeba rozbierać tapicerkę.

Mechanik twierdzi ze filtra nie zassało i że jest ok, twierdzi ze klapy mechanicznie sa dobre ale nie ma sterowania nimi. A jak jak ustawię na auto to wieje na boki ale szału nie ma i po chwili przestaje chłodzić i wieje normalne powietrze.

 

twierdzi że coś tam było już grzebane i nie umie dojść do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobny problem tzn. klima przez chwile chodzi po czym zwalnia i przestaje chyba że nacisnę Eco to rusza sam nawiew. Czasem działa przez 20min non stop a czasem 30 sek i kaput :/ Mechanik myślał, że to wina silniczka obiegu wewnętrznego bo naciskając przycisk obiegu wew na panelu nic nie dmuchało nawet na eko. Okazało się że silniczek jest ok, a diagnoza: wymiana panelu klimatyzacji, niestety nigdzie takiego do mojego paska nie mogę dostać (wersja z webasto 3C0907044AB) do tego dochodzi ochrona komponentów i nie wiem czy inny model panelu których pełno w serwisie aukcyjnym podejdzie. Już bym sobie odpuścił samo webasto na rzecz tego żeby klima działała :/ Robiłem test klimy i wyskoczyły jakieś błędy, których oznaczenie nigdzie nie mogę znaleźć..(zdjęcie) IMG_3215.jpg

Może mój opis przypadku komuś pomoże, a może komuś uda się pomóc i mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co... ochrona komponentu w passacie. W Audi to jest ale nie Passacie. Zaloz inny dowolny panel nawet bez webasto. Zakoduj go i bedzie dzialal.

Nie ma zadnej ochrony komponentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO ale tam na miejscu nic nie zdiagnozujemy- trzeba sie umówić no i pewnie płacić.

Pojechałem do NorAuto i nabiłem klimę bo tam chwilowo najtaniej.

Głównie chodziło że trzeba zacząć od nabicia aby zobaczyć czy chodzi ( choćby dmucha) no i takie wnioski:

na AC można powiedzieć że na bocznych nawiewach coś dmucha ale to nie jest to.

Na Auto mucha bardziej i chłodniej ale po chwili leci cieplejsze powietrze no i oczywiscie dmucha tylko na boki i na szybę na nogi nic nie wyczułem (test był podczas jazdy). Wogóle wydaje mi się ze odgłos jest jakiś taki nie tak , i lekko przerywa (moze nie do końca się wyłączajać ale słabnie i znowy na maxa i znowu slabie i na maxa i tak w kółko)

Na obiegu wew. nie dmucha wcale.

Mechanik który podobno rozbierał kokpit twierdzi ze wszystko mechanicznie ok , trzeba jakiegoś magika od elektryki i dalej grzebać.

Jak mi sie uda to nagram tej odgłos dmuchawy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy są jakieś błędy po tescie klimatyzacji. Ciekawe co panel pokaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze co... ochrona komponentu w passacie. W Audi to jest ale nie Passacie. Zaloz inny dowolny panel nawet bez webasto. Zakoduj go i bedzie dzialal.

Nie ma zadnej ochrony komponentu.

No to może mechanik coś mi przekłamuje..:) Też mi się wydawało, że nie ma. Chyba takie zakodowanie dla mechanika to nie będzie jakiś wielki problem a i sama usługa nie powinna wynieść zbyt dużo..

Edytowane przez smolaque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co sie okazało!!!!!

Po nabiciu i własnoręcznym odgrzybieniu ustawiłem klime na AC i powoli zwiększałem nawiew a że chciałem sprawdzić czy nawiew daje ciepłe powietrze nastawiłem termperaturę na 26 i AC i co się okazało , fajnie dmucha i zimnem przede wszystkim , oczywiście bez środkowego nawiewu , ale i tak już sukces.

I co to moze być że jak zwiększam temp. to wszystko w normie dmucha fajnie i zimnym a jak tylko dam na temp. np 17 to (co może normalne) zaczyna mocniej dmuchac i jakby to nazwać zaczyna przerywać i dmuchać cieplejszym powietrzem.

Wychodzi na to ze regulacja temp. działa na odwrót.

Na Auto też dmucha cieplejszym niż powinno.

Dziwna sytuacja ale jutro ma być baaaardzo ciepło, wiec pojadę na jazdę próbna czy te boczne i tylny nawiew wyrabiają, Jeśli tak to jest sukces i nic nie będę więcej grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się razem z Tobą, ale jak dla mnie to kodowanie panelu lub wymiana, ale niech się wypowiedza zaawansowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A największą zagadką jest to że jak włącze bieg wsteczny to Klima nawiewy inaczej zaczynają pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wlacza sie automatycznie obieg zamkniety co by przy cofaniu spaliny nie byly zasysane do kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że masz albo padnięty panel albo źle ustawiony a nie masz czasem wcisnietego przycisku który otwiera nawiec z silnika ?(naczy wieje ciepłem z silnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer coś mówi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności