Skocz do zawartości
malossi

Szyby dźwiękoszczelne

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zostawisz auto ~8:30-9:00 to pewnie tak. Ja zostawiłem dzień wcześniej i dlatego trwało to dwa dni... ale powiem szczerze, że była obawa że się Panowie nie wyrobią do 18:00... ciężko powiedzieć.

 

BTW

Szymon, jak chcesz to 15.12 mogę Cię zawieść z Mokotowa do BD - nie ma problemu

 

Jak wrażenia po wygłoszeniu w sensie spasowania elementów ? Jakis plastik badz cos innego sie nie odzywa ?

 

Czy masa samochodu sie zmienia ? Ile kg + ?

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy! Ja już po pierwszym etapie

20151214_175225.jpg

Wymienili szyby boczne uchylne na klejone, boczki zafoliowane w bagażniku czekają do jutra rano aż pojadę do bariery dźwięku na wygłuszanie. Niestety w ASO nie obyło się bez problemów, bo ułamali plastikową osłonkę cięgna prawych przednich drzwi. Podobno można to tak złożyć żeby pasowało i skleić, ale to już zostawili specom z Bariery... :/ no nic, mam nadzieję, że faktycznie nie będzie problemu.

W każdym razie jechałem sobie autem bez boczków - baaardzo przestrzennie we wnętrzu :D tylko nie było gdzie lewego łokcia położyć. Jednak ku mojemu zdziwieniu bardzo cicho było, nie przekraczałem 100kmh bo z kruchym ładunkiem jechałem, ale nawet samo kłapnięcie drzwi brzmi inaczej z tymi szybami.

Przednie szyby robi LAMINEX a tył SaintGobain.

Zobaczymy jak będzie wszystko działało po skompletowaniu, dam znać oczywiście :P

20151214_174755.jpg

20151214_175211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac. Ja jade w czwartek do bariery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie udało się jeszcze dzisiaj odebrać auta. Panowie z BD pracują nad wygłuszeniem tapicerki, żeby nie było rezonansów drzwi przy muzyce basowej. Z tego co mi powiedzieli, to jest to nieco inny zabieg niż u Przemka który miał zabieg bardziej dostosowany do polepszenia własności akustycznych głośników. Ma być dokumentacja fotograficzna, więc podzielę się jutro wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie udało się jeszcze dzisiaj odebrać auta. Panowie z BD pracują nad wygłuszeniem tapicerki, żeby nie było rezonansów drzwi przy muzyce basowej. Z tego co mi powiedzieli, to jest to nieco inny zabieg niż u Przemka który miał zabieg bardziej dostosowany do polepszenia własności akustycznych głośników. Ma być dokumentacja fotograficzna, więc podzielę się jutro wieczorem.

Czekam z niecierpliwoscia na zakonczenie walki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie udało się jeszcze dzisiaj odebrać auta. Panowie z BD pracują nad wygłuszeniem tapicerki, żeby nie było rezonansów drzwi przy muzyce basowej. Z tego co mi powiedzieli, to jest to nieco inny zabieg niż u Przemka który miał zabieg bardziej dostosowany do polepszenia własności akustycznych głośników. Ma być dokumentacja fotograficzna, więc podzielę się jutro wieczorem.

 

To ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyles bo ja musze w czwartek wracac wiec musza sie wyrobic w jeden dzien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe :)

Też byłem zdziwiony, bo myslalem ze zrobią tak jak na twoich zdjęciach [emoji2]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mnie nie pocieszyles bo ja musze w czwartek wracac wiec musza sie wyrobic w jeden dzien...

Na moim poekperymentuja więc u Ciebie będzie już pewnie szybko [emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kogoś interesuje to przednie drzwi lewe mają nr czesci 3G0845021 (normalna 3G0845201) , prawe 3G0845022 (normalna 3G0845202)

może komuś się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem już auto i jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu Bariery Dźwięku :)

Jest pięknie, tak jak chciałem - próbowałem wszystkie utwory, które wcześniej wprawiały w wibracje nie tylko boczki, ale i mój mózg (nawet Grubsona) -€“ i nic nie ma :D

Teraz w końcu czuć piękną jakość instalacji Dynaudio.

Pan Maciek z BD podszedł do tematu bardzo indywidualnie i jak koledze Primowi większy nacisk położył na wyłożenie matami samych drzwi, aby poprawić walory dźwiękowe, tak w moim przypadku, którego głównym celem była eliminacja tych głośnych rezonansów skupił się głównie na boczkach.

Po drodze wystąpiły jeszcze pewne niedoskonałości, stąd wydłużenie całej instalacji, ale po precyzyjnym odnalezieniu źródła problemu, została położona dodatkowa mata na przestrzeń przy listwie okiennej tylnych drzwi. Efekt całkowicie spełnił moje oczekiwania :D także polecam! Niedługo założę wątek swojego B8 to wrzucę tam więcej fotek zmian.

DSC04682.jpg

DSC04657.jpg

DSC04665.jpg

DSC04668.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt? I jak szyby warto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon a jak oceniasz teraz wyciszenie wnetrza po wygluszeniu???

Ja jutro jade do nich na to samo, mowia ze po twoim samochodzie z moim powinno im pojsc szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki demontaż i montaż nie powoduje,ze np. Takie drzwi zaczną skrzypiec szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem już auto i jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu Bariery Dźwięku :)

Jest pięknie, tak jak chciałem - próbowałem wszystkie utwory, które wcześniej wprawiały w wibracje nie tylko boczki, ale i mój mózg (nawet Grubsona) -€“ i nic nie ma :D

Teraz w końcu czuć piękną jakość instalacji Dynaudio.

Pan Maciek z BD podszedł do tematu bardzo indywidualnie i jak koledze Primowi większy nacisk położył na wyłożenie matami samych drzwi, aby poprawić walory dźwiękowe, tak w moim przypadku, którego głównym celem była eliminacja tych głośnych rezonansów skupił się głównie na boczkach.

Po drodze wystąpiły jeszcze pewne niedoskonałości, stąd wydłużenie całej instalacji, ale po precyzyjnym odnalezieniu źródła problemu, została położona dodatkowa mata na przestrzeń przy listwie okiennej tylnych drzwi. Efekt całkowicie spełnił moje oczekiwania :D także polecam! Niedługo założę wątek swojego B8 to wrzucę tam więcej fotek zmian.

[ATTACH=CONFIG]139386[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]139387[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]139388[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]139389[/ATTACH]

 

Najważniejsze, że jesteś zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - możesz napisać coś odnośnie poprawy wyciszenia samochodu?

Czy robiłeś może ponownie test z aplikacją w telefonie mierzącą poziom głośności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chlopaki z bariery dzwieku zrobili mi dokladnie to samo wyciszenie co u Szymona. To generalnie nie jest wyciszenie tylko wytlumienie wibracji zwiazanej z basem. Pan Maciek tlumaczyl ze na glosnosc to wplywu miec nie bedzie i rzeczywiscie nie ma, natomiast dynaudio gra w koncu jak powinno. Mozna jeszcze zrobic dodatkowe wytlumienie drzwi matami ale powiem ze to chyba za duzo juz nie da. Niestety ten samochod przy szybkiej jezdzie do najcichszych nie nalezy, jak dla mnie do 120 super cicho, do 140 cicho ale przy 180 jest zdecydowanie za glosno juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj chlopaki z bariery dzwieku zrobili mi dokladnie to samo wyciszenie co u Szymona. To generalnie nie jest wyciszenie tylko wytlumienie wibracji zwiazanej z basem. Pan Maciek tlumaczyl ze na glosnosc to wplywu miec nie bedzie i rzeczywiscie nie ma, natomiast dynaudio gra w koncu jak powinno. Mozna jeszcze zrobic dodatkowe wytlumienie drzwi matami ale powiem ze to chyba za duzo juz nie da. Niestety ten samochod przy szybkiej jezdzie do najcichszych nie nalezy, jak dla mnie do 120 super cicho, do 140 cicho ale przy 180 jest zdecydowanie za glosno juz

 

Czyli podumowując ani wytłumienie drzwi, ani tym bardziej wymiana szyb na dźwiękoszczelne nie pomogły specjalnie w kwestii wyciszenia przy wyższych prędkościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzej roznicy nie widze, troche jest lepiej ale przepasci nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duzej roznicy nie widze, troche jest lepiej ale przepasci nie ma

 

Ale Ty szyby też masz wymienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności