Skocz do zawartości
malossi

Szyby dźwiękoszczelne

Rekomendowane odpowiedzi

Hm. Tak sobie myślę, czy coś stoi na przeszkodzie żeby podjechać do sąsiadów i wymienić w ASO szyby na dźwiękoszczelne(konstrukcja drzwi, uszczelki itp). I ile by to mogło kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jest to kwestia tylko wymiany szkła, uszczelki itd sa te same tak wiec pewnie nr części tych dźwiękochłonnych by sie przyadaly i u nas mozna by je zamowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie oglądaliście test Passata BiTDI na autocentrum. Tam Zachar wykonał pomiar głośności, przy 130km/h jest 62,5 dB. Jest to wyjątkowo mało i albo urządzenie jest rozkalibrowane albo faktycznie podwójne szyby tak dużo dają. Dla porównania Mazda 6 2,2 fl ma 66,6 dB a np. Audi A7 66,1 dB. Co ciekawe testówka była wyposażona w podwójne szyby pomimo że w Polsce są niedostępne :)

 

Wynik 62,5dB jest całkowicie nieprawdopodobny i wg mnie jest pomyłką.

Zobaczcie sobie sami na stronę:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/auto-test/default.aspx

Jest tam test trzech passatów B8: 1.4TSI kombi; 2.0TSI sedan oraz 2.0TDI kombi i poziom hałasu podano odpowiednio:

65,5; 66,5; 65,4 dB.

Dodam, że wszystkie trzy ezgemplarze były wyposażone w dźwiękoszczelne szyby zarówno przednie (standard), jak i boczne (opcja w DE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, faktycznie tak tam jest napisane. CO ciekawe widać z tego, że Variant jest cichszy od Sedana, co wydaje mi się dziwne, bo chyba to właśnie linia sedana jest bardziej aerodynamiczna...

Dla porównania od 2.0 TSI Sedan: Audi A7 jest o 2dB cichsze, A5 o 1dB.

Dla kontrastu Insignia o 2dB głośniejsza, Mondeo 0,6dB głośniej, Mazda 6 (po lifcie) 2,2dB głośniej.

Za to nowy Superb ma taki sam poziom wyciszenia.

Generalnie mi chodzi tylko o to żeby faktycznie było odczuwalnie ciszej niż jest. Moim nieprofesjonalnym miernikiem zmierzyłem przy standardowych szybach 67dB przy 130kmh, zmierzę jeszcze raz po założeniu dźwiękochłonnych i zmierzę wtedy różnicę. Jeśli miałoby spaść o 2dB to byłoby to bardzo odczuwalne i gra warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeny był porządek, czy mógłby ktoś w tym wątku wkleić numery częśćci do zamówienia przy ewentualnej podmianie szyb na dźwiękoszczelne?

 

Przy okazji była już na ten temat dyskusja - czy tylna szyba w sedanie jest zwykła czy dzwiękoszczelna? Jeśli zamawia się oryginalny pakiet szyb z konfiguratora (w Niemczech) to tylna szyba jest inna niż w naszych egzemplarzach (z Polski)?

 

To samo pytanie w kwestii przedniej szyby. Tu sprawa się komplikuje bo może być jeszcze podgrzewana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda szyba przednia bez znaczenia na kraj jest dźwiękoszczelna, mam pytanie czy szyby pszednie podgrzewane maja taka delikatna kratkę w srodku prążki ??? Miałem kiedys forda z podgrzewana szyba i kratka mimo ze mała była widoczna szczególnie w nocy rozmywała obraz jak jest w b8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każda szyba przednia bez znaczenia na kraj jest dźwiękoszczelna, mam pytanie czy szyby pszednie podgrzewane maja taka delikatna kratkę w srodku prążki ??? Miałem kiedys forda z podgrzewana szyba i kratka mimo ze mała była widoczna szczególnie w nocy rozmywała obraz jak jest w b8 ?

 

W B8 nie widać tej kratki. Ja po tygodniu jazdy w pochmurny dzień popatrzyłem na szybę i stwierdziłem że jeszcze nigdy nie miałem tak krystalicznie przejrzystej szyby. Naprawdę.

 

Może to dlatego że jest taka cienka i słychać przez nią szumy? :-)

No ale twierdzisz że każda jest dźwiękoszczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do konfiguratora i wersja podstawowa, wystarczy poczytac nie googlowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odsyłam do konfiguratora i wersja podstawowa, wystarczy poczytac nie googlowac ;)

 

Zajrzałem do konfiguratora.

Wersja Higline - wyposażenie standartowe:

 

Przednia szyba ze szkła termoizolacyjnego

 

Nic o dzwiękoszczelności.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Odsyłam do konfiguratora i wersja podstawowa, wystarczy poczytac nie googlowac ;)

 

Jeśli pytasz o 17 to będą to :

 

Continental WinterContact TS 850 P 215/55 R17 98V XL

 

To taki sam zestaw jak w ulotce promocyjnej VW na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest jednak nie dźwiękoszczelna.

Czyli jak ktoś zamówił pakiet (za granicą) to dostał przód także dźwiękoszczelny? Skaranie boskie z tym internetem :-)

Edytowane przez Tomek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jest jednak nie dźwiękoszczelna.

Czyli jak ktoś zamówił pakiet (za granicą) to dostał przód także dźwiękoszczelny? Skaranie boskie z tym internetem :-)

Ja w swoim zamówieniu w specyfikacji wyposażenia standardowego dla wersji highline mam taki zapis

Wyposażenie standardowe

Zewnętrzne :

-szyby termoizolacyjne, przednia szyba dźwiękochłonna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. I nawet mam dźwiękochłonną :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie szybę podgrzewaną? One też jest dzwiękochłonna/szczelna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już B7 miał w standardzie przednią dźwiękoszczelną, więc spokojnie. Szyba dźwiękoszczelna ma nadrukowaną literkę A lub przekreślone ucho. Ostatnio wymieniałem i mi szklarz pokazywał.

B8 też wg polskiej specyfikacji ma przednią dźwiękoszczelną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B8 z ogrzewaną szybą jest oznaczenie IR - H/A, co odczytuję Infrared Reflective, ale jak to H/A to już nie wiem.

Być może Hardened i Acoustic??

 

Teraz jeszcze sprawdziłem - bo dostałem zastępcze BiTDI bez ogrzewanych szyb, że ma samo oznaczenie "A" (bez IR - H)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jeszcze sprawdziłem - bo dostałem zastępcze BiTDI bez ogrzewanych szyb, że ma samo oznaczenie "A" (bez IR - H)

 

Czy zastępcze samochody dostajesz za free? czy to zwyczajna praktyka ASO do którego jeździsz czy też wynika to z rodzaju zgłaszanych przez Ciebie problemów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre relacje z salonem ;-) więc na czas napraw dostaje demo cary za free, a nie auta zastępcze ASO.

Swoją drogą to napisze dzisiaj kilka moich spostrzeżeń przy porównaniu 2.0TSI i BiTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dobre relacje z salonem ;-) więc na czas napraw dostaje demo cary za free, a nie auta zastępcze ASO.

Swoją drogą to napisze dzisiaj kilka moich spostrzeżeń przy porównaniu 2.0TSI i BiTDI

U Zasady jest ta demówka BiT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U Zasady jest ta demówka BiT ?

 

tak, obklejony Tungsten Sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dobre relacje z salonem

 

Kiedyś się mówiło, że każdy posiadacz włoszczyzny i renuara jest na TY ze swoim mechanikiem z ASO :lol

Ale widać to baaaardzo odległa przeszłość :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności