Skocz do zawartości
malossi

Szyby dźwiękoszczelne

Rekomendowane odpowiedzi

jechałem dziś Golfem 7, zwykły Comfortline, 16", Variant, 1.4TSI. Byłem miło zaskoczony ciszą w kabinie przy wysokich prędkościach.

Przy 200kmh miał 78dBa zmierzonych appką w telefonie, muszę sprawdzić jak to będzie u mnie w Pasku z szybami dźwiękoszczelnymi, ale subiektywnie wydawało mi się,że w Golfie trochę ciszej jest. Z tego co sprawdziłem, miałem ok. 67dBa przy 130kmh w B8 jeszcze przed założeniem nowych szyb. No, ale między 130 a 200 jest spora różnica w oporze powietrza. Faktem jest że nie było też dziś na trasie wiatru i było sucho, niemniej zwróciło to moją uwagę.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało wiarygodne takie testy, czynników wpływajacych na hałas, jak zresztą sam piszesz jest sporo.

 

lepiej: smartfon w tym samym miejscu w aucie stojacym (np środek kokpitu), zamkniete szyby, na zewnatrz auta źródło powtarzalnego dzwieku (CD z jednym kawałkiem na max glośnosci zapetlonym)

 

i wtedy mierz: Passat bez szyb dzwiekoszczelnych, z szybami, Golf :-). Mozna by to zrobić na jakimś zlocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inni juz pomierzyli, ADAC roznica miedzy szybami wynosi 3dB, w passacie jest o 1 dB mniej przy 130 km/h niz w nowej C klassie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, kiedyś na forum ktoś zamieszczał te testy ADAC, ale wydawały nam się niezbyt realne. Różnica 3dB między szybami to dokładnie 2 razy ciszej z szybami dźwiękoszczelnymi. Tymczasem subiektywne i organoleptyczne doświadczenia ludzi którzy jechali B8 z i bez szyb dźw. mówią o tym że różnica jest znikoma.

Dla mnie osobiście największa różnica jest w sytuacji, kiedy np. stoimy na światłach obok wielkiego starego głośnego ciągnika to w aucie z tymi szybami ten odgłos jest zdecydowanie lepiej tłumiony i tutaj! bym się zgodził że to 2x ciszej niż jak nie miałem tych szyb. Samochód jest lepiej izolowany od odgłosów (źródeł dźwięku) z zewnątrz. Wychodzi na to, że szyby zaś, grają niewielką rolę przy szumach powietrza przy prędkościach 160kmh> widocznie ten szum przechodzi przez słupki/dach. Może warto by się zastanowić na tłumieniem tych elementów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, bo to jest tak, ze dla przecietnego ludzkiego ucha 3 dB to troche glosniej/ciszej, zeby stwierdzic ze jest cos 2 x glosniejsze/cichsze to dla wiekszosci ludzi potrzeba cos kolo 10 dB ( tak gdzies wyczytalem ). Chodzi o to, ze szyby tez tlumia pewne zakresy tylko, jakos tak 1000-4000 Hz. Po dluzszej jezdzie nawet o 3 dB nizej, wyraznie tego nie slychac ale jednak jestes bardziej odprezony. Kiedys maluchem jak przejechalem 2000 km, to dochodzilem do siebie pare godzin, glowa 6 na 9:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3db to najmniejsza zmiana natężenia dźwięku notowana przez ucho ludzkie.

 

Całkiem możliwe, że te szyby tłumią znacznie więcej i stąd te różnice w odsłuchu słyszane w stojącym pojeździe, ale należy pamiętać, że szum we wnętrzu jadącego pojezdu powstaje nie tylko na skutek przedostawania się dźwięku z zewnątrz przez szyby, bo również źródłem tego dźwięku może być drganie różnych elementów nadwozia spowodowane oporami powietrza albo drgania przenoszone z układu jezdnego i te będą słyszalne tak samo niezależnie od szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3db to najmniejsza zmiana natężenia dźwięku notowana przez ucho ludzkie - chyba troche nie doceniasz ludzkiego ucha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrujecie czysta teorie, 3db mniej to duzo ale jeszcze zalezy w jakiej czestotliwosci. Samochod moze byc i glosniejszy a mniej sie to odczuwa jak szumy sa symetryczne, jedne nakladaja sie na drugie i nie przeszkadzaja wtedy. Passat do wybitnie cichych samochodow nie nalezy pomimo ze pomiary wypadaja niezle. Owszem przy niskich predkosciach jest bardzo cicho ze strony samochodu ale za to slychac np szum przejezdzajacych obok samochodow (mimo szyb akustycznych), w innych samochodach jakos tak tego nie slyszalem...przy wysokich predkosciach robi sie glosno, od 180-200 robi sie naprawde glosno (mowie o szumie oplywajacego powietrza i opon). W mojej ocenie ten samochod jest nierownomiernie wyciszony i stad takie odczucia. W benzynie bardzo cichy silnik po prostu nie zaglusza innych dzwiekow.

Podsumowywujac uwazam ze szyby akustyczne troche pomagaja tak jak pisal Szymon w tlumieniu szumu otoczenia, ale przy wiekszej predkosci nie widze roznicy subiektywnej, obiektywnie na urzadzeniu pewnie jakas wyjdzie...

Naprawde niech nikt nie liczy ze jak kupi szyby akustyczne to sie odetnie od halasow z zewnatrz, po prostu troche je ograniczy.

Doplata nie jest kosmiczna a do tego sxyba klejona na foli wiec zdecydowanie bezpieczniejszavw razie wypadku czy nawet jak by ktos chcial ja wybic na swiatlach i ukrasc cos z fotela czy wieszaka, tak ze ja uwazam ze warto je zamowic tylko nie ma co oczekiwac cudow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3db to najmniejsza zmiana natężenia dźwięku notowana przez ucho ludzkie - chyba troche nie doceniasz ludzkiego ucha

 

Fakt, pomyliłem się. Najmniejsza słyszalna zmiana to 1dB, a 10dB to subiektywne podwojenie głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaja od 0.5 do 2, kazde ucho inne jest, nawet ksztalt glowy ma znaczenie . Jezeli ludzkie ucho wzmacnia dzwiek o 10-20dB, to roznica 10dB robi juz kolosalna roznice. Do tego rozne czestotliwosci wzmacniane sa tez roznie. Wiec tylko aparatura pomiarowa mozna cos porownac , dlatego dla kazdego z nas ta cichosc czy glosnosc jest roznnie odbierana.

 

na samych oponach mozna miec roznice 3-4 dB.

 

PS

najcichsze amochody to jednak diesle:) 1 miejsce BMW 7, drugi tez jakis diesel ale nie pamietam juz:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jechałem dziś Golfem 7, zwykły Comfortline, 16", Variant, 1.4TSI. Byłem miło zaskoczony ciszą w kabinie przy wysokich prędkościach.

Przy 200kmh miał 78dBa zmierzonych appką w telefonie, muszę sprawdzić jak to będzie u mnie w Pasku z szybami dźwiękoszczelnymi, ale subiektywnie wydawało mi się,że w Golfie trochę ciszej jest. Z tego co sprawdziłem, miałem ok. 67dBa przy 130kmh w B8 jeszcze przed założeniem nowych szyb. No, ale między 130 a 200 jest spora różnica w oporze powietrza. Faktem jest że nie było też dziś na trasie wiatru i było sucho, niemniej zwróciło to moją uwagę.

 

Daleko nie trzeba szukać. Ostatnio jeździłem zastępczym Rapidem, który jest subiektywnie bardziej cichy od Passata. Tam szum ze strony słupka A nie występuje przy prędkości 80-90km/h. Za Passka którego kupiłem można mieć 3 takie Rapidy...Volkswagen zakpił z nas. Osobiście czuję się wydymany.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadzasz kolego mój wspónik ma Octavie i twierdzi że jest dużo gorzej w Skodzie ( a najbardziej się wkurza że jak użyje spryskiwaczy do szyby to słyszy jak mu w uszczelkach płyn pracuje i bulgocze). To jak wieje w szybach zależy od wielu czynników. Zobacz sobie jak mało uszczelek jest w takim Rapidzie.

 

ja wczesniej miałem A6 i było kosmicznie cicho, ale jak się wybierałem do Poznania autostradą i wiatr wiał pod specyficznym kątem też w środku grubo huczało, a za innym wyjazdem pełna cisza.

Edytowane przez x4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę przesadzasz kolego mój wspónik ma Octavie i twierdzi że jest dużo gorzej w Skodzie ( a najbardziej się wkurza że jak użyje spryskiwaczy do szyby to słyszy jak mu w uszczelkach płyn pracuje i bulgocze). To jak wieje w szybach zależy od wielu czynników. Zobacz sobie jak mało uszczelek jest w takim Rapidzie.

 

ja wczesniej miałem A6 i było kosmicznie cicho, ale jak się wybierałem do Poznania autostradą i wiatr wiał pod specyficznym kątem też w środku grubo huczało, a za innym wyjazdem pełna cisza.

Ale w Passacie nigdy nie jest cicho i zawsze słychać głośny szum, tak jakby było okno niedomknięte. W Rapidzie tego nie ma i szczerze to nie obchodzi mnie co ma więcej uszczelek a co mniej. Liczy sie efekt końcowy. Co mi z tego, że Passat ma dużo miękkich plastików a Rapid same twarde skoro te twarde plastiki nie skrzypią, a w Passacie świerszcze odzywają się w wielu miejscach. Jest to wina głównie zawieszenia, które tak mocno przenosi wszystkie drgania do wnętrza zamiast je odpowiednio tłumić. Nawet nie chce wiedzieć jak te plastiki będą trzeszczeć za jakieś 2 lata... Mam jednak nadzieję, że ten problem nie bedzie juz dotyczył mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu źle trafiłeś, czytając wszystkie Twoje stałem się bardziej wyczulony na wszelkie hałasy, skrzypienia itp i nic takiego co Ty opisujesz nie występuje... Rozumiem Twoje rozżalenie ale twierdzenie, że Rapid jest cichszy? Chyba przesadzone, mam okazję na codzień pojeździć Rapidem i wierz mi już po paru kilometrach tęsknię za Passatem.

Przy szybkiej jeździe kierunek i siła wiatru ma duże znaczenie na wrażenia akustyczne w samochodzie.

Ktoś tu pisał na temat zawieszenia w Golfie 7 ale nie dopisał jaka to była wersja, a w Golfie zresztą tak samo jak w Octaviach i Leonach stosuje się belkę z tyłu przy podstawowych silnikach i wielowahacz przy topowych silnikach.

Faktycznie była jakaś felerna seria tych wielowahaczów chyba bo na forach ludzie o tym piszą i to nie tylko choroba Passka ale prawdy dowiemy się dopiero po latach... Bo producentowi nie zależy na rozgłosie kiedy mnóstwo aut jeszcze na gwarancji, tak samo było z glowicami w 2.0 tdi, braniem oleju przez 1.8 i 2.0 tsi i rozrządem w 1.4 tsi

Dlatego jak coś jest nie tak to trzeba męczyć ASO aż to skutki póki jest gwarancja inaczej pozostanie tylko mądra mina czytając za parę lat poradniki na temat aut używanych i twierdzenie "kurcze też ten problem miałem "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Golfa mk7 z wielowahaczem i DCC. Fabryczny zawias sportowy. Koła 225/45 R17.

Zawieszenie pracuje ciszej I bardziej komfortowo niż te w testowanym przeze mnie Passacie. W każdym z trybów DCC.

Przejechałem ponad 300 km po wszelkich rodzajach nawierzchni. Na równej jest ok. Na nierównościach trudno, jest zaakceptować drgania oraz nerowość tyłu szczególnie w szybkich, ciasnych zakrętach.

Uważam, że Passat B8 jest lepiej wyciszony od Golfa mk7.

Generalnie B8, to bardzo fajne auto niestety nie pozbawione istotnych wad. Z tego powodu odłożył decyzję zakupowe do FL.

Edytowane przez mocomus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Golfa mk7 z wielowahaczem i DCC. Zawieszenie pracuje ciszej I bardziej komfortowo niż te w testowanym przeze mnie Passacie. W każdym z trybów DCC.

Przejechałem ponad 300 km po wszelkich rodzajach nawierzchni. Na równej jest ok. Na nierównościach trudno, jest zaakceptować drgania oraz nerowość tyłu szczególnie w szybkich, ciasnych zakrętach.

Uważam, że Passat B8 jest lepiej wyciszony od Golfa mk7.

Generalnie B8, to bardzo fajne auto niestety nie pozbawione istotnych wad. Z tego powodu odłożył decyzję zakupowe do FL.

 

Mógłbyś rozwinąć stwierdzenie "istotnych wad"? Może warto gdzieś podsumować co użytkownicy uważają za wady w Passacie B8 i w jakiś sposób zainteresować VW aby B8 po FL albo B9 był samochodem idealnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś rozwinąć stwierdzenie "istotnych wad"? Może warto gdzieś podsumować co użytkownicy uważają za wady w Passacie B8 i w jakiś sposób zainteresować VW aby B8 po FL albo B9 był samochodem idealnym?

 

Zainteresowac VW?

 

Uwierz, VAG dobrze wie jakie usterki sa w danym.modelu, wystarczy przejzec statystyki z wszystkich ASO np. napraw gwarancyjnych miliona passatow sprzedanych na swieci. Jak na dloni widzą ktore elementy nawalaja u na co klienci sie skarza.

 

A potem wlacza się rachunek ekonomiczny, co się oplaca zmieniać i.ile to kosztuje.

Myslisz ze VAG oszukiwal i.klamal na emisji spalin przez pomyłkę?

Rachunek ekonomiczny.

 

Koncernowi nie zalezy na zrobieniu genialnego auta ale na zyskach. A te beda gdy auto jest wystarczajaco dobre i w cenie do lykniecia przez firmy. Większość sprzedaży to flota. Obudz sie, nikt nie chce Twojego dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie do końca tak jest. Dobrym przykładem jest B6 i jego wersja FL czyli B7. Zmiany na plus w szerokim zakresie.

 

Nie zmienia, to faktu, że VW nagminnie wypuszcza nowe samochody niejako do testów publicznych na koszt użytkowników. Pewne błędy są korygowanie w procesie produkcji, ale dopiero FL stanowi kumulację korekt. Dobrze wygląda, to marketingowo. Po 3 latach można ogłosić: prezentujemy odświeżoną wersję, w której dokonaliśmy ponad 100 zmian. Teraz jest, to samochód doskonały.

 

tjacek napisał:
Mógłbyś rozwinąć stwierdzenie "istotnych wad"? Może warto gdzieś podsumować co użytkownicy uważają za wady w Passacie B8 i w jakiś sposób zainteresować VW aby B8 po FL albo B9 był samochodem idealnym?

Istotną wadą dla mnie jest zawieszenie. Chyba dość ważny element samochodu.

 

Przejechanie 300 km praktycznie nowym autem nie daje mi prawa do oceny innych elementów. Wystarczy jednak poczytać kilka postów na tym forum, aby się przekonać, że problemów jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności