Skocz do zawartości
daro86

Wymiana silnika BMR

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawością czekam Major na odpowiedź, jaki był koszt zmiany z PD na CR...Zielas wymieniałeś cały silnik, sam słupek czy remont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawością czekam Major na odpowiedź, jaki był koszt zmiany z PD na CR...Zielas wymieniałeś cały silnik, sam słupek czy remont?

 

Mi się udało, nie musiałem robić remontu. Po awarii turbiny silnik nie chciał nawet zakręcić, okazało się że cylindry były pełne oleju. Ale jakbym miał wymieniać słupek, to wolałbym wstawić cały motor z CR. Dostać słupek od PD z małym przelotem jest raczej mało realny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało że silnik chcesz robić? .a propo turbo u mnie silnik nie ucierpiał całe szczęście.ale jak pompa oleju siadła to już wysza szkoła jazdy mały remont pompy turbo panewki o chyba wszystko co pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygladało to tak:

Wymieniłem BKD na CFGC

 

Silnik - 8000zł (5km przebiegu)

ECU - 800zł

Skrzynie DSG (PQK pod 130KW i 2WD) 5000zł - nowa fabrycznie

Dwumasa 1200 nowa

Rozrusznik - rozrusznik 250zł - inny jest niz do starej DSG

Wydech dorobiowny 1000zł (bez DPF , CFGC ma z drugiej strony wydech niz BKD

Półoski 1000zł (pod CFGC sa mocniejsze)

IC 500zł - przyłącza na rury z opaskami ( w KOŃCU!!!!!) a nie te zatrzaskowe

 

jakies tam rury jescze doszły do IC bo brakło i trochę do chłodzenia pod webasto , bo fabrycznie motor nie miał instalacji pod webasto

 

całosc wyszła ponad 15tys bez roboty

Wymiane robiłem sam , zajeło mi to troche bo nie miałem czasu i tylko weekendami

Sama wymiana silnika to dzień , 6 śrub, wyjeżdżasz na palecie, wjeżdżasz nowym , wszystko pasuje

najwięcej roboty było z kablami , by wykorzystać starą wiązkę i pociągnąć tylko te niezbędne kable

Został mi tylko jakiś błąd pompki obiegu wody 2 , ale uporałem się i z tym dość szybko. Teraz żadnego błędu, auto zrobione BEZ DPF

5 mies juz jezdze . zrobiłem 11 tys km, zadnego problemu

Spalanie co do BKD - spadło mi min 1-2l ... wcześniej na połowie zbiornika (tankując pod korek) robiłem jakis 400km

teraz dochodzę do 600km

na BKD do rezerwy nie zrobiłem więcej jak 600...no 650, teraz wyszło mi 900 i ponad

A jeżdżę tak samo w zasadzie, te same trasy dom , praca , jakis tam urlop.

Spalanie na postoju -

BKD 0.9-1.0 bez AC...

CFGC - 0,6-0,7 bez AC

 

Spalanie w trasie 100-140km./h w BKD dochodziło to 14-15l, na CFCG wychodzi mi ok 10-11l ... opony te same itp

 

Wrażenia z jazdy - bajka , kultura pracy .. .... po zamianie silnika to tak jak bym się na bęzynę przesiadł

 

tu kilka foto tego co było zrobione / robione

jeszcze stare BKD

lRvzhi.jpg

 

Juz bez motoru

snLfLS.jpg

 

kompletny

jWIdZ5.jpg

 

Nowa skrzynia PQK

 

kymdE0.jpg

 

GpTgdV.jpg

 

Po montażu

AB2GVi.jpg

 

77Y8yD.jpg

 

f5Alsp.jpg

 

PYxiZC.jpg

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

proszę o potwierdzenmie czy bez komplikacji mogę zamienić BMR na BMN, sterownik jest ten sam to już sprawdziłem

różnicą jest tylko brak wałków wyrównoważających?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności