Skocz do zawartości
jarasxy

Prośba o analizę logów, 2.0 TDI BMN, słaby z dołu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

proszę o analizę logów. mój touranek jest bardzo mulasty z dołu. Do około 1800-2000 obr słabo się zbiera, po czym odchodzi jak rakieta. Ponadto borykam się z nadmiernym kopceniem na czarno po przegazowaniu na postoju, oraz po każdym przyśpieszaniu. Do tego spaliny mają bardzo ostry, gryzący zapach. Smród straszny.

 

Turbina nieco gwizda jak się wkręca, ale to może dlatego, że niedawno wywaliłem dpf-a i teraz ją bardziej słychać.

 

http://vaglog.pl/log_225376.html

http://vaglog.pl/log_225377.html

http://vaglog.pl/log_225378.html

http://vaglog.pl/log_225379.html

 

Co jeszcze ewentualnie logować?

 

Kolejne pytanie, dlaczego nie potrafię zrobić basic setting np grupy 003. Pojawia się takie cośegr.jpg

 

 

naciskam na hamulec i puszczam po czym pojawia się takie coś. egr1.jpg

 

trwa to jakies 30 sek i wyskakuje error w okienku full throt. O co w tym chodzi? jak diagnozować np EGR?

 

 

Zauważyłem również, że z okolic zaworu egr (zaznaczyłem to miejsce na zdjęciu) delikatnie syczy i dmucha powietrzem (spalinami?).

 

Proszę o pomoc, opinie, podpowiedzi

 

 

egr2.jpg

Edytowane przez jarasxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje N75 szwankuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej sprawdzić jego poprawne/niepoprawne działanie? Dzisiaj dodatkowo byłem u zaprzyjaźnionego tunera i odciął mi egr i wywalił klapy gaszace z kolektora dolotowego. Na nic się to zdało. Gdzie dokładnie jest n75? 1.9 tdi miałem obcykany.przesiadłem się na 2.0 tdi i dopiero go poznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po logach wygląda na N...

ale gdzie jest w 2.0 ? Tego nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner i nie wie o co chodzi?

Turbo po prostu wolno wstaje i teraz dopiero widzę że to raczej nie jest wina N75, zobacz jak chodzi gruszka od turbo i podciśnienie na niej. Sprawdź też wylot, masz po prostu problem z przelotem powietrza, turbo musi ładować maksymalnie od początku. Dopiero potem zwalniać a u Ciebie jest wysterowane na maksa a i tak turbo buja się jakby nie chciało...

Edytowane przez DawidShelby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner twierdzi ze wszystko jest ok, ze tak kopci po wycieciu dpfa, ale ja sie z tym nie zgadzam do konca.Shelby a to co napisałeś czy moze również powodować ze auto nadmiernie kopci na czarno i śmierdzi strasznie?

 

Jak sprawdzić prace sztangi turbiny i wylot? Mam vcds 12.12. Ale jak pisałem wcześniej np z diagnoza egr miałem problem bądź nie wiedziałem co robię źle. Zdecydowałem się na wyłączenie i jeden problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tuner twierdzi ze wszystko jest ok, ze tak kopci po wycieciu dpfa, ale ja sie z tym nie zgadzam do konca.Shelby a to co napisałeś czy moze również powodować ze auto nadmiernie kopci na czarno i śmierdzi strasznie?

 

Jak sprawdzić prace sztangi turbiny i wylot? Mam vcds 12.12. Ale jak pisałem wcześniej np z diagnoza egr miałem problem bądź nie wiedziałem co robię źle. Zdecydowałem się na wyłączenie i jeden problem z głowy.

Zrobiłem test ze odlaczylem wężyk podciśnienia bezpośrednio od gruszki turbiny.efekt auto muł w całym zakresie obrotów. Zauważyłem również ze w momencie podpięcia wezyka podciśnienia od gruszke zaczyna coś syczec tak jakby z okolic turbiny. Jak wężyk odczepie to syczenie momentalnie ustaje.

 

Odlaczylem również kostkę zasilajaca od tego zaworu obok gruchy po lewej.to jest n75? Efekt był taki, że nic się nie zmieniło w dynamice jazdy. Auto jedzie dobrze, jak przed odpieciem kostki. Tak jak dymil tak dymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób log turba bez podłączonego podciśnienia do gruszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób log turba bez podłączonego podciśnienia do gruszki...

 

ok, jutro do południa wrzuce logi. nabierasz jakiś podejrzeń co może być? odnośnie N75 to jako to jest u mnie? czytałem gdzieś na forach, że w niektórych 2.0 występują tzw. zespolone zawory n75 i n18 jako jeden. Jak już wcześniej pisałem u mnie obok gruszki turbiny jest umieszczony zaworek do którego podłączone są dwa wężyki podciśnienia. Czym on steruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam log z turbiny po odczepieniu wężyka podciśnienia z gruszki. Przy około 3000 obr auto wchodzi w tryb awaryjny

 

http://vaglog.pl/log_226719.html

 

dodatkowo zrobiłem jeszcze takie logi:

http://vaglog.pl/log_226720.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś,jakiś pomysł? Ktoś kojarzy gdzie dokładnie jest u mnie n75?? Jest zespolony z n18 czy występują osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejeździłem kolejne 2 tygodnie i jakieś 3 tys km. Auto w sumie jezdzi, żadnych błędów nie wywala, ale to zamulenie z dołu jest tragiczne. a może po prostu turbina umiera? albo tylko moje jakieś subiektywne odczucia. Wczesniej jezdziłem passatem 130 konnym z tiptronicem po virusie, a tam turbo w sumie od zera wstawało i auto naprawde zapierd......A tu niby mam 170 KM a to nie jedzie z dołu. Natomiast na autostradce jak go ostanio rozbujałem to spokojnie 200 km/h pokazał i chciał jeszcze. o co tu chodzi

 

Zaobserwowałem również że po wyłączeniu programowym EGR i klap gaszących autko już tak nie kopci (puszcza czarnego bąka po przegazowaniu czy redukcji) jednak dalej z niego strasznie śmierdzi jak sobie klepie na jałowym. Taki gryzący zapach. Poranny rozruch i przegazówka wyrzuca niebieskiego bąka, ale tylko momencik i tylko jak zimny.

 

Czy po programowym wyłączeniu EGR trzeba coś jeszcze fizycznie zaślepić? Bo mi w sumie kumpel wyłączył EGR i nic więcej nie robił bo śpieszyło mu się a ja nie wnikałem w temat. Kazał pojeździć na programie, poobserwować i podjechać za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś uszczelniłem i zaślepiłem fizycznie EGR. Zobaczymy, czy to w czymś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i jak tam kolego poradziłeś sobie z problemem? Mam taki sam objaw w 2.0 TDI tylko Audi A3 i nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem dalej nierozwiązany. Wczoraj dodatkowo zapaliła mi się kontrolka stanu oleju. Od wymiany przejechałem 5 kkm. I dolewka OK 300 ml. Czy to normalne?

Zastanawiam się nad odmą, czy nie wali mi olejem w dolot. Chciałem odpiąć wąż plastikowy od odmy idący do rury dolotu ale zabardzo nie wiem jak, a nie chcę nic pourywać. Plan jest taki, żeby troche pojeździć z odmą wpuszczoną do butelki i zobaczyć czy zbiera się olej.

 

Jeśli nie, to pozostaje już tylko turbina i regeneracja

 

Jak rozczepić ten plastikowy wąż jak na foto?

20150916_064405.jpg

odma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekko docisnąć rurkę, a następnie nacisnąć po prawej i lewej stronie aby odblokować zatrzask i wyciągnąć :)

Na zdjęciu narysowałem strzałki gdzie nacisnąć.

20150916_064405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy lekko docisnąć rurkę, a następnie nacisnąć po prawej i lewej stronie aby odblokować zatrzask i wyciągnąć :)

Na zdjęciu narysowałem strzałki gdzie nacisnąć.

[ATTACH=CONFIG]136355[/ATTACH]

 

dzięki misiek. Poradziłem sobie z tematem. Rurka raczej sucha i czysta. Trochę przysyfiona takim suchym olejem.

 

Zajrzałem również w rurę dolotowa gdzie wpada odma. Trochę mokro od oleju jest, ale się nie wylewa;). Spojrzałem też do węża wchodzącego do przepustnicy i samej niej. Tam czysto,delikatnie wilgotno od oleju a mam punkt odniesienia bo jakieś tysiąc km do tylu czyscilem z chirurgiczna dokładnością przepustnice i egr.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wrzucam dodatkowo filmik z pracy sztangi turbiny. na moje oko chodzi płynnie, bez przycinania i w pełnym zakresie. Myślałem, że może coś ją blokuje i przez to taki słaby dół turbiny:

 

 

Chyba wszystko wskazuje na to, że turbina na stół i regeneracja. Pewnie pierścienie uszczelniające nie trzymają, pali oliwę i ogólnie wyeksploatowanie materiału.

 

co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie też sztanga płynnie chodzi a dołu nie ma. Ja u siebie jeszcze nie podmieniałem przepływki i turbiny, więc Twoja myśl o turbinie może być dobrym pomysłem. Jak sobie poradzisz to daj znać :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę co nowego u mnie w temacie. zrobiłem niedawno vcds-em adaptację DSG przy okazji wymiany oleju w niej. I powiem tak. Wrócił dół turbiny:) Wygląda na to, że przymulała mi dół DSG. Teraz jest wszystko OK. Czuje te 170 kucy od razu po wciśnieciu gazu. Auto nie ma czasu pomyśleć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności