Skocz do zawartości
prexer

branie oleju w passacie 1.8 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu czasopismach i programach motoryzacyjnych pisza i mówią o nadmiernej ilości ubywania oleju w silniku 1.8 TSI. Czy to prawda że passaty z tym silnikiem biorą nadmierne ilości oleju czy dotyczy to jedynie silników montowanych w skodach (taką opinie również słyszałem). Jeżdzę passatem 1.8 TSI i nie widzę dużego zużycia oleju. Od przeglądu do przeglądu dolewam ok. 1 l oleju. Jak sytuacja wygląda u Was ?.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz oznaczenie silnika, ja akurat jestem właścicielem takiej Octavi II 1.8 TSI o kodzie BZB z 2008 roku od kwietnia, olej wymieniony jakieś 2 tys. wstecz i nie zauważyłem ubytku. Podobno problem dotyczy aut z późniejszego okresu produkcji, chyba od 2009 i są to bodajże oznaczenia CDAA i CDAB. Polecam lekturę poniższego wątku:

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25989&highlight=1.8+tsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje cdaa polyka jakis litr na 15 tys km. Po zmianie na olej millers (wrzesniej byl castrol) widac znaczace zmniejszenie zuzycia oleju. Oczywiscie znaczenie ma tez palowanie silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem,pewnie jak kazdy z tym silnikiem otoz auto pobiera duzo oleju i nie wiem ktoredy wypluwa pod maska ale silnik jest caly zaplamiony z prawej strony.Potrafi czasami litr oleju gdzies zgubic i nie wiem gdzie.

Moze mi ktos powiedziec o tym felernym silniku?czy ma ktos podobny problem? i jakie sa najczestsze usterki w 1.8

prosze o pomoc i pozdrawiam Marcin

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności