Skocz do zawartości
Rysieeek

UOKiK: Volkswagen Golf A7 i Passat B8 niebezpieczne....

Rekomendowane odpowiedzi

z prasy..

Volkswagen Group Polska Sp. z O.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody osobowe marki Volkswagen Golf A7 i Passat B8 Lim. (typ AU, 3C), wyprodukowane w Niemczech w okresie pomiędzy 30 kwietnia a 12 maja 2015 r., mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Poinformowano, że w niektórych ww. modelach mogły zostać zamontowane zwrotnice przednich kół z niewystarczająco zahartowanego materiału. Ewentualne pęknięcie zwrotnicy skutkuje nagłą utratą sterowności, a w konsekwencji wypadkiem.

WVWZZZAUZFW317475

WVWZZZ3CZFE485452

WVWZZZ3CZFE485630

WVWZZZ3CZFE485796

WVWZZZ3CZFE485892

WVWZZZ3CZFE492636

WVWZZZ3CZFE492706

WVWZZZ3CZFE492734

WVWZZZ3CZFE492873

WVWZZZ3CZFE492892

WVWZZZ3CZFE492980

WVWZZZ3CZFE493096

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o konieczności wizyty w warsztacie dowolnego Partnera Serwisowego Volkswagen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 3CZ to nie poczciwe B6...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, kolejny facelifting...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C to po prostu oznaczenie Passata od 2006 roku modelowego. "Z" to stała litera wypełniająca, F to 2015, a E to fabryka w Emden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli passata B6 i B6 FL. Dlatego ciekawe jest, że najnowszy też ma taki kod.... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie zrobiła się choinka, nagle zaczęły wyskakiwać komunikaty o błędzie w ESP, czujnikach parkowania, asystencie toru jazdy i jeszcze ze 3 inne. Połowa deski na żółto :) Po wyłączeniu i ponownym włączeniu auta kontrolki zgasły. Zadzwoniłem do serwisu i Pani od razu powiedziała, że na moje auto jest jakaś akcja serwisowa i muszą wgrać aktualizację sterowników.

 

Tak przy okazji zapytam jak to wyglądu gdzie indziej bo mnie poinformowano, że nawet jak auto postoi z jeden dzień to mi się auto zastępcze nie należy, no chyba ze zadzwonię po lawetę z drogi gdzieś to na 3 dni dostanę. Trochę się zdziwiłem bo w Mini miałem po gwarancji i do 5 lat od zakupu auto zastępcze było od razu bez najmniejszego problemu. No ale widać, że do BMW to jeszcze daleka droga w VW. A szkoda bo wizualnie auto po woli goni wyższa klasę ale obsługowo to jeszcze są daleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety... już gdzieś pisałem, że obsługa w ASO VW to dno - oczywiście w tych w których ja byłem - nie chce generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO i zostały przeprogramowane wszystkie sterowniki w samochodzie. Czas operacyjny jedyne 3h - masakra. Nikt nie był w stanie mi powiedzieć ile to mniej więcej potrwa. Mam gdzieś zapisane nr akcji serwisowej. Wieczorem podam info dokładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dostałem pismo.... co "aktualizują"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności