Skocz do zawartości
Prim

B8 1.4 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm silnik 1.4 to dosyc dobry silnik.

Porównywałem testy do 200 km/h. Wszystkie auta z dsg. Chociaz do 200 km/h to chyba mniejsze znaczenie.

Zarówno 1.4 Tsi jak i 1.8 Tsi i 190 Tdi - wszystkie około 35sekund. Różnice 1sekunda jest pomijalna. Znacznie odchodzi juz 2.0 220 km - 25 s.

Tak sie głośno zastanawiam tylko ze inaczej sie tylko odczuwa przyspieszenie diesel vs benzyna - ale dwa podobnie jadą.

Diesel 150 km - 40 sekund ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownaj sobie te zakresy predkosci jakimi poruszasz sie codziennie, moge podac ci na przykladzie BiTDI. 99% mojej jazdy to tak z grubsza jakies 0-150. Czyli interesuje mnie jazda w miescie, tak zwane ruszanie spod swiatel, dla przyjemnosci:), oraz jazda poza miastem, tzn. jakos od 50 do 100 bo takie mam ograniczenia, w zwiazku z tym majbardziej wykorzystuje przyspieszeni przy wyprzedzaniu na 4 biegu 60-100, tak z grupsza, ale wlasnie w tym zakresie i na 4 biegu takie wyprzedzania sie odbywaja. Pozostaje autostrada, gdzie poruszam sie z glownie z predkosciami 100-160, i tutaj interesujacy mnie zakres to ostatni bieg, czyli u mnie 7. Czyli jak zwolnie do powiedzmy 90 to samochod na ACC przyspiesza bez zmiany biegu do tych 150, to wlasnie dla mnie jest istotne. Te wlasanie zakresy dla mojej jazdy najbardziej mnie interseuja. pozwalam sobie na jazde pod 250, bo mam taka mozliwosc:), ale zasadniczo powyzej 160 nie potrzebuje jakiesgos super czasu zeby dojsc do powiedzmy predkosci grubo powyzej 200. Czy moj czas bedzie za 150 do 250 10 sekund czy 30 sekund nie ma to akurat dla mnie znaczenia, bo przy takiej predkosci czas wlasnie nie ma znaczenia:), dlatego kupilem diesla:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm silnik 1.4 to dosyc dobry silnik.

Porównywałem testy do 200 km/h. Wszystkie auta z dsg. Chociaz do 200 km/h to chyba mniejsze znaczenie.

Zarówno 1.4 Tsi jak i 1.8 Tsi i 190 Tdi - wszystkie około 35sekund. Różnice 1sekunda jest pomijalna. Znacznie odchodzi juz 2.0 220 km - 25 s.

Tak sie głośno zastanawiam tylko ze inaczej sie tylko odczuwa przyspieszenie diesel vs benzyna - ale dwa podobnie jadą.

Diesel 150 km - 40 sekund ...

 

Znalazłeś gdzieś testy 0-200, albo 0-160 z danymi z GPS? Te mierzone stoperem według danych z licznika mnie nie przekonują :)

 

Według GPS 1.8 TSI ma 36,34 s do 200

 

Według tego filmu 1.4 TSI ma 33,9 s do 200. Tylko mierzone na bazie prędkości licznikowych. Jeżeli 200 na GPS to np. 207 na liczniku, to wydłuża czas o ok. 4-5 sekund. Różnica kolosalna. A w to, że jest szybszy od 1.8 trudno uwierzyć.

 

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podzielił się informacją jak według GPS (RaceLogic itp.) wyglądają przyspieszenia 0-160 i 0-200 w 1.4 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą wychodzić te porównania przy 4 osobach i jakimś bagażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porownaj sobie te zakresy predkosci jakimi poruszasz sie codziennie, moge podac ci na przykladzie BiTDI. 99% mojej jazdy to tak z grubsza jakies 0-150. Czyli interesuje mnie jazda w miescie, tak zwane ruszanie spod swiatel, dla przyjemnosci:), oraz jazda poza miastem, tzn. jakos od 50 do 100 bo takie mam ograniczenia, w zwiazku z tym majbardziej wykorzystuje przyspieszeni przy wyprzedzaniu na 4 biegu 60-100, tak z grupsza, ale wlasnie w tym zakresie i na 4 biegu takie wyprzedzania sie odbywaja. Pozostaje autostrada, gdzie poruszam sie z glownie z predkosciami 100-160, i tutaj interesujacy mnie zakres to ostatni bieg, czyli u mnie 7. Czyli jak zwolnie do powiedzmy 90 to samochod na ACC przyspiesza bez zmiany biegu do tych 150, to wlasnie dla mnie jest istotne. Te wlasanie zakresy dla mojej jazdy najbardziej mnie interseuja. pozwalam sobie na jazde pod 250, bo mam taka mozliwosc:), ale zasadniczo powyzej 160 nie potrzebuje jakiesgos super czasu zeby dojsc do powiedzmy predkosci grubo powyzej 200. Czy moj czas bedzie za 150 do 250 10 sekund czy 30 sekund nie ma to akurat dla mnie znaczenia, bo przy takiej predkosci czas wlasnie nie ma znaczenia:), dlatego kupilem diesla:)

chyba nie zrozumiałem tej długiej wypowiedzi:P

co za różnica czy liczymy od 0 do 200 czy od 100 do 160 km/h:-)

chciałem poprostu porównać elastyczność silników i po tym teście widać że benzyna z obniżonym momentem 180 konna wcale nie jest słabsza od diesla 190 konnego. i tyle:-)

jadąc autostradą - silnik w trybie normal benzyna będzie wolniej przyśpieszał niż diesel 190 konny tak?

jak potrzebuje to redukcją i jedzie podobnie jak diesel:-)

kwestia spalania vs głośności vs kosztów - każdy dobiera co woli:-)

co człowiek to opinia. ja teraz wziałbym 220 konną benzynę która wcale nie ustępuje bi-tdi a jest dużooo tańsza:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie od dilera 190 km passata, masz 180, pojezdzij nim troche to wtedy zrozumiesz:), podam ci przyklad mojego samochodu bo do niego sie odnosze, wyprzedzanie 60-100 na 4 biegu trwa 3.8 sekundy, znajdz sobie taki czas w benzynie 220 km, skoro twierdzisz ze nie jest gorsza:), podpowiem ze golf R ma chyba gorszy czas:)

dlatego mierzenie czasow 0-200 jest bezcelowe bo ile ma 1.4 tsi a ile ma 150 tdi, roznica jest kolosalna a na drodze w normalnym uzytkowaniu inaczej to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W benzynie po prostu używa się biegu 3, a dźwięk silnika nie przeszkadza bo to nie diesel :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W benzynie po prostu używa się biegu 3, a dźwięk silnika nie przeszkadza bo to nie diesel :-)

 

Potwierdzam. Ja to nazwałem "magiczną 3", gdyż przy wyższych prędkościach redukcja z 5 na 4 nie wystarcza :(. Jak wrzucam 3 to idzie jak burza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyprzedzanie 60-100 na 4 biegu trwa 3.8 sekundy, znajdz sobie taki czas w benzynie 220 km

czas w 2.0 TSI jest taki sam :) może nie na 4 biegu, ale po co komu liczyć biegi przy DSG, gaz do dechy i się jedzie :)

 

Tutaj jest elastyczność na 6 biegu od ca. 90kmh do 150

ale kto w normalnym świecie tak jeździ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w UK nie ma zadnych problemow z przegladami aut bez dpf. Mialem kilka lat temu peugota 307 2.0 hdi z wywalonym eco szajsem i mial zle zrobiony program przez co kopcil jak Ikarus ale tez nie bylo najmniejszych problemow. Jak ktos nie ma zadnych znajomosci i nie orientuje sie gdzie zrobic przeglad to tez nie bedzie mial problemu co najwyzej bedzie troszke drozej. W tej chwili stacja z uprawnieniami jest niemal na kazdym rogu i przy tak ostrej konkurencji nikt rozsadny nie bedzie robil problemow i tracil klientow. Od 2014 Roku dpf w autach euro 5 ma byc obecny zgodnie z prawem dlatego zostawia sie puszke bez wkladu. Auta bez dpf i tak mieszcza sie w normach zadymienia i nawet jakby ktos chcial uczciwie sprawdzic spaliny to nie wyjdzie przekroczenie norm. Policja w ogole sie tym tematem nie zajmuje, bo nie wplywa to na bezpieczenstwo. Ja w sumie moge robic MOT coroczny u swojego tunera ale tez w innych stacjach nie bedzie najmniejszych problemow.

 

Wracajac do 1.4 tsi to odpuszcze sobie gadanie o elastycznosci. Chodzi o to, ze reakcja na gaz jest fatalna, a skrzynia biegow to kompromitacja. Jadac 80 km/h daje trzeci bieg i widze 3 tys obrotow - skrzynia biegow ma zdecydowanie za dlugie przelozenia przez co auto jest bardzo mulowate. Dynamiczne rozpedzanie od 50 km/h jest nie mozliwe bez redukcji na drugi bieg co jest bardzo meczace. Ta skrzynia zopstala zrobiona tylko po to aby w danych technicznych bylo niskie spalanie. Przyspieszenie do 100 bedzie dobre to wiadomo, nawet lepsze jak w dieslu bo 2 nieg jest do ponad 100 km/h. Wiem jak chodzi DSG i nikt mi nie powie, ze to lekarstwo na wszystkie niedoskonalosci silnika, bo skrzynia trzyma silnik na zbyt niskich obrotach w trybie D.

 

1.4 tsi bylby znosny gdyby mial normalna skrzynie, osobiscie chcialbym widziec przy 120 na III biegu 6 tys obrotow i przy 160 na IV biegu 6 tys obrotow. Przeciez przy 30 mph silnik na III biegu pracuje ponizej 2000 rpm - to jak ma to jechac!? nawet po redukcji na II nie bedzie idealnie i sie nie osiagnie tego co przy rozpedzaniu ze stoperem w reku. No litosci przeciez nikt (nawet DSG) nie zbije do jedynki przy 40-50 km/h. Szostka w ogole jest niepotrzebna w naszych warunkach, moze w niemczech sie przydaje ale u nas to tylko niepotrzebny zamulacz ukladu napedowego. W dieslu chociaz jak auto wyjdzie z turbo dziury na 6 biegu to kolo 120-130 kmh czuc wzrost momentu obrotowego wiec ostatni bieg nadaje sie do szybkiej jazdy, w 1.4 tsi czym szybciej sie jedzie tym gorsze przyspieszenie na VI biegu tak wiec jest on bezuzyteczny, a V jednak nie jest idealna do jazdy 120-170 kmh (najczesciej tak jezdze na trasie), bo juz silnik zaczyna wyc co jest meczace na dluzsza mete.

Edytowane przez fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu TIGUANA II 1.4 TSI i PASSATA B8 2.0 TDI 150 KM - oba z manualną skrzynią biegów.

Wrażenia z jazdy.

Na trasie zdecydowanie lepiej jeździ się TDI. Na 6 biegu przyspieszanie od 100 do 160 km/h jest o wiele lepsze w TDI niż w TSI. Oczywiście redukując w TSI do 5 czy 4 można osiągnąć podobne lub nawet lepsze rezultaty. Ale co to za przyjemność ciągle zmieniać biegi na autostradzie. Przyjemność z jazdy wykorzystując ACC na autostradzie na 6 biegu jest większa w przypadku TDI.

Co innego jeżeli ktoś ma DSG. Tu skrzynia dobiera odpowiedni bieg i przyspieszanie w TSI może być lepsze. Ja porównuje jazdę na najwyższym biegu w trasie. TDI wygrywa bezapelacyjnie.

W mieście jest odwrotnie. W TSI 100 km/h osiągamy już na 2 biegu, a w TDI na 3. Daje to wrażenie dużo lepszej dynamiki TSI w przy starcie spod świateł (mimo, że czasy 0-100 km/h są podobne).

Jeszcze jeden temat, mianowicie głośność TDI.

Minęły już czasy klekoczącego TDI.

Owszem zimą, zaraz po rozruchu TDI jest nieprzyjemnie głośne.

Natomiast TSI nawet zimą jest aksamitnie ciche, na biegu jałowym prawie go nie słychać.

Ale w trakcie gwałtownego przyspieszania to właśnie TSI hałasuje, jest natarczywie głośne. Być może dlatego, że TDI nie trzeba kręcić tak wysoko.

Dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem TDI czy TSI w manualu (bo takie mam domowe doświadczenia, DSG znam tylko z jazd testowych) polecam wykonać jazdy próbne.

Studiowanie danych na papierze czy oglądanie filmów na YOUTUBE nie zawsze jest zgodne z wrażeniami w czasie codziennego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w domu TIGUANA II 1.4 TSI i PASSATA B8 2.0 TDI 150 KM - oba z manualną skrzynią biegów.

Wrażenia z jazdy.

Na trasie zdecydowanie lepiej jeździ się TDI. Na 6 biegu przyspieszanie od 100 do 160 km/h jest o wiele lepsze w TDI niż w TSI. Oczywiście redukując w TSI do 5 czy 4 można osiągnąć podobne lub nawet lepsze rezultaty. Ale co to za przyjemność ciągle zmieniać biegi na autostradzie. Przyjemność z jazdy wykorzystując ACC na autostradzie na 6 biegu jest większa w przypadku TDI.

Co innego jeżeli ktoś ma DSG. Tu skrzynia dobiera odpowiedni bieg i przyspieszanie w TSI może być lepsze. Ja porównuje jazdę na najwyższym biegu w trasie. TDI wygrywa bezapelacyjnie.

W mieście jest odwrotnie. W TSI 100 km/h osiągamy już na 2 biegu, a w TDI na 3. Daje to wrażenie dużo lepszej dynamiki TSI w przy starcie spod świateł (mimo, że czasy 0-100 km/h są podobne).

Jeszcze jeden temat, mianowicie głośność TDI.

Minęły już czasy klekoczącego TDI.

Owszem zimą, zaraz po rozruchu TDI jest nieprzyjemnie głośne.

Natomiast TSI nawet zimą jest aksamitnie ciche, na biegu jałowym prawie go nie słychać.

Ale w trakcie gwałtownego przyspieszania to właśnie TSI hałasuje, jest natarczywie głośne. Być może dlatego, że TDI nie trzeba kręcić tak wysoko.

Dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem TDI czy TSI w manualu (bo takie mam domowe doświadczenia, DSG znam tylko z jazd testowych) polecam wykonać jazdy próbne.

Studiowanie danych na papierze czy oglądanie filmów na YOUTUBE nie zawsze jest zgodne z wrażeniami w czasie codziennego użytkowania.

 

bardzo fajnie napisane:-)

powiem tak - ile ludzi tyle opini. każdy bardziej zachwala co ma bo to jego świadomy wybór.

ja nie żałuje benzyny 1.8 tsi dsg - chyba że na rzecz 2.0 tsi:P

nie przeszkadza mi niższa elastycność - jak potrzebuje to gaz do dechy skrzynia redukuje i jest ok - a dźwięk może jest głośniejszy nawet ale nawet przy tym 1.8 tsi jest bajka i wręcz go lubie. spalanie mam dokładnie 10 litrów w mieęscie (Wrocław) zmierzone na 300 km raczej mało korków. - diesel mondeo tdci 140 km spalał w tych warunkach około 8. dla mnei 2 litry odrabiałbym kilka lat - a po przesiadce z diesla jestem naprawdę zadowolony:-)

 

ps. porównując przyśpieszanie tdi do tsi na konkretnym biegu dla mnie jest bezcelowe.

potrzebuje to gaz i DSG redukuje ile trzeba i przyśpieszenia są podobne...

oczywiście moja opini dotyczy aut z DSG:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. porównując przyśpieszanie tdi do tsi na konkretnym biegu dla mnie jest bezcelowe.

To prawda w przypadku DSG. W manualu jednak ma znaczenie jak auto przyspiesza na 6 biegu w trakcie jazdy na autostradzie na tempomacie.

 

P.S.

Tiguan II TSI to auto mojej żony - używany praktycznie tylko w mieście.

A Passat TDI głównie na dalsze wyjazdy.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 bieg w tym tsi jest raczej tylko po to zeby w testach homologacyjnych auto mniej wydzielalo spalin itp. Raczej nie nadaje sie do normalnej jazdy bo ma za wysokie przelozenie. Znajoma ma ponad 10 letnia astre po kilku dzwonach, ktora pali wiecej oleju niz benzyny i powiem szczerze, ze mimo braku turbo i silniczka 115 km (1.6) to wlasnie jest podobne przyspieszenie na autostradzie po wrzuceniu ostatniego biegu. Osobiscie wcale nie lubie diesli i na pewno nigdy bym nie kupil diesla a normalnie wzialbym 2.0 tsi, jednak jezdze czym jezdze ze wzgledu nawet nie tyle na podatki co na ubezpieczenie. Kilka razy zabierali mi prawo jazdy za punkty karne i mialem dwa razy sprawe w sadzie, jeszcze dodatkowo mam na koncie wyrok za jazde po zabraniu prawa jazdy, a samochod jest mi niezbedny do pracy a uwiezcie mi ze ciezko jechac jak debil po autostradzie 50 mil czy nieraz 40 mil, bo debile tak postawiali znaki. Przez moja historie kierowcy musze placic 7 tys funtow rocznie ubezpieczenia za 2.0 tdi, po prostu ubezpieczenie 2.0 tsi kosztowaloby mnie ponad 20 tys funtow. Jednak z dwojga zlego jako milosnik benzynowych silnikow wole jezdzic slabym dieslem niz meczyc sie w takiej pierdziawce jak 1.4 tsi - tego po prostu sie nie da zniesc, bo to auto nawet nie o to chodzi ze jest slabe... bo w sumie to nie jest takie zle ale jest zestrojone emerycko, nie reaguje na gaz, ma ekonomiczno ekologiczna skrzynie i w ogole nie czuc polaczenia gazu z ukladem napedowym jesli wiecie co mam na mysli. We wspomnianej kilkunastoletniej astrze depniedcie w gaz konczy sie wyraznym odczuwalnym przyspieszeniam a nawet szarpnieciem, a 1.4 tsi to jest zrobiony tak jakby byl robiony przez ludzi i dla ludzi ktorzy nienawidza prowadzic. Tak to wyglada z mojej perspektywy. Diesel ma swoje wady ale chociaz przyspiesza, szczerze 1.6 tdi nawet nie jest az taki zly a w moim przypadku to optymalny wybor bo mialem na niego oc za 4600 gbp na rok, czyli mimo wszystko tanio jak na moja historie kierowcy. Nie stac mnie aby placic po ponad tysiac funtow miesiecznie za rate OC, poza tym to bez sensu dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 2.0 Tsi 4x4 Alltraca 220Ps , zbiera się pięknie , wcześniej miałem kilka lat B6 1.4 Tsi 125Ps i złego słowa nie powiem na temat jego osiągów, elastyczności ( może poza 6 biegiem), miał dużo,dużo lepsze osiągi niż lżejsze Stilo 1.6 120Ps 3d , więc Wiesiu jeśli mówisz o popierdziawce to myślę jednak że nie wiesz o czym mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może osiągi nie są takie fatalne ale niestety reakcja na gaz jest powolna a dodatkowa ta skrzynia biegów robi z auta robura. Miałem 1.6 tdi i nie był specjalnie dynamiczny ale na trzecim biegu przy 120 k /h miał Już prawie maksymalne obroty i fajnie reagował na gaz, w tsi to nawet przy 50 jest problem bo na dwójce są bardzo niskie obroty kolo 3000 rpm i nie da się przez te skrzynie biegów utrzymywać między 4 a 6 tys obrotów. 1.6 mpi już był pod tym względem fajniejszy bo przy 50 jak i150 można było trzymać 5 tys obrotów co daje wrażenie lepszej dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu. Czy ktoś wie ile oleju wchodzi do 1.4 TSI ACT 150 KM? Bo w mojej instrukcji tylko podane jaki olej zalecany a nie ma nic o ilości.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawiam się nad zakupem B8 w 1.4 tsi 150KM z DSG jakiego spalania w trasie do 140 km/h i jeździe po mieście się spodziewać?

Dopłacić do 2,0 tdi 150 KM aby zyskać ekonomię przy 20-25 000 km rocznie? Zależy mi na jeździe eko i wolałbym zakupić Passata niż Golfa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Varianta 125 KM w manualu i srednie spalanie 7,3 - 7,7 ( 2/3 miasto ) co do trasy to autostradowe 140 km/h - ok 6 l

 

 

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 13:51, Wieelki napisał:

U mnie w końcu dłuższa trasa wpadła bez żadnej autostrady prędkość maks 120 km/h wyszło 5,6l (1.4/150).

No to na moje oko chyba nie żalujesz zakupu ? :)

Zastanawiam się nad zakupem z silnikiem 1,4 TSI 150 KM i skrzynią DSG.

Przez weekend jeździłem teraz 1,8 180 KM z DSG i na komputerze z moim eco-drivingiem osiągnałem 7,5 l miasto/trasa (40%/60%).

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności