Skocz do zawartości
Prim

B8 1.4 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2019 o 11:00, gstroy napisał:

 Przy większych predkościach rzędu 140-150 km/h spalanie gwałtownie rośnie, a zasięg maleje.

Napisałeś że spalanie gwałtowanie rośnie. To znaczy jakie optymalne osiągasz spalanie wg komputera przy prędkościach typowo autostradowych 140-150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe 120 km/h autostradą praktycznie stale był aktywny tryb 2-cylindrowy, chyba że trafiło się jakieś wzniesienie albo musiałem kogoś wyprzedzić. Chwilowe spalanie pokazywane przez komputer oscylowało nieco powyżej 5 litrów. A przy prędkości 150 km/h rosło do ok. 8 litrów. Podkreślam, że to spalanie chwilowe. Odniosłem wrażenie, że różnica dla średniego spalania mogłaby wynieść między 1 a 2 litry na 100 km. Nie da się jechać stale 120 na godz., bo przy wyprzedzaniu trzeba przyspieszyć. Tak samo, jak nie da się stale jechać 150 na godz., bo wiele samochodów jedzie wolniej, np. 130, 140 na godz. i kiedy zajmują lewy pas, trzeba zwolnić. Natomiast najbardziej obrazowo wyglądało to przy zasięgu. Przy pełnym baku i jeździe ekonomicznej komputer pokazywał po zatankowaniu zasięg 1150 km, który malał bardzo powoli. Ale podczas kilkunastu minut jazdy z predkością 150 km zasięg dosłownie topniał w oczach. Zależało mi, żeby za granicą tankować jak najmniej, więc postawiłem na ekonomikę.

Co do zaniżania spalania przez komputer, nie potrafię się odnieść. Nie porównywałem fizycznej ilości zatankowanego paliwa ze wskazaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gstroy napisał:

Co do zaniżania spalania przez komputer, nie potrafię się odnieść. Nie porównywałem fizycznej ilości zatankowanego paliwa ze wskazaniami.

Szkoda zajmuje to chwilę a jak już się tak tu udzielasz było by jakieś merytoryczne odniesienie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2019 o 08:52, gstroy napisał:

 

Co do zaniżania spalania przez komputer, nie potrafię się odnieść. Nie porównywałem fizycznej ilości zatankowanego paliwa ze wskazaniami.

Kolego jest to dziecinnie proste i zajmuje mniej niz 30sek.

Ilosc zatankowanego paliwa mnozysz x100, dzielisz przez ilosc przejechanych kilometrów na 1 tankowaniu i masz wynik ktory porownujesz z tym z komputera.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić to dokładnie, to musisz tankowac że 3 razy, zawsze do pierwszego odbicia, zawsze na tej samej stacji i tym samym dystrybutorze i gdy temperatura powietrza ma 15 stopni, bo inaczej to te wyniki sobie można wsadzić wiesz gdzie?, a ci co robią to niedbale to potem wypisują bzdury, że komputer w B8 przeklamuje. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, paolokos napisał:

Żeby zrobić to dokładnie, to musisz tankowac że 3 razy, zawsze do pierwszego odbicia, zawsze na tej samej stacji i tym samym dystrybutorze i gdy temperatura powietrza ma 15 stopni, bo inaczej to te wyniki sobie można wsadzić wiesz gdzie?, a ci co robią to niedbale to potem wypisują bzdury, że komputer w B8 przeklamuje. 

Fazy księżyca, układ planet lub temperatura na Antarktydzie też ma znaczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś być śmieszny? To ci się udało, osmieszyles się po raz kolejny, po co zabierasz głos w sprawach o których nie masz pojęcia? 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co innego można napisać

 

Niź to ze najlepiej z kilku tankowan policzyć srednią

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2019 o 10:53, paolokos napisał:

Żeby zrobić to dokładnie, to musisz tankowac że 3 razy, zawsze do pierwszego odbicia, zawsze na tej samej stacji i tym samym dystrybutorze i gdy temperatura powietrza ma 15 stopni, bo inaczej to te wyniki sobie można wsadzić wiesz gdzie?, a ci co robią to niedbale to potem wypisują bzdury, że komputer w B8 przeklamuje. 

A po co te 15c? Wystarczy aby tankowal na tej samej stacji do 1szego odbicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pierwsze odbicie nie jest miarodajne, jak już się czepiamy szczegółów na takim poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy Wy jesteście walnięci? 

 

o za różnica czy spali 6 czy 6,2 czy 6,7 !?!?!?!?!??!!

Kupujecie auto bo spala 0,5 litra mniej ? 

 

dajcie już spokój bo śmiech na sali ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoczek1213 ma rację. Proszę dajcie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni walnieci przejmują się spalaniem a inni walnieci robią zdjęcia pod maską, nie wiem kto gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że czepianie się nawet o 0.5 litra nie ma sensu.

1 minutę temu, paolokos napisał:

Jedni walnieci przejmują się spalaniem a inni walnieci robią zdjęcia pod maską, nie wiem kto gorszy?

Ale różnica np 3 litrów benzyny więcej w stosunku do ON to jednak już jakiś powód jest nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Uważam to samo. Nie ma znaczenia czy pali 6 czy 8 litrów. To i tak wypadkowa wielu czynników. To czy komputer kłamie też mnie nie interesuje. Moim zdaniem w miarę fajnie się jeździ tym silnikiem i tyle :) Mam przejechane 27 tys. i w tym czasie nie dolałem nawet oleju. Nic nie puka, nic nie stuka ;) po prostu prima sort! Zakładam ze każdy dobiera auto do potrzeb i możliwości finansowych. Jeden kupi nowe inny używane. Enjoy :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post ,pisze aby się poradzić.Mam na oku passata 2017 rok polski Salon przebig 115 tysięcy, silnik ,niestety albo stety 1.4 150  DSG ACT.,szukałem 1.8 ale niestety nie ma nic ciekawego.Autem będzie jeździć żona  90% miasto odcinki 5km w jedną stronę 5 w drugą,raz w roku wakacje ,raz w miesiący wypad za miasto.Ale do rzeczy chodzi mi oto czy ten system odłączania dwóch cylindrów będzie odczuwalny podczas codziennej eksploatacji? tzn czy będzie czuć róznice w pracy silnika gdy ACT się załączy.Druga sprawa czy ten silnik będzie wystarczający na nasze potrzeby?Prosiłbym aby wypowiedziały się osoby użytkujące takie auto z tum silnikiem na codzień.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz.

Jak stan jet ok to Wam wystarczy.

Dowiedz się czy już rozrząd był wymieniany i zwróć uwagę na poziom płynu (czasamai te pompy wody potrafią puszczać).

Wcześniej jeździłem B7 z tym silnikiem a teraz B8 - mi wystarczy. Ale ja mam 68 tys przebiegu. Sprawdź DSG.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto ma 115 tysięcy przebiegu, jeden właściciel ,salon polska z tego co się orientuje to pasek zaleca się wymienić na 200tysięcy.Zamówiłem raport Dna i w historii pojazdu niestety została zapisana szkoda lewy tył prawy tył i prawy bok, szacunkowa naprawa na oryginalnych częściach 7000-10000 tysięcy ,szczerze troche mnie to zmartwiło.Auto wczoraj oglądałem bo stoi w salonie Skody, i szczerze to wyglądało jak nowe poza małymi przycierkami przy lewym tylnym nadkole i odpryskami na grilu i masce nie miałem sie do czego przyczepić a tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto naprawiał szkodę? ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem , że koszt naprawy 7-10tys.zł a nie w milionach to jak na ASO to nic tam duzego nie było..... Sprawdź w historii Skody co było robione i po problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności