Skocz do zawartości
Prim

B8 1.4 TSI - wrażenia z jazdy/użytkowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie, według tego co słyszę, wszystkie mniej lub więcej biorą. Oczywiście apogeum to lata 2010-2013 ale te późniejsze też nie są idealne ;)

Ale temat dotyczy 1.4 TSI EA211 i tego się trzymajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, yorey said:

koło 7,5kkm dolałem pół litra i teraz drugie pół.

Siemanko. Czy to rzeczywiscie tak duzo?. Mam Octavie z tym silnikiem i przy zakupie zalozylem, ze jak mi bedzie bral litr od wymiany do wymiany to bede happy?. Pamietajmy, ze mamy rozne style jazdy, silniki sa inaczej niz kiedys spasowane I mozliwe, ze w fabryce rozne oleje wlewaja(nie mowie o specyfikacji!) . Turbinka ma prawo cos tam puscic. Tak czy inaczej Ja zadowolony jestem z silnika. Nawet przestalem sprawdzac Ile mi pali a 100km (tutaj mpg?). Ale czasem I tak tesknie za moim poczciwym AWX ?

Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno mieście się w volkswagenowskiej normie;) Jakkolwiek dolewanie oleju do nowego auta normalne jednak nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba prawie kazdy producent samochodow umiescil w instrukcji obslugi ze do 1L/1000(tak tysiac)km to jest ok i maja wszystkich w du.ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zapis miałem w Hyundaiu z 2000 to czego się spodziewać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki, przede wszystkim turbodoładowane biorą olej, nic w tym dziwnego, jedne mniej, drugie więcej, dużo zależy od rodzaju i stylu jazdy. Pewnie, że trochę lipa jest jak co chwilę trzeba dolewac, ja u siebie olej co 15 tys., widzę, że trochę na miarce schodzi, ale nie na tyle, żebym musiał dolewac. Samochód to nie prom kosmiczny, więc jakac tolerancja musi być, dlatego takim zapisem się producenci zabezpieczają, bo pewnie o 2 mm by były sprawy sądowe?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, paolokos napisał:

Wszystkie silniki, przede wszystkim turbodoładowane biorą olej

I tu chyba jest sedno sprawy,  mnie jak jeżdżę normalnie od wymiany do wymiany nie dolewam, jednak jak robisz z auta bolid f1 to łyka przy takim traktowaniu olej, nie wiem w jakich ilościach bo tak miałem zaraz po zakupie, raz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dreyfus Jeśli Ci nie bierze nic oleju to znaczy, że masz System Automatycznego Uzupełniania Smarowidła :D Czyli dolewa benzyny, nie ma innej opcji, bo każdy silnik pali, chyba że 200-300 ml między wymianami uważasz za "nic".

Ja dolewam około 300-600 ml ale raz, że ostatnio auto prawie tylko w mieście jeździ, ja sam raczej ekojazdy nie uznaję (chyba, że w trasie), a poza tym odma trochę mi puszcza więc wszystko razem daje taki, a nie inny efekt.

Zmartwieniem jest jeśli co 10.000 km musisz zmieniać tylko filtr, bo olej masz świeży (czyt. co 1000 km dolewasz 500 ml ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ani razu nie dolewaliśmy. Przebieg 45 K , dwie wymiany do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, radekrp90 napisał:

@Dreyfus Jeśli Ci nie bierze nic oleju to znaczy, że masz System Automatycznego Uzupełniania Smarowidła :D Czyli dolewa benzyny

Napisałem że nie dolewam między wymianami co 15 tysięcy a nie że na bagnecie jest ciągle max... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwuj się - przecież wiem co napisałeś :D To było tylko jako luźne nawiązanie do Twojej wypowiedzi, mogłem to bardziej rozwinąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej nic nie rozwijaj bo jeszcze wyjdzie że mam popsute auto ? zdrowych wesołych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Odświeżę temat po dość długim czasie. Przeczytałem całą Waszą konwersację w tym temacie i postanowiłem się zarejestrować na forum, mimo że w zasadzie nie jestem na tą chwilę posiadaczem passata, ani też nie użytkuje silnika 1.4 tsi, ale bardzo się nad nim zastanawiam, a Wasza dyskusja bardzo mnie zaciekawiła.

W niedługim czasie planuje zakup wozidła, prawdopodobnie będzie to jakiś 2-3 latek. Wybór zapewne padnie na passata bądź superbe. zastanawiam się bardzo nad tym silnikiem, ponieważ autko użytkuje głównie w mieście i na drogach lokalnych, bądź krajowych dwupasmowych. Dojazd do pracy w jedną stronę do 12km więc żadna odległość. Raz, dwa razy w roku dłuższy wyjazd na wakacje. Miałem przyjemność w Octavii i Leonie pojeździć tym silnikiem i zrobił na mnie rewelacyjne wrażenie. Zdaje sobie sprawę, że te auta są lżejsze o jakieś 150-200kg i tu właśnie pojawiają się wątpliwości czy tak samo będę zadowolony w passacie. Na papierze silnik wygląda całkiem nieźle, wiem że pisaliście że do 100km/h jest wystarczający a później mogą być większe problemy, albo podczas załadowania samochodu 4 osobami i pełnym kufrze. Z drugiej strony te argumenty mnie nie przekonują, bo kto jadąc z całą rodzinką na wakacje czy jakiś wyjazd szaleje na drodze, ryzykownie wyprzedza itp. Poza tym w dobie coraz większych ilości kilometrów autostrad i dróg ekspresowych tych sytuacji jest coraz mniej. Włączam tempomat na autostradzie na 140-150 i w ten sposób sprawnie można przemieścić się do celu.

Z drugiej zaś strony, korci diesel 190 konny pod maską, dla którego takie prędkości autostradowe nie będą sprawiały żadnych problemów, przyspieszenie 8,0sek do 100 też będzie powodowało radość z jazdy, tylko... no właśnie tylko moje dystanse nie są za duże i boje się problemów z DPFem. Przypuszczam, że reasumując rocznie będzie to 15-20tys. kilometrów. Myślę, że w spalaniu TSI 150KM vs TDI 190KM nie będzie dużej różnicy. 150 konnego diesla od razu odrzucam, bo w tej sytuacji wybrałbym zdecydowanie 1.4 tsi, rzecz ma się o te 40KM różnicy :)) Także serce ciągnie do 2.0tdi 190KM, a rozum podpowiada żeby jednak zdecydować się na 1.4tsi 150KM.

Może któryś z Was jeszcze jakieś ciekawe przemyślenia dorzuci do mojej wypowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć:

- czy jakieś problemy z DPF użytkowników diesli dopadły? Jeśli tak to czy przy przebiegach rzędu 70-100tys czy może dopiero przy 200tys. km.
- wyciszenie samochodu - TSI vs TDI. Z tego co słyszałem w benzynie będzie ciszej przy niskich jak i wyższych autostradowych prędkościach, możecie to potwierdzić.
- DSG - jak sprawuje się w tym silniku?

 

Dzięki za wszelkie kolejne odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych problemów z dpf, dopadają tylko tych co chcą żeby ich dopadło i co na wszystko narzekają?, jeżdżę teraz też seatem  z 1.5 150, bardzo fajnie to chodzi, ale na autostradzie od 150 już jest lipa, jak wcisniesz gaz do deski to wyje niemiłosiernie, nie wiem kto ci nawciskal głupot że przy większych prędkośćciach na autostradzie benzyna jest cichsza? Passat 190 w dieslu w porównaniu do 150 benzyny to przepaść, ale co kto woli. Dsg z benzyna chodzi fajnie. Ja teraz kupuje żonie 1.5 tsi ale do A1, do samochodu wielkości Passata osobiście nie, ale jechać się da.Ja też mieszkam w Alpach, dużo jeżdżę pod duże wzniesienia, także nam też trochę inne spojrzenie, ale na autostradzie ba trasie pod taką np górę św Anny jedziesz na tempomcie że stała prędkością nagle widzisz jak większość samochodów zaczyna zwalniać, to jest właśnie diesel na trasie ?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paolokos napisał:

Żadnych problemów z dpf, dopadają tylko tych co chcą żeby ich dopadło

Dokładnie tylko mając 12 km do pracy może być za mało by filtr się wypalił.Trzeba będzie sobie tego pilnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do pracy 11 i żyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paolokos napisał:

Ja mam do pracy 11 i żyje ?

Ale zapewne nie przerywasz za każdym razem wypalania a poza tym mieszkając w DE masz autostradę pod domem znając życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jak mnie zaskoczy to nie czekam na wypalenie, ale w drugą stronę to już bardziej odpowiedzialnie ale też bez przesady. Mam apke do wypalania, także jestem w miarę na bieżąco, ale z drugiej strony wiedziałem co kupuję, także traktuje wypalania jak normalność i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun mieć 11 km do roboty i chwalić ropniaka że jeszcze żyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zabrać głos.

W swoim życiu jeździłem różnymi autami i z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że decydując się na samochód musi Ci się on podobac i musisz sie w nim dobrze czuć.

Jeśli chodzi o wybór jednostki napędowej - cóż Ci rozsądnego mam powiedzieć: skup się na codziennej eksploatacji.

Jeśli masz czas możesz pilnować wypalania DPF - mnie to z czasem już męczyło i nie zawsze mogłem to dokończyć. Takie dopalanie i jeżdzenie bez celu to też strata czasu i paliwa.

Jeśli lubisz jednak szybszą jazdę - taki masz priorytet - to kup diesla (na autostardzie przy takim obłożeniu będzie lepszy niż 1.4). Jeśli traktujesz to jako wozidło dla swoich potrzeb o których wspominasz - kup benzynę. Tu nie ma idealnego rozwiązania. Kupisz mocną benzynę to spalanie też będzie większe.

Czy kupujesz ciężarówkę jeśli planujesz przeprowadzkę?

Sam musisz podjąć decyzję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności