Skocz do zawartości
passacik

Drgania po osiągnięciu 90 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, gdy passacik osiągnie temperature 90 stopni, zaczyna tak dziwnie się telepać, obroty są równe, lecz on tak dziwnie się telepie. Dziś zauważyłem ze przy tym zjawisku strasznie trzęsie się tłumik, gdy go złapię i przytrzymam problem ustaje, ale jak już puszcze znów drga. Proszę o pomoc.

 

edit.

Zapomniałem dodać że mam lekko uszkodzoną złączke elastyczną w wydechu, czy to może byc powód tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
y to może byc powód tego?

 

Jak najbardziej tak. Szykuj 350zł na wymianę złącza elastycznego. Drganie będzie też występowało przy powolnym cofaniu do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niedawno doszedł taki dźwięk, takie buczenie przy pewnym zakresie obrotów, więc to pewnie to.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylko dziwi mnie to że przed 90 stopniami takie drgania nie wystepuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niedawno doszedł taki dźwięk, takie buczenie przy pewnym zakresie obrotów, więc to pewnie to.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylko dziwi mnie to że przed 90 stopniami takie drgania nie wystepuja

 

Dlatego, że układ wydechowy nie jest tak rozgrzany i sama plecionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sie to pojawia przy zapaleniu zimnego silnika tak drga i brzeczy troche, jak sie silnik rozgrzeje albo dodam lekko gazu to przestaje, u mnie cieknie z egr na plecionke , moze to spowodowało szybsze jej zakończenie żywota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może nie isć w strone poduszek? Spotkał się ktoś z czymś podobym jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę, że przypadłość ta dosięgnęła i mnie. Jak silnik osiągnie ok. 90 stopni, zatrzymuję się bądź ruszam ze świateł to mam taki tępy, wibracyjny dźwięk. Bardziej przypomina to buczenie. Po krótkiej lub dłuższej chwili ustaje. Poniżej 90 stopni dolegliwość ta nie występuje. Plecionkę rury wymieniałem w ubiegłym roku bo był przedmuch, ale nie jest ona podobna do oryginalnej i akurat żaden to argument. Jeśli ktoś z Państwa spotkał się z taką dolegliwością lub mógłby polecić dobrą, sprawdzoną plecionką do dizla to poproszę o informacje.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam i życzę szybkiego usunięcia wszystkich usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Myślę, że przypadłość ta dosięgnęła i mnie. Jak silnik osiągnie ok. 90 stopni, zatrzymuję się bądź ruszam ze świateł to mam taki tępy, wibracyjny dźwięk. Bardziej przypomina to buczenie. Po krótkiej lub dłuższej chwili ustaje. Poniżej 90 stopni dolegliwość ta nie występuje. Plecionkę rury wymieniałem w ubiegłym roku bo był przedmuch, ale nie jest ona podobna do oryginalnej i akurat żaden to argument. Jeśli ktoś z Państwa spotkał się z taką dolegliwością lub mógłby polecić dobrą, sprawdzoną plecionką do dizla to poproszę o informacje.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam i życzę szybkiego usunięcia wszystkich usterek.

 

Jeśli chodzi o wibracje to trzeba ponownie skontrolować układ wydechowy, być może plecionka znowu poleciała, trzeba dobrze to sprawdzić bo siatka może być cała a może być uszkodzona harmonijka pod siatką. Co do doboru siatki najważniejsze jest prawidłowe wspawanie, nawet najlepsza siatka nie wytrzyma fuszerki spawacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności