Skocz do zawartości
karlik

Po zmianie turbo jest vmax 140km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz. To znaczy ze miałeś dziurę w popychaczu? Dziwna sprawa. Daj fote. Ile masz nalatane? Teraz pomału marka nie ma znaczenia niestety. Wszyscy robia kaszane ktora ma sie sypnąć tak zeby nie opłacało sie naprawiać. Tak jest na Niemczech. Autko na leasingu po 3 latach jak przychodzi czas na tuv do wymiany na nowy. Bo przecież oni tam cos wynajdą i trzeba płacić duzo pieniędzy. Lepiej płacić za nowy :P A jak przebieg ma 2 z przodu to auto jest szrot. A serwis/warsztat tutaj ma zaporowe ceny. Za wymianę setu wielowachaczy w audi 200e po znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam foto.nalatane jest 192 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kilometrów i dziura w szklance???? Coś mi się nie chce wierzyć w ten przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma co gdybać ile ma przejechane. Jest motor do roboty i tyle. Spróbuje załatwić foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jest diagnoza.

do wymiany:

-wałek rozrządu

-pasek rozrządu

-uszczelniacze

-popychacze

-olej, filtr

-panewki.

Na szklankach była dziura, opiłki w oleju

 

co to za diagnoza? popychacze, szklanki... ok. Ale jak to możliwe, że do wymiany wałek rozrządu,panewki?? brak smarowania, zatarłeś silnik? pałowałeś go na full obrotach na zimnym?

Edytowane przez johnypepelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za diagnoza? popychacze, szklanki... ok. Ale jak to możliwe, że do wymiany wałek rozrządu,panewki?? brak smarowania, zatarłeś silnik? pałowałeś go na full obrotach na zimnym?

 

popychacze i szklanki to to samo:) skoro dziura w szklance to i wałek dostał po d..., panewki od wałka (nie korbowodu) wymienia komplet i tak to się powinno robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz. Była dziura w szklance , na wałku już krzywki nie było ale teraz..... auto ma moc, więcej mocy niż miało, ale dalej jedzie teraz no 150 i dalej nie pójdzie.

Ktoś mi obstawiał rozrząd, lub pompowtyski, jeszcze ktoś inny rzucił pomysł ze to dwumasa ale nie wiem czy ma to coś wspólnego.

Podobno logi wporzo ale nie mam ich wiec nie mogę wam przedstawiać.

zadzwoniłem do gościa i kazał mi przyjechać w poniedziałek to coś może poradzi.

 

A co wy o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu myśleć wielu to przerabiało ja zmieniłem wałek przy 220tys. Ciekawe dlaczego teraz przy każdym wałku do tego modelu widnieje przypis "wzmocniony". Tylko najczęściej wałek przy zatarciu zaczyna się tłuc niemilosiernie.

Na wszelki wypadek po zmianie kontroluj czy ci nie przybywa oleju!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra-wymiana wałka to już można powiedzieć że historia-ale czemu nie jedzie więcej niż 150 km/h. A z jakiego powodu ma niby przybywać oleju.

Po 1000 km kazano mi go wymienić. Zalany jest MOTUL 5W/40.

Edytowane przez karlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20150709_151500.jpg tak wyglądały popychacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5w40 do bls? toz to miało chyba dpf... (nawet jak teraz nie ma) powinno byc 5w30 504/507.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że obroty na postoju to max. 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskaj sprzęgła przy gazowaniu i bedzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zużyta lub zaczynająca się zużywać dwu-masa może mieć wpływa na prędkość.

Znajomy dzisiaj mi takie info zasugerował.

A drugi znajomy ma paska z 2010 r, i twierdzi ze na postoju ma max. 3000 obrotów ale autko jedzie normalnie czyli np 210 km/h. Czy to normalne czy gada bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie nowsze marki samochodow są zabezpieczone w taki sposób aby nie gazowac na postoju a zwłaszcza na zimnym silniku i niemal wszystkie są kręcone max do 3tyś/obr. mercedes to chyba nawet do 2,5 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok. Ale dalej kręcę ok Vmax 150 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wyłącz ESP i na postoju kręcisz jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na postoju mnie nie interesuje chcę mieć pełnowartościowe auto i myknąć niekeidy choćby hmmmm więcej...... niż 150 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koło dwu-masowe nie ma związku z max prędkością. Problemów doszukiwałbym się w sterowaniu turbiny i sprawdzić koniecznie ustawienie rozrządu (jak już jeden z kolegów wspominał). Bez pełnej diagnostyki nic więcej pomóc się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę jutro na reklamacje tej wymiany wałka i turbo. nie wyjadę z warsztatu jak nie postawią diagnostyki.

Facet zwala na pompowtryski,gada że nie wyrabiają , leją itp, ( przed wymianą śmigał po 200 km/h) , ale też coś mówił że ma jakiś pomysł i mam podjechać i sprawdzi autko na miejscu jak silnik będzie zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności