Skocz do zawartości
xysio13

Passat B6 2009 1.9tdi klikanie na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto: Passat B6 1.9tdi BXE 2009 rok skrzynia 5 biegowa manualna.

Od jakiegos czasu dochodza nas dzwieki klikania / trzaskow z pod maski na wolnych obrotach czyli ok 700-800 obr/min ktore w ostatnim czasie sie nasilily, dodam ze po lekkim dodaniu gazu objaw znika. Ten sam odglos jest slyszany podczas jazdy na niskich obrotach a po ich zwiekszeniu znika. Trzaski sa nieregularne, wydaje mi sie ze dochodza lewej strony (okolicy rozrzadu) ale moze dzwiek sie rozchodzi w komorze silnika i jestem w bledzie. Jedyne co mi przychodzi do glowy to kolo dwumasowe ale zastanawiam sie rowniez czy to nie cos z rozrzadem przypadkiem.

Czy moze sie ktos wypowiedziec?

 

Tutaj jest link do filmu na youtube prezentujacy objaw o ktorym pisze:

 

Zajrzalem pod obudowe rozrzadu zeby zobaczyc stan paska i wyglada on tak:

DSC_0111[1].jpg

DSC_0112[1].jpg

DSC_0113[1].jpg

 

Jesli ktos moze pomoc zdiagnozowac o co chodzi bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

moim zdaniem gdzieś się coś rezonansuje. Najlepiej odpalić go na kanale i posłuchać dokładnie, gdzie tkwi przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła ten dźwięk ustaje to dwumasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgłos wskazuje na kończącą się dwumasę. Czy jak wciskasz sprzęgło czujesz bicie na pedale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskanie sprzęgła nie zmienia za wiele, dopiero zwiększenie obrotów silnika o 100-200/obr na minute albo po ruszeniu i gdy obroty rosną klikanie ustaje dlatego się zastanawiam. Nie zauważyłem bicia na pedale sprzęgła, ale zobaczę i napiszę bo może nie zwróciłem uwagi.

Poza tym od strony rozrządu słychać lekkie trzeszczenie jakby na wolnych obrotach, myślałem że to napinacz paska klinowego i go wymieniłem ale owe trzeszczenie nie ustało. Pasek klinowy jest nowy wymieniony mniej niż rok temu przy ogólnym serwisie po zakupie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE! Problem rozwiązany, wymienione sprzęgło alternatora i po kłopocie, klikanie ustało, inne dźwięki również, nastała cisza i jedyne co słychać to klekot poczciwego 1.9tdi. Napinacz paska już nie lata a nowy pasek pracuje równo. Stare sprzęgło było zablokowane całkowicie i nie obracalo się ani wbjedną ani w drugą stronę. Pozdrawiam

Edytowane przez xysio13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności