Skocz do zawartości
Prim

Końcówki układu wydechowego w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie to nie ma sie co jakimis wydechami przejmowac. Koncowki podwojne, pojedyncze, schowane widoczne, przelotowe, udajace wydechy (tsi220) i tak to jeden kij w dzisiejszych czasach. nawet silnik VR6 ma 1 kolektor dolotowy i 1 wydechowy wiec montowanie 2 wydechow jest tylko czyms co jeszcze kilka late temu zalatywalo wiejskim tuningiem. a dzisiaj rzedowki, montowane poprzecznie z 4 cylinderkami pod maska maja po 2, 4 koncowki wydechu (golf R) i udaja czyms czym nie sa. Tak na pocieszenie tym ktorym naprawde przeszkadza pojedynczy wydech to moja siostra ma cadillaca de ville z 1967r. z silnikiem 7,7l, V8, 380KM i....tylko 1 rura wydechowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie: czy ktoś kupował końcówki wydechu z Yeti o średnicy 80 mm? :) Jak na razie wychodzi na to że końcówki 5L0 071 910 i 5L0 071 911A mają średnicę 60 mm. A czy są jakieś o średnicy 80 mm?

Edytowane przez Mike2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie: czy ktoś ma jakieś pomysły na końcówki wydechu w wersji silnikowej 2.0 BiTDI Highline. Są tam zaślepki w zderzaku a końcówki wydechu są zagięte w dół z lewej strony. Czy by się dało np. zamienić końcowy tłumik z wersji 2.0 TSI 280-konnej? Ma ta wersja w wykończeniu Highline wydechy z dwóch stron poprzez stalowe wkładki w zderzaku, zamiast zaślepek. Czy ktoś może gdzieś widział, lub wie o takiej przeróbce. Proszę o info (jeśli możliwe linki/zdjęcia).

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym w przypadku TDI 190HP, ale na razie sprawdziłem ogólnie, że w miejscu gdzie powinna być druga pucha tłumika (strona prawa) jest zbiornik na AD-blue, więc niestety jest to nieco więcej rzeźby, gdyż podejrzewam, że tego zbiornika ot tak nie da się przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tu chodzi o efekt estetyczny a nie akustyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Jakub, za odpowiedź. No właśnie, mi chodzi bardziej o wygląd estetyczny a nie o dźwięk, gdyż nie jestem wielkim fanem "ryków" z układu wydechowego. Widzę, że ABT to ładnie rozwiązało w mojej wersji silnikowej, 2.0 BiTDI: http://www.motoringexposure.com/30282/abt-sportsline-makes-b8-volkswagen-passat-more-fun. Ja bym był też zadowolony, jak by tylko się udało zrobić to jak w 2.0 TSI 280-konnej, gdzie końcówki wydechu są schowane za tymi owalnymi wstawkami w zderzaku Highline. Ale chyba, jak mówi Jakub, za dużo rzeźbienia, ze względu na zbiornik AD-Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2016 o 14:57, Mike2 napisał:

Panowie ponawiam pytanie: czy ktoś kupował końcówki wydechu z Yeti o średnicy 80 mm? :) Jak na razie wychodzi na to że końcówki 5L0 071 910 i 5L0 071 911A mają średnicę 60 mm. A czy są jakieś o średnicy 80 mm?

w moim passacie wydech ma 60 mm x 80 mm może ktoś pomoże dobrać odpowiednie końcówki wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5L0071911A, sam będę zamawiał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zobaczymy 5L0071911A | Końcówka rury wydechowej - Yeti (1.4TSI/1.6/2.0TDI) | 82,00 zł - 1 szt. z przesyłką 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat sprawdzony, więc nie martw się :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc potwierdzam 5L0071911A końcówka rury wydechowej do skody Yeti (1.4TSI/1.6/2.0TDI) pasuje do passata z silnikiem 1.8 tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś też zamontowałem do 1.8. Wyglada to całkiem fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam również ze końcówki o numerze 5L0-071-911-A pasują idealnie do 1.8 tsi. Średnica rury 60 mm.Montaż banalnie prosty wystarczy pukać młotkiem gumowym i wchodzi idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają mambe, mam i ja.
 

WP_20181215_11_52_57_Pro.jpg

WP_20181215_11_53_03_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy tych końcówek. Na wielu dodanych tu zdjęciach sprawiają one wrażenie krzywo założonych, głównie ta wewnętrzna końcówka - czy to jest takie złudzenie spowodowane np odbijającym się otoczeniem czy faktycznie w trakcie montażu ona się przekrzywia? Czy dobijacie końcówkę do samego końca, tak aby rura weszła w rant czy zostawiacie trochę luzu, milimetr, dwa? 

Widzę u siebie, że wydech nie wychodzi idealnie prosto z pod zderzaka, jest przekrzywiony minimalnie o może jeden, dwa stopnie - u Was wszystkich też tak jest? U kolegi Rangera widzę taki efekt jak u mnie.

Bym był wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat. 

Mam Passata 2.0 tdi 150 km w wersji comfort line (niedlugo 190km), ktory wyglada tak. 
Bardzo nie podoba mi sie tylny zderzak, a w zasadzie jego dokladka...

image.thumb.png.f214448c40130a2b185377109739e112.png

Opcja1: Zastanawiam sie nad zmiana na ta z wrsji 190 KM + koncowki chromowane od skody: (Comfortline w wersjach 190 km oryginalnie mialy taki dyfuzor) + wymiana tlumika o numerze: 3Q5253611AA. Tutaj pytanie czy ktos robil cos takiego? 

image.thumb.png.e0b87413c163f07911ca6eb1a52f71f5.png

image.thumb.png.787fa843a6328ab3ff0c3ac0fbcb5c75.png

Opcja nr 2: dokladka imitujaca 2 rury z high line/r-line, przy jednoczesnym pozbyciu sie chromow i zamianie ich na bialy plastik.

image.thumb.png.95c1d2ecf41fe9eb9e21816da76b1eaf.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2016 o 12:22, dzidekbeskid napisał:

Coś dla użytkowników 1.8 tsi oraz chyba 2.0 tdi 190 ps . W Skodzie znalazłem takie koncówki wydechu koszt to jakieś 90pln image.jpg

image.jpg

image.jpg

mam to w tdi190 - elegancja francja ale mycie wnęk w tym zderzaku to jakieś nieporozumienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy mógłbym prosić o pomoc co można zrobić z tłumikiem w  wersji Bitd Highline 240 KM - tak jak na zdjęciu? W dolnym spojlerze są dwie zaślepki, a tłumik jest schowany po lewej stronie. Rura z tłumika skierowana jest do ziemi. Rozważam dwie opcje: albo dospawanie prostych rurek do tłumika i zamontowanie ładnych końcówek albo zrobienie przelotu tylko z lewej strony. Jakich części będę potrzebował i co będzie pasowało od innych modeli? Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

20200524_135327.jpg

Edytowane przez Marcin811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2018 o 12:40, Ranger napisał:

Wszyscy mają mambe, mam i ja.
 

WP_20181215_11_52_57_Pro.jpg

WP_20181215_11_53_03_Pro.jpg

Czy wejdzie tam dłuższa końcówka, czy ta jest na styk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności