Skocz do zawartości
Prim

Końcówki układu wydechowego w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba też podjadę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hey :)

TDI 190KM i 1.8 TSI mają identyczny wydech i końcówki od Skody pasują idealnie do obu modeli ., sprawdzałem w salonie.

 

to ciekawe, ale ktoś się myli:

Kolega Dziura napisał: "w 1.8 TSI rury wydechowe mają po 80mm... "

Kolega KrakAn napisał: "ja mam Varianta 190 KM MY2017 i na bank mam proste fi 60 mm"

 

a Ty piszesz " TDI 190KM i 1.8 TSI mają identyczny wydech..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to samo zwróciłem uwagę i właśnie wróciłem z pomiarów. Nie mam suwmiarki wiec zmierzyłem obwód i w 190 KM wychodzi 190mm, a zatem średnica 60mm, czyli tak jak napisał KrakAn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kupując końcówki dobierz rozmiar, bo jak rozumiem:

 

5L0 071 910 - są do fi 60 mm

5L0 071 911A - są do fi 80 mm

 

Raczej na odwrót. Na moim opakowaniu jest symbol 5L0-071-911-A. Do 1.4 TSI 90kW, 1.6 TDI 77kW, 2.0 TDI 81/103kW. Mierzyłem przed zakupem i mam fi 60 mm.

W Škodzie pytajcie o końcówki do Yeti (5L). Jak zapytałem o końcówki do Superba to gość zrobił dziwną minę.

Edytowane przez KrakAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 5L0-071-911-A - na jutro będzie :-) Ktoś mi wczoraj ostatni komplet sprzątnął u Bednarka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa produktu o jakich piszemy

910:

http://www.superskoda.com/Skoda/Yeti/Skoda-Yeti-decorative-stainless-steel-exhaust-tip-original-Skoda-Autoas

 

oraz 911 A

http://www.superskoda.com/Skoda/YETI/Yeti-facelift-2014-original-Skoda-stainless-steel-exhaust-tips-14TSi--16TDi--20-TDi

film:

 

ale które sa na rozmiar 60mm a które 80mm?

(z tego co piszecie 2.0 diesel 190 KM ma końcówkę 60mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1,8 TSI kupiłem 5L0 071 911A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że jesteśmy w domu.

Faktycznie 180 TSI i 190 TDI mają te same wydechy tyle że o średnicy 60 mm, a zatem pasują do nich nakładki 5L0 071 911A

 

-----

 

No i założone. Pasują bardo dobrze. W wolnej chwili zrobię zdjęcia, ale nie będą się różnić od już istniejących :-)

 

20160902_1917521.jpg

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładacie te końcówki - tym widocznym spawem dokładnie na dół (symetrycznie) czy jakoś pod kątem?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy wniosą więcej, bo ja to mocno intuicyjnie na oko robiłem. Nieznanie pod kątem je ustawiałem, ale ostatecznie po dobiciu mam wrażenie, że one same się ułożyły, albo zwyczajnie udało mi się utrafić. Muszę przy najbliższej okazji zobaczyć jak ten napis jest ułożony, względem pionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zakładacie te końcówki - tym widocznym spawem dokładnie na dół (symetrycznie) czy jakoś pod kątem?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

przeciez masz na zdjęciach użytkowników pokazane, albo w instrukcji dokładne rysunki (zobacz filmik umieszczony przeze mnie 4 posty wczesniej). łączenie w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli reasumując do 2.0 TDI 190 KM będzie pasować 5L0 071 911A tak? Czy 910 maja inną srednicę czy może też będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie 911A.

Dzis zakupilem i zamontowalem,wyglada duzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupował ktoś końcówki 5L0 071 910 ? Mają 80 mm średnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebowałbym VIN z wersji TSI280 bo chce wymienić dolny spojler zderzaka w moim 220 na ten z przelotem, a serwis zamawia cały spojler bo przy szkodzie AC sie kwalifikuje cały do wymiany :)

Będę wdzięczny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przedni zderzak też wymieniają? Nie spróbujesz sobie całego Pakietu R-line wrzucić przy tej okazji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@merci: WVWZZZ3CZGE237443

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolny spoiler jest identyczny w 220 i 280km, roznia sie zaslepkami albo przelotami wydechu, przerabialem to u siebie jak wymienialem.

Zaslekpa kosztuje ok 300 a przelot metalowy ok 500 za szt. Do tego do przelotu ramka i sruby , razem ok 1200zl. Nie sadze zeby ubezpieczalnia zamienila ci zaslepki na przeloty ktore sa dwa razy drozsze. No i musisz rure przyciac a potem do niej dolozyc cos prostego.

Ale dolny spoiler jest taki sam, pasuja zarowno zaslepki jak i przeloty z 280km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spojler juz czekają w ASO drugi tydzień :/ wszystko co było do polakierowania gotowe, tylko tego gowna niema :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przeloty na allegro za 400zł za 2sztuki, ramki i wkręty w serwisie. (coś tam mi jeszcze zostało - 1 nowa ramka bo z allegro była dobra i wkręty bo na paczki je sprzedają) Całość 700zł. Rury uciąłem i dospawałem proste kawałki sam. Widok jest zajebisty. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności