Skocz do zawartości
Prim

Końcówki układu wydechowego w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

panowie, macie jakieś doświadczenie w dobieraniu końcówki wydechu?

 

Powiem szczerze jedyną, rzeczą które wg mnie zaburza atrakcyjny wygląd B8 to końcówki układu wydechowego. Oczywiście w najwyższych wersjach silnikowych jest to przepięknie rozwiązane w moim 1.8 TSI wygląda to wg mnie mocno słabo... jak nie z tego samochodu. Zwróciłem uwagę, że wcześniejsze passaty z tym silnikiem (i pewnie innymi) wyglądają tak samo...

 

Czy ktoś dokupował/dobierał końcówki? Nie wiem jakie są wytyczne, czy firma na znaczenie? Gdzie szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieź auto do MG Motorsport i będziesz cieszył się i mocą i wyglądem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby moje 2.0tsi mialo koncowki wydechu a nie jakies zaslepki w zderzaku imitujace wydech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym zeby moje 2.0tsi mialo koncowki wydechu a nie jakies zaslepki w zderzaku imitujace wydech :)

 

jesteś pewien, że to będą atrapy? Podejrzewa, że atrapy występują tylko w BiTdi, ale przy 2.0TSI nie ma powodu, dla którego miałyby to być atrapy, wydech nie musi być skierowany w dół więc miej nadzieję... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to będzie jak w Octavii RS - traktor - atrapa jedna z dwóch, benzyna dwa wydechy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie założyć jakiś końcówek na obie rury...ale z tych co widziałem na allegro to żadne nie podchodzą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo to juz walkowane na forum wieke razy 2.0tsi ma atrapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dalo by sie jakis wklad termoizolacyjny wlozyc w atrapy i wypuscic przez nie wydech...w 2.0 TSI sa dwa wydrchy po obu stronach tak ze technicznie to nie taki problem, tylko obawiam sie ze ten plastik z atrap sie po prostu stopi. Swoja droga vw przysepil paru euro zeby zrobic to naprawde porzadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, końcówek wydechu w 1,8 TSI - wygląda to słabo. W związku z tym chcę kupić zderzak lub sama dokładkę (dyfuzor) z atrapami tak jak w 2.0 TSI. Czy zmieniając zderzak lub dyfuzor, muszę też zmienić końcowy tłumik ?

Mam prośbę do kolegów posiadających 2.0 TSI lub zorientowanych w temacie, czy tłumik jest inny niż w 1.8 czy tylko rury są krótsze i inaczej wygięte?

Mile widziane zdjęcie jak to wygląda od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym zeby moje 2.0tsi mialo koncowki wydechu a nie jakies zaslepki w zderzaku imitujace wydech

 

Twojemu karawanowi już nic nie pomoże i dobrze o tym wiesz - nie to co u mnie. Chciałem przelotowe i mam :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam prośbę do kolegów posiadających 2.0 TSI lub zorientowanych w temacie, czy tłumik jest inny niż w 1.8 czy tylko rury są krótsze i inaczej wygięte?

Mile widziane zdjęcie jak to wygląda od spodu.

 

 

 

 

 

 

 

<!--

google_ad_client = "ca-pub-0127774964359162";

/* Forum passata ostatni post */

google_ad_slot = "2477132674";

google_ad_width = 200;

google_ad_height = 200;

//--&gt;

 

U mnie w 220PS są dwie końcówki bo obu stronach. Oryginalnie były atrapy, teraz zrobiłem na przelot. Kilka gratów i godzina roboty i mam przelotowe jak powinno być. Są całe metalowe więc nie ma obaw o temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tjuning zawsze wymusza coś na odwrót serii ;)

Gdy końcówki seryjnie są zaślepione to trzeba je zrobić przelotowo. Z kolei, gdy są przelotowo na prosto, to trzeba je zaślepić i ugiąć, żeby dymiły w glebę i nie kopciły zderzaka. Już gdzieś widziałem taką akcję, że w 2.0TSI 280KM ktoś zaślepiał serię i dawał z tyłu rurę w glebę jak w 220KM żeby mu w zimie para ze spalinami nie syfiła po zderzaku.

:sciana

Nigdy nie idzie wszystkim dogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę do kolegów posiadających 2.0 TSI lub zorientowanych w temacie, czy tłumik jest inny niż w 1.8 czy tylko rury są krótsze i inaczej wygięte?

Mile widziane zdjęcie jak to wygląda od spodu

proszę:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już gdzieś widziałem taką akcję, że w 2.0TSI 280KM ktoś zaślepiał serię i dawał z tyłu rurę w glebę jak w 220KM żeby mu w zimie para ze spalinami nie syfiła po zderzaku.

Ja właśnie po to zrobiłem przeloty, żeby zimą delektować się widokiem spalin wydobywających się z wydechów w zderzaku a nie spod niego. Drugim powodem był oczywiście wygląd auta. Zrobiłem to zaraz po odbiorze auta bo nie mogłem na to patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi do tego? Napisałem tylko dla przykładu, że nigdy wszystkich nie uszczęśliwi jedno rozwiązanie, bo lud ma ciągoty, żeby robić na odwrót, niż ma obecnie. Osobiście mnie to zwisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę:

 

Dzięki, dzisiaj zamówiłem w salonie dokładkę i mały lifting tłumika.

Efekt pokażę wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla użytkowników 1.8 tsi oraz chyba 2.0 tdi 190 ps . W Skodzie znalazłem takie koncówki wydechu koszt to jakieś 90pln image.jpg

image.jpg

image.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś dla użytkowników 1.8 tsi oraz chyba 2.0 tdi 190 ps . W Skodzie znalazłem takie koncówki wydechu koszt to jakieś 90pln [ATTACH=CONFIG]147213[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]147214[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]147215[/ATTACH]

 

Jakies dokładniejsze dane: nazwa / numer / rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

 

 

Jasne już podaje,najlepsze jest to ze żadnego spawania przykręcania , nabijamy tylko na same koncówki a trzyma jak wściekłe ,i ładnie wygląda .

image.jpg

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze jest to ze żadnego spawania przykręcania , nabijamy tylko na same koncówki a trzyma jak wściekłe ,i ładnie wygląda

 

Czy jakieś logo skody jest na tych końcówkach?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego loga skody nie widać a w serwisie Skody mają taniej niż na allegro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności