Skocz do zawartości
Gregsen

Silniki 2.0 TDI w Passacie B6 po 2007r.

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chciał nabyć B6 z silnikiem BMP 4x4. Nie wiem czy było z nim wszystko ok, ale jechało to porównywalnie z 1.9 105KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bmp ale zwykly nie4x4 i historia poważnych napraw jest znikoma co z jednej strony mnie cieszy a z drugiej nie, bo zawsze ze się cos moze wydarzyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś wiadomo o silniku 2.0 tdi BWV? czy miały jakieś bolączki ? czy ktoś ma taki i może coś powiedzieć?

chyba do 2008r go montowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takiego BMP 4 motion od dwóch lat i zbiera się na pewno lepiej niż ojca 1.9 110km.Smigam nim w skutej lodem Norwegii i spisuję się wyśmienicie:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... spisuję się wyśmienicie
A jak się się auto spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i auto spisujemy się b.dobrze hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Audi jest takie samo rozwiązanie pompy oleju :)

 

Ja bym tu polemizował bo 2.0 TDI BKD w Audi 3 i Golfie 5 mają silnik ustawiony poprzecznie i rozwiązanie napędu pompy oleju jest nie poprzez napęd imbusowy tzw. ołówek - awaryjny - tylko przez łańcuch jak w silnikach 1.9 TDI. Jeśli sie mylę koledzy to poprawcie mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w passacie masz wzdłużnie silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w passacie masz wzdłużnie silnik?

 

Rzeczywiście mój błąd, ale dziwne , że w Golfie 5 i Audi A3 był inny napęd pompy oleju skoro silniki mają takie samo ustawienie to w Passacie. Cóż Producent nawymyślał różne rodzaje silnika 2.0TDi i pewnie stąd to wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krajowego BMR-a z 2008 roku z przebiegiem 181kkm. Przy 174kkm zmieniłem napęd pompy oleju (na zdjęciu widać wyjęty z pompy oleju "ołówek", ale zmieniono cały mechanizm). Przy 125kkm zmieniono komplet pompowtrysków. W tej chwili DPF ma wypełnienie popiołem 61,5gram.

Generalnie jeszcze nie narzekam.

rWP_20150320_001.jpg

rWP_20150320_002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam krajowego BMR-a z 2008 roku z przebiegiem 181kkm. Przy 174kkm zmieniłem napęd pompy oleju (na zdjęciu widać wyjęty z pompy oleju "ołówek", ale zmieniono cały mechanizm). Przy 125kkm zmieniono komplet pompowtrysków. W tej chwili DPF ma wypełnienie popiołem 61,5gram.

Generalnie jeszcze nie narzekam.

[ATTACH=CONFIG]133636[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]133637[/ATTACH]

 

Wygląda na znacznie więcej niż 174kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na znacznie więcej niż 174kkm

ASO Rowiński&Waldemajer twierdzi, że przebieg jest jak najbardziej prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W BMP nie było akcji na POMPKI, z głowicą nie ma problemów bo tam jest taka sama jak w starym 1,9 TDI ;) zostaje tylko pompa oleju ale piszesz ,że już była robiona to powinno być po problemie

 

A w jakich silnikach 2.0TDI była akcja na wymianę pompek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakich silnikach 2.0TDI była akcja na wymianę pompek??

Ja miałem zmieniane w BMR (170KM) przy przebiegu 125kkm. Oglądałem też kilka 140-tek z 2008 roku i one tez miały wymieniane pompowtryski w ramach akcji serwisowej (nie pamiętam niestety kodów silnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakich silnikach 2.0TDI była akcja na wymianę pompek??

 

ja miałem w 2.0 BKP 140KM 16v, w 2012 roku.

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakich silnikach 2.0TDI była akcja na wymianę pompek??

 

We wszystkich z pompkami siemensa tj. 2.0 16V obecnie pompki przejął conti. Temat tłuczony na forum od paru lat, warto byłoby trochę poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wszystkich z pompkami siemensa tj. 2.0 16V obecnie pompki przejął conti. Temat tłuczony na forum od paru lat, warto byłoby trochę poczytać.

 

Rozumiem, że temat tłuczony wielokrotnie jednak pompki w 2.0 tdi były też wymieniane w140 km wersjach tak jak wspominali to koledzy w poprzednich postach. Spotkałem sie z taką oopcją u jednego posiadacza VW. Wpływ polskiego paliwa? W 1.9 tdi pd pompki żyją o wiele dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać dokładnie kilka postów wyżej... 2.0 16v to nie wyłącznie wersje 170 konne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o fakt czy pompki padały ze względu na ich wadę czy od polskiego ON? W 1.9 TDI PD pompki żyją bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od jakiegoś czasu passata b6 po jakimś czasie miałem problem z 2,4,6 mechanik stwierdził że lepiej wymienić skrzynie co zrobiliśmy ale po tygodniu przy szybszym wystartowaniu z jedynki dwójka jak i czwórka oraz szóstka nie chcą wejść jaki może być problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności