Skocz do zawartości
czajek82

Czy każdy B6 ma czujnik poziomu płynu od spryskiwaczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu. Jeżeli jest to przepraszam za zakładanie nowego.

Mam pytanie do forumowiczów, czy każdy Passat B6 ma czujnik poziomu płynu w zbiorniczku od spryskiwaczy?

Mam wersję Comfortline dość dobrze doposażoną już kilka razy zużyłem płyn tak, że spryskiwacze już go nie podawały, czyli raczej do zerowego stanu, a nigdy nie zaświeciła mi się żadna kontrolka. Czy możliwe, że taka podstawowa informacja była w B6 jako wyposażenie dodatkowe? Mam bi-ksenon i nie działają mi spryskiwacze. Z braku czasu nie zabrałem się jeszcze za to.

Czy może to być jakoś powiązane? Może jest jakiś bezpiecznik od czujnika poziomu płynu, czy może ktoś wyłączył taką informację w VCDS. Jest w ogóle taka opcja? Proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wylaczyc w VCDS bez wiekszego problemu :) kazdy mial czujnik poziomu plynu spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawia się to w liczniku washer fluid warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś bezpiecznik od tego czujnika? Jeżeli się okaże, że mam tą opcję wyłączoną to, czy może to być powiązane z niedziałaniem spryskiwaczy reflektorów? Rozumiem, że ustawia się to w pozycji nr 17 - Instruments?

Edytowane przez czajek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacz reflektorow pewnie jest odlaczony zeby nie dolewac plynu co drugi dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje comfortline od nowosci z polskiego salonu + dodatki jak np. Biksenon skretny i mam czujnik poziomu

poziomu płynu spryskiwaczy

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawia się to w liczniku washer fluid warning

 

Sprawdzałem VCDS w pozycji nr 17 - INSTRUMENTS mam zaznaczoną opcję pokazywania niskiego poziomu płynu wykonałem test i znaczek na desce rozdzielczej zaświecił się. Nie wiem czemu nigdy wcześniej nie pokazał się. Wypryskam płyn do zera i będę sprawdzał dalej. Może czujnik się zepsuł. Powinien wtedy wyskakiwać jego błąd w VCDS, bo żadnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności