Skocz do zawartości
salexy

CC 2012 kontrolka świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy możecie mi doradzić w sprawie kontrolki świateł mijania ? Niby błahostka ale zasiała mi w głowie zamęt.

Pacjent to CC z rocznika 2012 model fo FL. Reflektory biksenonowe z doświetlaniem zakrętów statycznym i dynamicznym oraz światłami do jazdy dziennej LED

Na liczniku od nowości nie paliła mi się kontrolka od świateł mijania (domyślnie zielona w innych samochodach). Nie ma tej sygnalizacji ani w trybie auto ani w trybie ręcznego przełączenia na światła mijania. Cały czas jeżdzę w trybie auto i zauważyłem brak sygnalizacji. jak przejechałem sie kolegi samochodem - u niego w Mercedesie w trybie auto zapala sie sygnalizacja jak odpala sie światła mijania. Do tej pory myślałem ze tryb auto w VW tak po prostu ma. Ale zaintrygowany tym sprawdziłem ręcznie dzisiaj i tez nic....

Kontrolka świateł drogowych (długie) swieci sie podczas użytkowania ich.

 

Czy u Was tez tak jest ?

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty tą kontrolke masz w właczniku swiateł, gdy jedziesz na dziennych swieci ci "auto" chyba na zielono , natomiast żaroweczka od mijania nie, gdy czujnik zapali ci swiatła mijania lub sam przełączysz włacznikiem zapala ci sie kontrolka mijania na zielono a "auto" zapala sie na czerwono. jakoś tak. przysłoń sobie reka włącznik w ciągu dnia i bedziesz widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Dzisiaj sprawdziłem jest tak jak piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyła mnie ta historia , aż sprawdzę u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty tą kontrolke masz w właczniku swiateł, gdy jedziesz na dziennych swieci ci "auto" chyba na zielono , natomiast żaroweczka od mijania nie, gdy czujnik zapali ci swiatła mijania lub sam przełączysz włacznikiem zapala ci sie kontrolka mijania na zielono a "auto" zapala sie na czerwono. jakoś tak. przysłoń sobie reka włącznik w ciągu dnia i bedziesz widział

 

Odświeżę temat. U mnie przy załączonych światłach mijania na auto lub manualnie kontrolka niestety nie podświetla się. Brak również ikonki na zegarach. Czy coś jest nie tak?

 

20.jpg

22.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dobrze, na swiatłach mijania swieci sie na zielono tylko auto i pozycje, mijania sa na czerwono i tak ma byc, na swiatlach dziennych gdy czujnik widzie że jest jasno to swieci sie tylko auto na czerwono i tyle, po załaczeniu swiateł zmienia sie auto na zielono, dochodza pozycje na zielono a kontrolka mijania tak jak mówiłem na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy czujnik widzie że jest jasno to swieci sie tylko auto na czerwono i tyle, po załaczeniu swiateł zmienia sie auto na zielono, dochodza pozycje na zielono a kontrolka mijania tak jak mówiłem na czerwono

 

to u mnie jest tak, że w ciągu dnia świeci się tylko AUTO na żółto (pozostałe hologramy są nie podświetlone) a po włączeniu przez czujnik zmierzchu wszystkie hologramy zostają podświetlone standardowo na czerwono , AUTO pozostaje żółte, tylko pozycyjne na zielono. Tak więc rano lub po południu nie zawsze widać czy są załączone dzienne czy mijania. Widzę to dopiero na samochodzie stojącym przede mną. Dlatego przydałaby się kontrolka na zestawie wskaźników. Czy można ją jakoś włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać właśnie po pozycyjny jeśli nie świecą na zielono jedziesz na dziennych jeśli świecą jedziesz na mijania. poza tym lampki na panelu od klimy na mijania tez słabiej świecą niż na dziennych, na dziennych mocniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale logiczniej byłoby gdyby zapalał się hologram świateł mijania na zielono a nie pozycyjnych bo nawet gdy ręcznie przełącznik ustawię na mijania to i tak nie zapala się on na zielono. Moim skromnym zdaniem AUTO powinno sygnalizować ustawienie tej funkcji, POZYCYJNE na zielono kiedy włączone są dzienne a mijania na zielono kiedy są one włączone. A tak jak pisałem wyżej dzisiaj jadąc z rana była lekka mgła i zastanawiałem się czy są włączone dzienne czy mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak konstruktorzy vw to wymyśliły i nie bardzo to zmienisz. ja własnie rozpoznaje ze pozycja swieci na zielono i diody w klimatroniku troche sa przygaszone , ale głównie pozycja na zielono , to wiem że jade na mijania, a gdy pozycja nie swieci i diody swiecą mocniej wiem że jade na dziennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc rano lub po południu nie zawsze widać czy są załączone dzienne czy mijania.

 

Ja akurat mam kontrolkę od świateł dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat mam kontrolkę od świateł dziennych.

 

Fabryka tak dała czy sam wykombinowałeś? Jeśli sam to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ori ledach w lampach jest kontrolka drl w liczniku jeśli dzienne są dokładne lub włączane gdzieś tam przez vcds wtedy ta kontrolka się nie zaswieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ori ledach w lampach jest kontrolka drl w liczniku

 

i szkopuł w tym, że ja mam oryginalne lampy (xenony z dynamiczną reg. zasięgu) a kontrolka mijania (bądź DRL) się nie zapala

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz ori ledy w tych lampach jako dzienne?

 

a widziałeś inne ?

 

45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to ty masz dzienne obok halogenów czy dobrze widze? chodzi mi o takie ledy co ma wyzej kolega tom 998 w awatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o takie ledy co ma wyzej kolega tom 998 w awatar

 

I takie właśnie mam . Jak dobrze się przyjrzysz to zauważysz ledy. Obok halogenów są światła doświetlające zakręty. Ale odbiegamy od tematu. Może kolega tom-998 się wypowie jak to u niego wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie licznika na premium kontrolka była już aktywna, wcześniej na starym liczniku mi nie świeciła. Nie jest to taka kontrolka jak w linkach powyżej "DRL" lecz zielona z symbolem świateł. Wydaje mi się, że wszystkie liczniki powinny ją mieć i wystarczy ją tylko aktywować, ale pewności nie mam.

 

Kontrolka jest na prędkościomierzu po prawej stronie na dole obok cyfry 240. Wystarczy się przyjrzeć i można zobaczyć czy tam jest.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności