Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale niestety jeszcze nie doszedłem która komórka w eeprom do zmiany.

 

Ja doszedłem :ok

 

Kabel rs232 i VDC

 

VDC i zmiana wartości w komforcie odpowiadających za to wskazanie (04358, 04359, 04360 - zmieniamy z wartości 16 na 255).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zgrać eeprom z europy i wgrać do angola? próbowałeś tak? Bo pisałeś że miałeś europe i angola.

 

edit:

 

A takiego kabelka to ja nie mam

Edytowane przez CULTUS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakby zgrać eeprom z europy i wgrać do angola? próbowałeś tak?

 

Nie próbowałem .

 

Który pin odpowiada w module komfortu za lewe i prawe drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja doszedłem :ok

 

Kabel rs232 i VDC

 

VDC i zmiana wartości w komforcie odpowiadających za to wskazanie (04358, 04359, 04360 - zmieniamy z wartości 16 na 255).

 

Zajeb... jutro próbuję :) Mam nadzieje że będzie działać :) Sam do tego doszedłeś czy znalazłeś to ? Masz większy rozpis komórek komfortu ? Da się jeszcze inne opcje włączać wiedząc co zmieniać :)

 

Nie próbowałem .

 

Który pin odpowiada w module komfortu za lewe i prawe drzwi ?

 

Nie ma komforcie podziału wszystko idzie po CAN. Drzwi kierowcy są MASTER pasażera SLAVE jak ze starszymi dyskami w kompach :) i tak samo z wiązkami w drzwiach, od kierowcy jest MASTER od pasażera SLAVE. Na pewno się da to ominąć ale nie brałem się nawet za to bo trzeba by było podobno w kablach mieszać a ja wole jak najbliżej oryginału :)

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co znaczy ten napis na module komfortu bo są różne :

 

H01/S001 - czy to nie anglia jest ?

H01/S002 - europa ?

 

Pytam tak z ciekawości

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dziś sprawdziłem i moduł się łączy przez Vag.

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko co znaczy ten napis na module komfortu bo są różne :

 

H01/S001 - czy to nie anglia jest ?

H01/S002 - europa ?

 

Pytam tak z ciekawości

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dziś sprawdziłem i moduł się łączy przez Vag.

[ATTACH=CONFIG]137512[/ATTACH]

 

Powiem Ci że ciężko z tymi oznaczeniami :) U mnie w serwisie tego nie potrafili powiedzieć. Te numery napewno mówią o wyposażeniu tj. czujniki pojemnościowe wnętrza, elektrycznie składane lusterka itp. A czy mówi to też o Anglia, EU, USA, KANADA to nie wiem, godzinami się wpatrywałem jak szpak w piz... w etke heh może jakbym miał wszystkie to bym rozkminił. Narazie wiem, że mam S003 i S004 i wnioski mam takie:

S004 jest od anglika i od kombi bez czujników pojemnościowych.

S003 jest od EU i pod czujniki pojemnościowe i inną trąbkę w bagażniku, syrena i zamykanie klapy jak i sygnalizacji maski przedniej brak.

Z tym że EU a Angli może być to tylko kwestia kodowania od środka niezależna od cyferek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko co znaczy ten napis na module komfortu bo są różne :

 

H01/S001 - czy to nie anglia jest ?

H01/S002 - europa ?

 

Pytam tak z ciekawości

 

Mi się wydaje że to nie do końca mówi o pochodzeniu komfortu bo Konrad w pierwszym poście miał eu H01/S003, a ja wczoraj widziałem też moduł nawet od kombi H01/S003 tylko że anglika

 

 

edycja

 

 

A jak to jest z silniczkami 1C0 959 802? One są uniwersalne? tzn i anglik i europa?

Edytowane przez CULTUS3
edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie miałem 3 moduły komfortu i to moje obserwację

S001-na 2 wtyczki od anglika i był kombi to nie działa zamykanie tylnej klapy i brak możliwości zamknięcia auta z mojego dodatkowego alarmu.

S001 na 1 wtyczkę od skody octavi wszystko działało tylko ,że sygnalizację trzeba było zmienić bo na odwrót pokazywało.

S001 na 1 wtyczkę od golfa iv europa ta sama sytuacja co w pierwszym przykładzie.

 

teraz planuje założyć na 2 wtyczki i mieć ori scyzoryk tylko nie wiem z jaką końcówką mam szukać żeby mi klapę zamykało .

1C0 959 799B

S002 albo S003 i mam dylemat ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S004 zamyka :) Tyle że drzwi pokazuje na odwrót ale zaraz ide próbować zmienić to :) S003 nie zamyka klapy bynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S004 zamyka Tyle że drzwi pokazuje na odwrót ale zaraz ide próbować zmienić to S003 nie zamyka klapy bynajmniej u mnie.

 

Jutro podjadę do znajomego "szrociarza "

 

On ma parę modułów :)

Tylko za jeden woła 200 zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci że ciężko z tymi oznaczeniami U mnie w serwisie tego nie potrafili powiedzieć. Te numery napewno mówią o wyposażeniu tj. czujniki pojemnościowe wnętrza, elektrycznie składane lusterka itp. A czy mówi to też o Anglia, EU, USA, KANADA to nie wiem, godzinami się wpatrywałem jak szpak w piz... w etke heh może jakbym miał wszystkie to bym rozkminił. Narazie wiem, że mam S003 i S004 i wnioski mam takie:

S004 jest od anglika i od kombi bez czujników pojemnościowych.

S003 jest od EU i pod czujniki pojemnościowe i inną trąbkę w bagażniku, syrena i zamykanie klapy jak i sygnalizacji maski przedniej brak.

Z tym że EU a Angli może być to tylko kwestia kodowania od środka niezależna od cyferek.

Ja mam S003 i jest od angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtyczka T15 po małej przeróbce pasuje do 1C0 oczywiście 4 piny trzeba zamienić według rozpiski.

 

Wtyczka T23 rowniez po malej przerobce pasuje.

 

W obu wtyczkach trzeba usunac, kawaleki plastiku ;) Jak na zdjeciu ponizej.

wtyczki-komfortu-1j0-1c0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas walczę z silniczkami przód, nie mogę rozgryźć z tymi kodami

DSC_0070.jpg

Na co patrzeć np na tym zdjęciu?

i z tym 1C0 959 802 to 0 na 3 pozycji oznacza do anglika i europy? Czyli że uniwersalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CULTUS3 - W temacie juz chyba wszystko jest odnosnie silniczkow ;)

Na tym zdjeciu masz patrzec na numer silniczka, tutaj jest to 3B4837751EG. Sugerowalbym Ci szukac jednak silniczkow z numerami:

1C1959801 lub 3B4837751LD (lewy przód)

1C1959802 lub 3B4837751LB (prawy przód)

1C0959811 lub 3B9837751BF (lewy tył)

1C0959812 lub 3B9837752BF (prawy tył)

 

Nie jestem do konca przekonany ale EG jest z przedlifta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł na 2 wtyczki

Byłem u kumpla na szrocie

S001 i S003 nie zamyka klapy w kombii

 

 

Szukam S004 :ok

 

 

EG jest z przedlifta.

 

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S001 i S003 nie zamyka klapy w kombii

 

Lipa, juz mam S003, ale bede kombinowac. Ciekawe jak sprawa ma sie, gdy zrobi sie przekladke klapy tylnej na ta z FL'a ? Wtedy moze zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lipa, juz mam S003, ale bede kombinowac. Ciekawe jak sprawa ma sie, gdy zrobi sie przekladke klapy tylnej na ta z FL'a ? Wtedy bedzie dzialac?

 

Ja już nie mam siły ....

Chyba zostaje przy swoim 1C0 na jedną wtyczkę ,sygnalizacja jest to najważniejsze :ok

A jak wpadnie S004 to będę modził bo scyzoryk będzie na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to jest silniczek z mojego poprzedniego paska. Znaleźć w tych nr w rozsądnej cenie jest ciężko. Kamil Ty masz jeden FC którego nie ma wymienionego w pierwszym poście, gdzie są informacje z tymi literkami żeby wiadomo było co brać, jest jakaś rozpiska do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, to jest silniczek z mojego poprzedniego paska. Znaleźć w tych nr w rozsądnej cenie jest ciężko. Kamil Ty masz jeden FC którego nie ma wymienionego w pierwszym poście, gdzie są informacje z tymi literkami żeby wiadomo było co brać, jest jakaś rozpiska do tego?

 

Powiem Ci ,że ja na oko kupowałem i nie patrzyłem na numery ...

Dorwałem Passata Fl i z niego brałem silniczki .

 

Tutaj jakie ja mam zamontowane

 

WP_20151012_008.jpg

WP_20151012_005.jpg

WP_20151012_006.jpg

WP_20151012_007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie gdzie przekladaja klape z 3BG do 3B potrzebne sa, az 3 przekazniki ;) Wiec moze trzeba pojsc w ta strone, bede gmeral to obadam sprawe.

 

Znaleźć w tych nr w rozsądnej cenie jest ciężko

@CULTUS3 - spojrz na allegro, pierwszy wynik:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=1C1959802+&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-kpr-v4-uni-1-5-0907

 

25zl + KW za silniczek 1C1 959 802 A, to chyba nie wiele??

 

Przelozysz sama elektronike do swojego i bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności