Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Nie wiem czy są chętni ale może się przyda, więc postanowiłem napisać mały skromny poradnik. Jest to pierwszy mój poradnik więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Zapragnąłem mieć u siebie na pokładzie licznik FULL FIS z młodszego brata czyli z 3BG :) Tak więc kupiłem komputer z końcówką GA i licznik 849A.

Jednak nie wystarczyło mi to i zapragnąłem mieć ikonki otwartych drzwi, wszystkich nie tylko kierowcy :) Nie którzy stwierdzą "idiota", ale jednak

zrealizowałem swą idee czyli zmiana komfortu z 1J0 na 1C0. Po nudnym wstępie biorę się za opis czynności jakie wykonałem ;)

 

Przede wszystkim musimy się zaopatrzyć w silniczki szyb do wszystkich drzwi koniecznie z europy i moduł komfortu wraz z wtyczkami ale musi być z auta EUROPEJSKIEGO!! Potrzebny też będzie

kluczyk scyzoryk 3 przyciskowy :)

 

Silniczki drzwi:

 

1C1 959 801 - drzwi kierowcy LP 3B4 837 751 LD

1c1 959 802 - drzwi pasażera PP 3b4 837 751 LB

1c0 959 811 - drzwi pasażera LT 3B9 837 751 BF

1C0 959 812 - drzwi pasażera PT 3B9 837 752 BF

 

Moduł komfortu (w moim przypadku) :

 

1C0 959 799 B

H01/S003

 

Wtyczki:

 

T23 - 1J0 962 623C (ASO 15zł)

T15 - 1J0 962 615A (ASO 12zł)

 

Kluczyk scyzoryk:

 

1J0 959 753 AH

 

Większość modułów komfortu 1C0 959 799 B ma częstotliwość 434 Mhz i taki też pilot potrzebujemy.

 

Co do silniczków to przednie muszą być z europy tylne bez znaczenia (wszystkie są takie same).

 

Zaczynami od opuszczenia wszystkich szyb i rozbiórki drzwi aby wyjąć silniczki. Wiązki jak i wtyczki są takie same więc w drzwiach podmieniamy tylko silniczki,

bez większych problemów, myślę że każdy sobie z tym poradzi kto rozbierał drzwi a jak nie to na forum jest dużo o tym jak drzwi rozebrać.

 

Teraz bierzemy się za wyjęcie modułu komfortu. Ja odsuwam fotel maksymalnie do końca zdejmuje boczną listwę i odginam delikatnie za fotel, zdejmujemy plastik po lewej (pod rączką

otwierania klapy) i podstopnice, następnie unosimy mocno wykładzinę do góry i wyciągamy pudło z komfortem a no i nie zapomnimy o jednej masie która jest przykręcona do

podłogi delikatnie na lewo powyżej skrzynki z komfortem.

 

Odpinamy kleme, odpinamy stary moduł komfortu i do roboty z kabelkami :)

 

Są dwie opcje albo kupujemy nowe obudowy w ASO oraz "czyste" piny ucinamy kable zaciskamy i jak w fabryce, albo kupujemy komforty z wtyczkami i kawałkiem wiązki

lutownica i do boju.

 

Tutaj mała pinologia:

 

T23:

 

1J0 - 1C0

 

1 - 16

4 - 13

6 - 6 LOW CAN

7 - 12

8 - 1

9 - 9 HIGH CAN

10 - 8

11 - 11

12 - 14

15 - 10

16 - 21

18 - 20

19 - 3

20 - 18

21 - 2

22 - 22

23 - 23

 

T15:

 

1J0 - 1C0

 

1 - 5

7 - 7

10 - 10

11 - 11

12 - 12

13 - 14

14 - 15

15 - 13

 

Przewody, które pominąłem nie podpinałem po prostu bo są nie potrzebne gdyż część danych idzie po can.

Wtyczka T15 po małej przeróbce pasuje do 1C0 oczywiście 4 piny trzeba zamienić według rozpiski.

 

z wtyczki T23 z pinów 6 i 9 ciągniemy kable do licznika służą one do komunikacji CAN.

 

Zielona wtyczka licznika:

 

pin 8 (can high) wtyczka T23 komfortu pin 9,

pin 9 (can low) wtyczka T23 komfortu pin 6,

 

można te kable znaleźć przy lewym słupku idą one od każdych drzwi do komfortu Pomarańczowo zielony (pin 9) i pomarańczowo brązowy (pin 6).

 

Po podłączeniu według tej rozpiski moim oczom ukazało się :

 

Teraz podpinamy VAG-a (VAG COM) wchodzimy w grupe 46 (KOMFORT), następnie 10 (ADAPTACJA) 000 test, save.

Kasujemy wszystkie błędy i pora na zakodowanie pilotów.

 

wchodzimy znowu 46 (komfort)

następnie 10 (adaptacja), grupa 01 (wpisujemy ilość pilotów) następnie TEST, SAVE i wciskamy na sekundę na pilocie UNLOCK (kolejno w każdym kolejnym pilocie) kodowanie

zostanie potwierdzone trąbnięciem :)

 

Jeszcze jedną rzeczą którą trzeba wcześniej zrobić to przełożyć groty ze scyzoryków (o ile je mieliśmy) do tego trzeba zedrzeć logo z tyłu pilota, odkręcić śrubkę i delikatnie

podważać obudowę koniecznie też przełóżcie transpondery tylko bardzo delikatnie o ile ze starszych dwu przyciskowych scyzoryków dobrze wychodzą tyle z nowszych ciężko.

Można też kupić nowe crypto 48. koszt ok 20zł /szt na alledrogo :)

 

Z grubsza chyba to wszystko, jakby czegoś brakowało dopiszcie, poprawcie. U mnie wszystko działa oprócz zamka tylnej klapy, ale mam uszkodzony więc nie wiem czy działa czy nie

jak się z nim uporam dopiszę :)

 

Jakby ktoś miał jakieś pytania, piszcie postaram się odpowiedzieć.

To tyle życzę miłej zabawy :) Może się komuś przyda :)

 

20150615_190359.jpg

 

A i jeszcze załączę wam schematy komfortu z przed i po lifta:

komfort 3bg.pdf

 

Piny:

 

Małe http://www.tme.eu/pl/details/341441/...yki/4carmedia/

Duże http://www.tme.eu/pl/details/341432/...yki/4carmedia/

 

EDIT:

 

Mała aktualizacja,

Mam kombiaka i drugi moduł komfortu 1C0 959 799 B S004 (tyle że z anglika pokazuje na fisie na odwrot drzwi) i działa wszystko bez najmniejszych problemów. Na S003 działa wszystko po za zamkiem klapy tylnej i syreną. Będę walczył dalej. Ale wyczytałem że w nowej wersji Motordiag będzie można zmieniać w komforcie LHD na RHD :)

 

20.10.2015

 

Dzięki koledze vwtdi90 udało się przekodować moduł komfortu z LHD na RHD.

Do zrobienia tego potrzebujemy laptopa z Windows XP i z portem COM (RS232) kabel VAG COM (RS 232) oraz program VDC Pro. Pózniej może uda mi się napisać krok po kroku jak uruchomić ten program dla "zielonych".

 

Po uruchomieniu wchodzimy w komfort [46]:

[11] LOGIN - wpisujemy 19283 [enter]

następnie [27] write eeprom serial

 

w pierwszym okienku 04358 a pod spodem 255 enter i potwierdzamy

później znowu [27] 04359 - 255

[27] 04360 - 255

 

teraz gdy mamy wszystko poprawnie wpisane moduł działa na RHD :)

 

22.10.2015 CULTUS3

 

Schemat beżowej wtyczki od 1J0 po polsku jak by ktoś miał moduł na jedną wtyczkę.

 

T15/1 - do czujnika otwarcia maski

T15/6 - kabel czarno/żólty - pin 3/1 trąbki alarmu z własnym zasilaniem

T15/7 - kabel osłonowy anteny

T15/8 - pin 6/6 lampki kontroli wnętrza - kabel niebiesko/czerwony

T15/9 - pin 3/1 wtyczki wyłącznika kontroli wnętrza oraz pin 6/5 lampki kontroli wnętrza

T15/10 - kabel anteny

T15/11 - kabel czarno/żółty 1,5mm - pin 2/2 trąbki alarmu bez własnego zasilania (opcja jak nie ma z własnym)

T15/12 - 1,5mm czerwono/żółty - bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A - z tego bezpiecznika dajesz też napięcie dla dodatkowej syreny z podtrzymaniem - pin 3 (jeśli ją założysz)

T15/13 - czarno/zielony 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor

T15/14 - czarno/biały 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor

T15/15 - 1,5mm czerwono/czarny - następny bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A

 

09.06.2016

 

No więc w końcu podłączyłem syrenkę (H12) z własnym zasilaniem. Syrenka 1J0 951 605.

schemat podłączenia:

syrenka - moduł

pin1 - 1C0 T15/3, 1J0 T15/6

pin2 - masa

pin3 - stały plus z bezpiecznikiem 15A i dalej rozdziela się na syrenkę i T15/12 dla 1C0 i 1J0

 

Po podłączeniu syrenka nie działała. Okazało się że moduł nie ma aktywowanej syrenki na 3piny tylko na klakson (T15/11)

Żeby syrenka zadziałała potrzebujemy uruchomić VDC i zmienić

1C0: (w moim przypadku)

04367 - 255-> 112

04368 - 255-> 112

04369 - 255-> 112

 

1J0. (nie miałem jak przetestować)

04285 ->48

04291 ->48

04297 ->48

 

Oczywiście każdy robi na własną odpowiedzialność :)

 

 

20150619_204046.jpg

20150619_202819.jpg

20150619_190849.jpg

20150619_190841.jpg

20150615_192523.jpg

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sUper napewno przyda się dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką małą nadzieje :) Ty chyba skorzystasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny manual! Pierwsze pytanko - jak sprawa wygląda, gdy mam tylko elektryczne szyby z przodu? Będzie działać kontrolka wtedy tylko na przednich drzwiach? Kolejna sprawa to piny we wtyczkach komfortu - są one takie same w starym jak i nowym komforcie a różnią się tylko wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tylko z przodu zawsze możesz dołożyć te tylne ;) Nie jest to droga zabawa :) Co do adaptacji 2 szyb to pewnie da się bez problemu ale opracowałem to według schematu na 4 szyby, jak znajdę chwilę to postaram się sprawdzić jak by to wyglądało. Ale jak chcesz się bawić w coś takiego to myślę, że warto dołożyć te tylne szyby.

Blacha z silnikiem na tył plus wiązka do drzwi http://allegro.pl/lewy-podnosnik-szyby-passat-b5-fl-2001-2005-i5398207175.html

przełącznik i plastik do boczków i jakąś zaślepkę w miejsce korbki. Mam numer do gościa co by myślę w dobrej cenie Ci komplet sprzedał :) Piny są takie same :)

Małe http://www.tme.eu/pl/details/341441/zlacza-car-audio-obudowy-i-wtyki/4carmedia/

Duże http://www.tme.eu/pl/details/341432/zlacza-car-audio-obudowy-i-wtyki/4carmedia/

 

Jak by było więcej chętnych mogę zamówić większą ilość i po rozsyłać.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taką małą nadzieje :) Ty chyba skorzystasz? :)

 

no baa;) czekam tylko na wolną chwilę i działam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort na pokładzie;) wszystko tak jak w pierwszym poście , wielkie dzięki Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam u siebie w aucie taki 1J0 959 799 AH.

Chcę wymienić na poliftowy ze względu na to że licznik wymieniłem. Mam poliftowe ale z końcówkami B, A, E. Niestety AH nie znalazłem. Może mi ktoś powiedzieć czym one się różnią? Mój ma alalrm to wiem na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie mam modul komfortu 1j0959798 i on jest na jedną kostkę kupiłem 1c0959798 i wejście modułu comfortu nie pasuje co w takim przypadku zrobić jak kostki nie pasują? Dodam że mam sygnalizację tylko maski przód .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kostkę z polifta mieć. Pewnie tak jak jest w dwu wtykowych że nie pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A schemat podlaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kolor kostki w komforcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Zielony albo niebieski muszę jutro zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm mam u siebie w aucie taki 1J0 959 799 AH.

Chcę wymienić na poliftowy ze względu na to że licznik wymieniłem. Mam poliftowe ale z końcówkami B, A, E. Niestety AH nie znalazłem. Może mi ktoś powiedzieć czym one się różnią? Mój ma alalrm to wiem na pewno :)

 

1C0 959 799 B takiego masz szukać do siebie. Po FL nie znajdziesz AH.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Chyba Zielony albo niebieski muszę jutro zerknąć.

 

Daj znać. Twój moduł dla mnie jest nie znany :) Ile masz szyb elektrycznych ? Pilota czy kluczyk tylko ?

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać. Twój moduł dla mnie jest nie znany Ile masz szyb elektrycznych ? Pilota czy kluczyk tylko ?

 

Kostka Niebieska taki mam moduł http://allegro.pl/modul-komfortu-passat-b5-golf-4-1j0959799-q-i5535632740.html

 

Kluczyk tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś znaleźć i napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postaram się coś znaleźć i napiszę

Oki dziękuję ,ale myślę ,że u mnie nie da rady tego ogarnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z AH da się ogarnąć to z tym też się da. Ja jeszcze nie robiłem przeszczepu na 1c0 ale zrobiłem przeszczep z takiego jak Twój na AH (miałem z mojego poprzedniego paska). Ta brakująca kostka to jest klakson alarmu, Kierunkowskazy, antena itd więc do ogarnięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze mówisz kable już mam poprowadzone z licznika do modulu bo mam sygnalizację otwarcia maski. Pozostały drzwi i klapa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1C0 959 799 B takiego masz szukać do siebie. Po FL nie znajdziesz AH.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No mam ten z końcówką B :) Czyli cała reszta według Twojego poradnika? Alarm i wszystko będzie działać normalnie?

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności