Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

A czytałeś od początku temat?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie same. Brakujaca wtyczka jest do centralnego sterowanego pilotem i np dozoru wnetrza.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem widziałem rozpiskę pinów na jedno wtyczkowca ale nie dokonca to zrozumiałem wszystkie funkcje 1c0 będą działać bo planuje jeszcze kluczyk scyzoryk dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiałem się nad schematem valdiego z tym że on miał również 1c0 na jedną wtyczkę (tak mi się wydaje zdjęcia) ja kupiłem 1c0 na dwie wtyczki znajdzie ktoś chwilkę rozpisać takie połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz schemat.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zmianie modułu z 1J0 na 1C0 trzeba wymienić również sterownik silnika? Mam paska 98r silnik AEB (gaz na linkę) i chciałbym "dołożyć" can, mam z passata 2003r kombi highline silniczki szyb, moduł 799 B S003 oraz licznik (diesel do testów, docelowo byłby z benzyny), ale co ze sterownikiem silnika? (docelowo i tak będzie zmiania na standalone EasyEcu3+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co chcesz osiągnąć poprzez zmiane na 1C0. Żeby mieć na fisie wszystko to musisz licznik zmienic na po liftowy a do zmiany licznika musi byc komputer z CAN.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć can tak jak jest w FL, mam moduł komfortu, licznik, sterowniki szyb, pytanie czy jest komputer silnika z can który obsłuży silnik na starym sterowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Silniki są takie same

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Silniki są takie same
Tzn że do mojego motoru AEB mogę bez większych problemów zaodoptować sterownik np z AWT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam ogromną prośbę możecie sprawdzić w których pinach w module komfortu powinno znajdować się napięcie 12V ? 

Podejrzewam utlenione przewody ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2017 o 17:01, vwtdi90 napisał:

Witajcie mam ogromną prośbę możecie sprawdzić w których pinach w module komfortu powinno znajdować się napięcie 12V ? 

Podejrzewam utlenione przewody ....

We wtyczce t23

3 - po zaplonie 

5 - po odpaleniu (bezpiecznik 6 5A)

22 - stałe zasilanie (bezpiecznik 14 10A)

Tak wychodzi według schematu.

Bezpiecznik 38 15A jest od zasilania silniczków w drzwiach kabel podajże (czerwono -bialy/żółty) on jest w wiązce łaczony i tam lubi się rozpadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 2004 rok, kombi, modul z koncowka 799B.

Panowie, moja historia jest taka: jakiś czas temu zapchal mi się odpływ pod aku, woda wlala się do środka i stala kilka dni w okolicy modułu komfortu. Wode wylalem, wszystko w miare wysuszylem. Gniazdo w module i kable koło wtyczki były przegnite wiex moduł wymieniłem na taki o tym samym numerze, kable poprawiłem.

Problem polega na tym ze nie dziala mi otwieranie klapy bagaznika z pilota, z przycisku w drzwiach ani przy otwartym aucie, jedynie przez otwarcie kluczykiem. Przed problemami z modułem wszystko było ok. Wkladka w klapie ustawiona w odpowiedniej pozycji. Dziala oświetlenie bagaznika po otwarciu klapy oraz wyświetla się to na FISie.

Jakieś pomysły? Pewnie rozwiązanie jest proste ale dużo już czytałem i nie mogę sobie poradzić. Z tego co wyczytałem w tym temacie to muszę zmienić kodowanie programem vdc pro? Mam 3 moduły pod ręką, kazdy z oznaczeniem S0003, ten który był fabrycznie też. Nie mam laptopa z rs232 ale jakoś go zdobede bo rozumiem że żadna przejściówka nie zda egzaminu? Mam taki kabel http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5862998522 Czy ta część podlaczana do samochodu od tej puszki może być używana jako kabel rs232 potrzebny do vcd pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, durki napisał:

Czy ta część podlaczana do samochodu od tej puszki może być używana jako kabel rs232 potrzebny do vcd pro?

Nie może, ponieważ cała elektronika niezbędna do działania jest w tej puszce. Musisz się odezwać do viakena i nabyć przewód z drugiej strony zamiast z usb zakonczony rs232.

Nie musi to być laptop. Jeżeli na jednorazową akcję możesz sobie stacjonarny znieść do auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, jest jakaś możliwość żeby jednoznacznie ocenić czy dany moduł komfortu będzie działał prawidłowo w moim aucie? Bo jeśli muszę kupić laptopa, kabel i kombinować to taniej kupić kolejny moduł;) Bardzo chciałbym żeby działała ta klapa, miałem zalany moduł s0003, później kupiłem drugi taki sam jednak z Anglika i chyba z sedana a trzeci miał być europa kombi ale klapa dalej nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam sposobu na określenie tego. Najpewniej to by było spiknać się z kimś kto ma takie auto i jemu wszystko działa tak jak ma działać i na chwilę jego moduł podłączyć u Ciebie, żeby wyeliminować usterkę inną niż sam moduł.

Albo pojechać na jakiś szrot, i samemu wyciągnąć moduł z takiego auta, uprzednio go sprawdzając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2018 o 04:45, durki napisał:

Może inaczej, jest jakaś możliwość żeby jednoznacznie ocenić czy dany moduł komfortu będzie działał prawidłowo w moim aucie? Bo jeśli muszę kupić laptopa, kabel i kombinować to taniej kupić kolejny moduł;) Bardzo chciałbym żeby działała ta klapa, miałem zalany moduł s0003, później kupiłem drugi taki sam jednak z Anglika i chyba z sedana a trzeci miał być europa kombi ale klapa dalej nie działa...

Zawsze możesz wysłać moduł do kogoś kto Ci go przekoduje jak ma być. Możliwe, że jest jakieś oznaczenie kodowe które stwierdza do jakiego auto to jest aczkolwiek póki co chyba nikt do tego nie doszedł. Łatwiej było poprostu przekodować i po sprawie.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s0003 kombi, s0004 sedan :ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie miałem s0003 I dwa dokupione też s0003 I klapa nie działa:( może ktoś z was przekodowac mi moduł żeby działał w kombi 2004 rok? Chętnie za to dobrze zapłacę aby tylko mieć spokój :) Chociaż może też być tak że gdzieś jakiś kabel jest uszkodzony, ma ktos jakiś schemat jak idzie sygnał otwarcia klapy bagaznika? Przejście prądu od klapy do wtyczki modułu jest. Mam też kawałek kabli z wtyczkami od modułu który mam teraz założony i zauważyłem że tam kable różnią się kolorami od tych jakie mam u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat masz na pierwszej stronie. Ja Ci mogę przekodować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności