Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Bo na początku schemat kostki 23pin zawierał bledy i później autor tematu to poprawił. Musisz podłączyć wg nowego schematu. Wcześniej vwtdi90 znalazł schemat na ruskie stronie który po korektach pokrywa się z poprawionym. A czujników i syrenki jeszcze nie mam więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo na początku schemat kostki 23pin zawierał bledy i później autor tematu to poprawił. Musisz podłączyć wg nowego schematu. Wcześniej vwtdi90 znalazł schemat na ruskie stronie który po korektach pokrywa się z poprawionym. A czujników i syrenki jeszcze nie mam więc nie pomogę.

 

Aha to wszystko wyjaśnia;)

Po poprawieniu instalacji i sprawdzeniu Kompem zostały następujące błędy

Bez tytułu.jpg

 

Z mikrostykiem poradziłem sobie w zamku kierowcy ale te dwa pierwsze z alarmem nie chcą wykasować się ( tzn po skasowaniu i ponownym włączeniu zapłonu powracają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd skasujesz jak zamontujesz syrene z wbudowana baterią. Drugi to błąd czujników pojemnościowych może coś zle podpiełeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy błąd skasujesz jak zamontujesz syrene z wbudowana baterią. Drugi to błąd czujników pojemnościowych może coś zle podpiełeś.

 

No to zgadzałoby mi się że to czujniki pojemnościowe bo bardzo mozliwe ze modul komfortu pracował na oryginalnym alarmie i takich czujnikach ... Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy silniczki drzwi passata b5 fl EU w kombi będą działać w golfie 4 HB ?

Edytowane przez Budynkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Budynkiewicz - beda dzialac.

 

 

Mam pytanie, moze ktos wie czy w kostkach od slupkow byly roznice miedzy rokiem '98, a poliftem po 2002?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinałem wiązkę drzwi z FL-a i pasowało wszystko więc myślę, że w słupkach się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo can trzeba ciągnąć do słupków bo poliftowe silniczki dogadają sie za pomocą cana czy się mylę? Czy wystarczy wiązka poliftowa i silniczek wtykam w słupek i gra gitara. Pytam bo jak dokładają w polifcie do tylu elektryke to can ciagnal do słupków A od drzwi. A przed liftem can jest tylko miedzy silnikiem a licznikiem. Poprawić jak źle rozumuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dodatkowo can trzeba ciągnąć do słupków bo poliftowe silniczki dogadają sie za pomocą cana czy się mylę? Czy wystarczy wiązka poliftowa i silniczek wtykam w słupek i gra gitara. Pytam bo jak dokładają w polifcie do tylu elektryke to can ciagnal do słupków A od drzwi. A przed liftem can jest tylko miedzy silnikiem a licznikiem. Poprawić jak źle rozumuje.

 

 

Uparty jesteś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem i dlatego pytam. Haha a ty sie nudzisz i czytasz. Zaraz może ktos sie odezwie i rozwieje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedliftem CAN też idzie do wszystkich drzwi, pomijając z zielonym podswietleniem i jak z tyłu szyby na piechotę to CAN tylko do przednich. Jeżeli chodzi o ECU to jak jest 1.9 PD to jeszcze jest CAN między ECU i ABS. A licznik może być np 919 z mfa i będzie bez CANu, czyli jak w moim poprzednim Passacie. Nawet nie było instalacji ECU - licznik. Co do reszty to się nie wypowiem bo nie wszystkie 1.9 na pompę miały poprowadzony CAN do ECU.

Edytowane przez CULTUS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam can miedzy licznikiem a ecu oryginalnie i mam w słupku A. Chce dołożyć tylną elektryke tylko sie zastanawiam który moduł zakupić bo mam sedana chodzi o 0003 czy 1,4 są różne na allegro a lapka i kabla na coma nie posiadam i dojścia tez nie mam a nie chce przekodowywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz elektryke tył i moduł z polifta? Z oznaczeniem nikt Ci nie powie bo są takie same do sedana i do varianta. Różnią się właśnie epromem które sterują klapą. Musisz pytać sprzedawcy od czego jest moduł. Mi moduł kodował vwtdi90 bo miał lapka ale chciał go sprzedać i nie wiem czy już tego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł muszę kupić i rozważam taka opcja czy kupować stary czy nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak chcesz moduł z FL to potrzebujesz:

-blachy tył z elektryką i silniczkami z FL

-silniczki przód z FL

-moduł komfortu

-klamki tył z guzikami

-guziki kierowcy na 4 szyby

 

Jak przedlift:

-blachy tył z elektryką i silniczkami z przedlifta

-moduł komfortu

-klamki tył z guzikami

-guziki kierowcy na 4 szyby

 

Silniczki przód z FLa są drogie, a w szczególności kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie siej zamętu, w przedliftach nie było na pewno CAN a coś na styl VAN. to, że idzie skrętką dwuprzewodową nie znaczy, że to CAN. Co do reszty si zgadzam, po dodaniu przeróbki wiązek moduł- blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi moduł kodował vwtdi90 bo miał lapka ale chciał go sprzedać i nie wiem czy już tego nie zrobił.

 

Nie sprzedałem :ok

 

 

w przedliftach nie było na pewno CAN a coś na styl VAN

 

 

Jak nie było jak był CAN .........

 

Ja mam pełny Can Airbag ABS itd wszystko po canie idzie ....

98 rok nie miał Can od połowy 99 roku już się pojawiał Can ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedliftach ale na pompowtryskach bo ja mam na pompie i do abs can nie dochodzi tylko ecu~licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przedliftach ale na pompowtryskach bo ja mam na pompie i do abs can nie dochodzi tylko ecu~licznik

 

Tak jest! ;)

Jak nie było jak był CAN .........

 

Ja mam pełny Can Airbag ABS itd wszystko po canie idzie ....

98 rok nie miał Can od połowy 99 roku już się pojawiał Can ...

 

Więc jak się nie wie to lepiej przemilczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisałem Can między ECU a ABS w 1.9 PD, a PD to pompowtryski no chyba że czegoś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności