Skocz do zawartości
Skubany

Odpowietrzanie pompy hamulcowej

Rekomendowane odpowiedzi

Powie mi ktoś jak krok po kroku odpowietrzyć pompę hamulcową bez abs'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy samej nie odpowietrzysz - musisz odpowietrzyć cały układ odkręcając przy każdym kole odpowietrznik.

 

1. Pełny zbiorniczek płynu (max na zbiorniku).

2. Jedna osoba w aucie pompuje (wciska pedał hamulca aż "urośnie").

3. Po napompowaniu odkręcasz odpowietrznik w tylnym prawym kole.Osoba w aucie trzyma wciśnięty pedał i puszcza jak zakręcisz odpowietrznik.

4. Powtarzasz sytuacje aż z tego koła nie będzie lecieć powietrze.

 

A potem dalej to samo w tylnym lewym kole, potem prawy przód i na końcu lewy przód.

 

Jak nadal hamulce będą zapowietrzone to powtórz dla wszystkich kół odpowietrzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie napisałem że musiałem przeczyścić cały układ i zalewałem płyn od nowa do pustych przewodów no i dolałem jakieś 0.25 l płynu i zbiorniczek full, płyn nie doleciał do zacisków.. pompowanie pedałem nie pomaga. co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj odpowietrzniki i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze napisz co dokladnie robisz, nikt tu z fusow nie wrozy. Zalewalem suchy uklad hamulcowy po wymianie przewodow i nigdy problemow nie bylo.

Jak sie nie odpowietrzyc normalnie to probuj odcinkami zaleeac przewody zaczynajac od poluzowania przewodow na pompie. Jak pompa sie zaleje to dalej juz pojdzie. Ewentualnie zalatw sobie maszynke do odpowietrzania, podcisnienie zasiagnie plyn przez caly uklad i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz zapłon przy odpowietrzaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącz zapłon przy odpowietrzaniu

nie ma ABSu.. Zapłon nic nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem pompę i po wkręcaniu ją w imadełko i pompowaniu ręcznie nie wypycha płynu czyli mamy chyba przyczyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciągnąłem pompę i po wkręcaniu ją w imadełko i pompowaniu ręcznie nie wypycha płynu czyli mamy chyba przyczyne

A jest tam w ogóle płyn? Jak odpowietrzyć pompę hamulcową? Bano tak: Pompa dwusekcyjna- zaślepiasz po jednym wyjściu z pompy, na drugi "wypływ" zakładasz rurki. Mogą to być krutkie odcięte z innych starych przewodów hamulcowych na które zakładasz przezroczyste wężyki. Drugi koniec wężyków wkładasz do zbiorniczka płynu zalanego płynem tak, aby końce przewodów były zanurzone w płynie. I wtedy sobie pompujesz pedałem, aż w przewodach nie będzie powietrza. I proszę- pompa odpowietrzona. Dalej, to podłączenie przewodów do pompy i odpowietrzanie reszty układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić tak jak napisał toku74 i zobaczymy. Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre stare pompy mają trudności z zaciągnięciem na sucho płynu hamulcowego, załatw sobie agregat lodówkowy ewentualnie dużą strzykawkę resztę masz w linku

http://zaporozec.eu/?prosty-przyrzad-do-odpowietrzania-hamulcow,88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj mogłem się za to zabrać i się udało. Odpowietrzyłem pompe tak jak pisał toku74 i hamulce znowu są. Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i nie wiem gdzie i jak pisać. Otóż mam problem z hamulcami. Podczas jazdy straciłem hamulce mam tylko przez chwilę jak szybko depne ale pedał leci do końca. Jakieś pol roku temu pedał na postoju zacząl powoli opadać i teraz walło całkiem. Próbowałem odpowietrzać ale nic nie daje bo pedał jest miekki na zapalonym silniku i prawie taki sam na zgaszonym i zawsze wpada do samego dołu. Nie mam pojęcia co to jest. Wspomnę też, że nie mam nigdzie wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hamulce mam tylko przez chwilę jak szybko depne ale pedał leci do końca

Szukaj nowej pompy.

Nie są drogie.

http://www.iparts.pl/auto-czesci/pompa-hamulcowa,vw,passat-variant-3a5-35i-1988-02-1997-06,1-9-tdi-90km,121-423-1914-100026.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to jednak dobrze podejrzewałem, lecz nie powiem, że przyczyny szukałem też w korektorze ale nic tam nie znalazłem. Pompa już zamówiona 35 Euro więc czekam na pakę i po zamontowaniu potwierdzę czy problem ustał. Zawsze ktoś póżniej może bedzie mieć takie same objawy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyczyny szukałem też w korektorze ale nic tam nie znalazłem

Może się okazać że winny będzie korektor. U mnie też nic nie było widać a robił złą robotę. Wymienisz pompę, jeśli nie będzie poprawy to wtedy tylko korektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienisz pompę, jeśli nie będzie poprawy to wtedy tylko korektor.

 

Pompa dotarła i zamontowana. Odpowietrzanie zajeło mi jakieś 30 min hamulec twardy jak skała po zabiegu ale brak oznak hamowania po prostu ręce opadają. Hamuje tak jakby silnik był wyłączony. Już nie wiem co robić, bo napewno była walnięta pompa bo wcześniej na odpowietrzonym układzie pedał schodził w dół a teraz przynajmniej stoi w miejscu. Teraz nie wiem co gdzie szukać i czy wg opłaca się too robić czy udać się do skupu metali z tym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa dotarła i zamontowana. Odpowietrzanie zajeło mi jakieś 30 min hamulec twardy jak skała po zabiegu ale brak oznak hamowania po prostu ręce opadają. Hamuje tak jakby silnik był wyłączony. Już nie wiem co robić, bo napewno była walnięta pompa bo wcześniej na odpowietrzonym układzie pedał schodził w dół a teraz przynajmniej stoi w miejscu. Teraz nie wiem co gdzie szukać i czy wg opłaca się too robić czy udać się do skupu metali z tym autem.

Zmierz podciśnienie w przewodzie serwa. Może vacum pompa nie domaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany podczas montażu pompy trzebabyło uszczelnić połączenie pompy i serwa silikonem. Z tąd brak wspomagania ze strony vacum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności