Skocz do zawartości
DarekTDI

Zapowietrza się układ hamulce-sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś parę tygodni temu w trakcie hamowania pedał hamulca stał się miękki. Po paru wciśnięciach twardniał, a jak trzymalem nogę na pedale hamulca to pedał powoli szedł w podłogę do oporu. Odpowietrzylem tradycyjną metodą i na tydzień spokój i znów to samo. Nie miałem czasu na odpowietrzenie i trochę tak pojezdzilem ok 1000 km. Dziś zauważyłem że sprzęgło jakby się zapowietrzyło. Jak szybko parę razy wcisnę pedał sprzęgła to pedał sprzegla zostaje w podłodze (na zgaszonym silniku też)

 

Ubyło płynu z poziomu max na poziom 2mm poniżej min. Pod wysprzęglikiem na obudowie skrzyni jest mokro

 

Czy możliwe jest że przez wysprzeglik przy skrzyni zapowietrzaly się też hamulce?

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jeden zbiorniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że jeden. Dlatego pisze o ubytku. Tylko czy jest możliwe że przez uszkodzony wysprzeglik zapowietrzaja się hamulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to dziwne bo zasilanie sprzęgła jest gdzieś w połowie zbiorniczka i jeśli nawet ubędzie płynu do tego poziomu to i tak pompa hamulcowa musi działać poprawnie, ponieważ ma zapas płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś ostatnio płyn hamulcowy?

U mnie po wymianie płynu w całym układzie rozpuściło uszczelniacz na tłoku w pompie sprzęgła - zmuszony byłem do wymiany pompy.

Od wymiany płynu upłynęło około 2-3 tyg jak straciłem sprzęgło.

Być może u ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł wysprzeglik. Już wymieniłem we wtorek

20150615_203407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyciek. Podobny efekt daje również dziurawa membrana w serwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z hamulcami hamuje diagonalnie tylko lewe przednie i tylnie prawe kolo jak szybko wejde w zakret to zapala sie kontrolka hamulca brake fault czy cos takiego przy popie hamulcowej ida dwa metalowe rurki z jednej leci plyn z drugiej zero tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś mi podpowie bo ręce opadają.b6 2.0tdi140km bkp hamulce sie ciage zapowietrzaja,wycieków brak,bledow brak,przewody nie popekne,tarcze i klocki zmienione ok6mc temu,pompa abs ok,plyn hamulcowy już 3razy wymienilem,dpowietrzniki wymienione na nowe.na oko wszystko wygląda ok ale jednak raz w mc muszę odpowietrzać hamulce.moze ktoś coś podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś wystąpił problem z hamulcem po wymianie płynu. Teoretycznie nie powinien się zapowietrzyć bo robiłem to "na przelew". Odkręciłem odpowietrzniki i na bieżąco dolewałem świeżego płynu. VCDS'em odpowietrzyłem pompę ABS i naprawiło się. Robiłem to tak:

ODPOWIETRZENIE POMPY ABS

Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża.

Włączony zapłon ( w pozycji ON )

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Golf, GTi, Jetta, Audi TT

[Wybór]>[03-ABS/hamulce]>[Nastawy podst. - 04]>Grupa "001">[Idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]...i gotowe.

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8.

[Wybór]>[03-ABS/hamulce]>[Nastawy podst. - 04]>Grupa "002">[Idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]...i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności