Skocz do zawartości
wektor

Wtryskiwacz zatrzymał nagle auto

Rekomendowane odpowiedzi

Passat CR - w czasie jazdy przez ułamek sekundy pojawiła się sprężynka i auto zdechło. Nie jest uruchamialne. Sholowalem je do dziupli, więc po drodze jeszcze padł akumulator ( milion dodatkowych błędów).

 

VAG mówi tak:

004612 - Fuel Injector for Cylinder 4 (N33): Electrical Malfunction

P1204 - 000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 239332 km

Time Indication: 0

Date: 2015.06.08

Time: 15:15:15

 

Freeze Frame:

RPM: 598 /min

Speed: 27.0 km/h

Voltage: 13.30 V

Temperature: 27.9°C

Temperature: 17.1°C

Inj. Quantity: 27.2 mg/str

Bin. Bits: 0111000

Miał ktoś podobny przypadek?

Jak to lepiej przetestować?

Może odpiąć wtyczkę od czwartego i próbować odpalania?

Skasować błąd i uruchamiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszywa diagnoza. Padł ECU:-( mozna zamknąć wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Jak komputer padł tak nagle sam z siebie - to świat się kończy...

 

Ogarnąłeś temat już? ECU pewnie milion $ :-( i jeszcze znajdź odpowiedni... :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle. Jak komputer padł tak nagle sam z siebie - to świat się kończy...

 

Ogarnąłeś temat już? ECU pewnie milion $ :-( i jeszcze znajdź odpowiedni... :wkurzony

 

hahaha kolego nie szalej z tymi cenami i dostępnością jakby to nie wiadomo jak rzadkie auto było ...

 

Na allegro są za około 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahaha kolego nie szalej z tymi cenami i dostępnością jakby to nie wiadomo jak rzadkie auto było ...

 

Na allegro są za około 800zł

 

Uważasz, że na zakupie ECU z allegro za 800zł sprawa się kończy? Chyba nie.. . Ja nie twierdzę, że to jest rzadkie auto, ale:

 

Dla mnie nie jest normalną sprawą jeżeli w aucie z 2008 roku tak nagle pada komputer i generuje takie koszty. Nie wiem też czy była ingerencja wcześniej w ECU (CHIP itp.) bo jeżeli tak, to w ogóle nie ma tematu. Raczej to bardzo sporadyczny przypadek. Może być nieumiejętna ingerencja w ECU lub np. zalanie wodą przez uszkodzone podszybie (o takim przypadku kiedyś słyszałem, ale to było B5 i tam pod podszybiem stała woda, a w niej komputer.

 

wektor dobrze, że udało się szybko wykryć przyczynę i wiadomo co dalej czynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jest inny wątek o tym ( nadal b. krótki, ale odpowiem tutaj)- można przenieść.

Prawdopodobnie woda.Niekoniecznie przez rozszczelnioną obudowę. Ona lubi popłynąć nawet przez złącze.Popalone elementy wewnątrz, zjarany procesor, brak komunikacji.

Koszty: 600 puszka, soft, montaż i 1500 poszło.

Problemy: znalezienie niemal takiego samego jak miałem, wyłączenie dpf ( nie wiem, czy można jakoś zgrać własny soft i mieć kopię na wszelki wypadek) no i znalezienie speca. Do tego, sklonowanie ECU bez auta skutkuje wyłączonym immo.

Dolny Śląsk to tylko Wrocław.

Acha, ponieważ to EDC 17, jest zdecydowanie trudniejszy w obróbce (czytaj droższy) niż EDC15 czy 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czasem zrzucić podszybie plastikowe i wysprzątać liście i inne zanieczyszczenia, które blokują odpływ wody. Jednak w B6 komputer jest na takim uchwycie i nie powinien mimo wszystko wpuścić wody. Zobacz czy nie masz uszkodzonego podszybia. Może przez pęknięty plastik leci woda bezpośrednio na ECU i dlatego takie cuda. Te podszybia są strasznie kruche i lubią pękać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności