Skocz do zawartości
wektor

rura dolotu powietrza w TDI-zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie do czego służy otwór zaznaczony strzałką?

On jest od strony silnika, gdy rura jest na swoim miejscu.

rura.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie komory korbowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak,ale u mnie do niczego to nie było podpięte, innych objawów też brak: żadnej luźnej rury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odma przed filtrem powietrza????!!! może to miejsce na grzałkę powietrza dla aut przeznaczonych na zimny klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w wersji "normalnej" powinno być chyba zaślepione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam u siebie, zauważyłem jak składałem wszystko po wymianie chłodnicy klimy. Jest otwór w rurze zasilającej i tyle, do niczego nie podłączony. Być może jak się jedzie szybciej to żeby powietrze wpadające spod atrapy nie robiło takiego ciśnienia w obudowie filtra powietrza ucieka w jakimś stopniu na silnik. A może po to by zimą jak stoimy mógł zaciągnąć letniego, cieplejszego powietrza z komory silnika. Zauważcie że w innych autach też czasami są otwory w rurach zasilających filtr powietrza, kilka otworów jak po dziurkaczu. Tak musi chyba być i tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim pasku nie ma tego otworu. Moim zdaniem służy do odprowadzania wody, gdyby dostała się prosto w chwyt powietrza.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj tez ma te dziure. Skoro kolega sylwek tego nie posiada to moze jakis wymysł w cr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda wylatuje gdzieś chyba spod filtra powietrza. Otwór jeszcze jak dla ślepych wskazywany jest przetłoczoną strzałką tuż obok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności