Skocz do zawartości
Gość Zaspany_troche

Pytanie o radio beta 4 Blaupunkt i gamma 4 Philips

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaspany_troche

Witam, mam zamontowane w swoim pasacie B4 radio Beta IV (Grundig). Mam opisane na karteczce na radiu opis pinów. wiadomo prosta sprawa (jednak jak się okazuje nie aż tak do końca). Kupując samochód miałem to radio wsadzone już. Według mnie to radyjko zostało wsadzone na "sztukę" ponieważ rozkład przewodów w wtyczce radia co do opisu pinów jest inny, gdyż dochodza przewody do radia gdzie nie ma zupełnie opisu na radiu. Radio działa nie narzekam jedynie oprócz tego ze ma 2x20W. Kupiłem radyjko Gamma IV (Philips) niewiele kosztowało, i ma 4x20W. Mam zamiar sobie przeprowadzić instalację pod dodatkowe głośniki etc.

Chciałbym się teraz dowiedzieć dokładnych opisów pinów do radia Beta IV (Grundig) oraz radio Gamma IV (Philips). Gdyż na Gammie mam zatarte juz niektóre symbole a na Becie nie sa opisane wszystkie piny.

Może pokaże o co chodzi:

Tutaj zdjecie wtyczek do radia Beta 4 i odrazu naklejka na radiu z opisem pinów:

20140927_152422.jpg

Tutaj natomiast naklejka z radia Gamma 4 z zatartymi opisami pinów:

20150604_153711.jpg

Moje pytanie teraz i prośba, czy ktoś z was ma może opis pinów do tych radii?

Wiem ze w necie są.. ale są niekompletne, a ja szukam dokąłdnie opisu pinów.

Bo np w tym radiu co mam BETA jest przewód który nie wiem od czego jest. I nie wiem czy to jakaś opcja w tym radiu dodatkowa nieopisana. Czy może wsadzone było inne radio które potrzebowało tego przewodu do czegoś. a w Becie już to nie jest potrzebne. Mowa o pinie w wtyczce A prawy dolny, chyba pin 8.. ale nie chce tutaj nikogo skłamać.Niebiesko-szary przewód.

Wiem że sa nowsze radia itp, jednak ja wolę zostać przy starszym a na dodatek wygladającym tak samo:) gdyż mojego passacika utrzymuje w oryginale a nie robie wioski:) bo nie mam czym nawet.

20140927_152553.jpg

20150604_153546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie mam uprawnien do zalozeni nowego tematu wiec pisze tutaj odpowiedzi na forum niestety nie znalazlem

moje pytanie jest nastepujace otoz mam w passacie b5 przedlift radio beta w ktorym ni ma guzika balance a potrzebuje wyrownac lewy glosnik z prawym bo prawy gra normalni a lewy cicho stad moje pytanie jaka kombinacje na panelu trzeba wcisnac aby wlaczyc balance? bo z tego co czytalem po internecie te radio ma funckje balansu? z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu wynika że się nie da ! http://forum.vw-passat.pl/threads/17165-Balnas-przod-tył W necie po szybkich oględzinach też nie znalazłem informacji o kombinacji przycisków,jeżeli jakimś sposobem da się to zrobić to na 100% trzeba będzie grzebać w układzie elektronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności