Skocz do zawartości
Gość młody

Obsługa webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, a które by było najleprze?? suche czy mokre??

Czy webasto musi być pod konkretne paliwo?? czy obojetnie??

 

Takie coś znalazłem:

http://moto.allegro.pl/item720019377_webasto_pasuje_do_passata_b3_i_b4_orginalne_niem.html

 

http://moto.allegro.pl/item719428772_vw_touran_1_9_tdi_webasto_1k0_815_065d.html

 

http://moto.allegro.pl/item715927487_webasto_vw_1k0_815_065_ad_diesel_5kw2_5_bar_nowe.html

 

Które by pasiło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze analogowe, wiec sterowanie bedzie tansze i prostrze. 2 pozostałe po CAN. Suche webasto jest do Van-ów, busów, łodzi, jachtów itp i grzeje tylko środek. Mokre nagrzewa Ci płyn w silniku, wiec sam sobie odpowiedz które Ci "pasi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

 

Mam pytanie wczoraj oglądałem b6 z webastem i autko było cacy ale nie mogłem włączyć webasta. Czy jest możliwe, że nie odpala bo na zewnątrz jest za ciepło ( powyżej 25 st ) :635:

Wiem, że najlepiej byłoby na serwis jechać ale na serwis VW jest trochę daleko i zanim pojadę wolałbym być przekonany do auta.

 

Witam.Webasto powinno się włączyć o każdej porze roku.Zalecane jest aby Webasto uruchomić co jakiś czas nawet wtedy gdy nie ma zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za link:D już dwa miesiące walcze z tym jak to działa;) ide próbować

Nie ma sprawy,jak coś to polecam się na przyszłość.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za ten link. Od prawie 2 lat walczyłem z "zepsutym" ogrzewaniem, w serwisach autoryzowanych odprawiali mnie z kwitkiem (dla nich osobowe z webasto to trochę gorsi klienci niż TIR-y) a inni elektrycy też nie umieli sobie poradzić. Aż dopiero z tej instrukcji obsługi dowiedziałem się, że urządzenie to czasem się blokuje i wystarczy tylko..... wyjąć bezpiecznik i włożyc go ponownie, by zadziałało. I działa !!! Ale się uśmiałem. Jeszcze raz dziękuję.

 

Panowie mam ten sam problem co kolega ale niestety ta instrukcja w pdf-ie już nie działa.. ma ktoś może inny link?? pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś chce instrukcie to porpsze maile ;)

mam tą samą co szymek tylko jakąś wyraźniejszą ;)

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo wytrzyma naładowany akumulator przy pracującym webaście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od mrozu i stanu-wieku akumulatora ale webasto i tak się po 30 lub 60 min wyłączy - to mokre suche nawet całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy włączeniu webasta wystąpił dziwny problem,webasto włączyło się a po ok. 2min.wyłączyło się i nie można go włączyć.Zrobiłem jak w linku

ale to nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie z pompką paliwa, brak połączenia przerwane skorodowane styki blokują webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy webasto podgrzewa też paliwo? Na zimę dobra sprawa przy odpalaniu:D

A jak ma się webasto do aut z lpg, czy bierze paliwo z baku i gaz? (pewnie PB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalnie nie ma bezpiecznika webasta

Patrz po przewodach

Powinien miec 3 szt bezpiecznikow

Pisze z pamieci : 15A grzanie swiecy

30A glowny

5A strownik (zegar)

Odezwij sie na maila to przesle wiecej instrukcji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

webasto.jpg

 

Witam, mam webasto ze sterownikiem jak na obrazu. I tu kilka pytań:

- Czym zastapić, lub jak używać guzika natychmiastowego zapłonu, bo jak widać został urwany :(

Tu poradziłem bez forum, bo ciężko dostać jakąś odpowiedź. Na elektrodzie poszło dużo szybciej.

- Czy muszę w tym sterowniku zmieniać ustawienie lato/zima, bo nigdzie nie widzę opcji zmiany

- W instrukcji jest opisane że podświetlanie może być czerwone lub zielone, u mnie jest czerwone, to co to znaczy?

- W instrukcji jest opisane jak ustawiać czasy zapłonu, ale że może być aktywny jeden przez przytrzymanie przycisku aż numerek pojawi się na ekranie, ale u mnie co bym nie ciskał i ile bym nie trzymał to numerek nie zostaje na wyświetlaczu. To jak to ustawić?

 

Udało mi się włączyć ręcznie webasto. Na początku po włączeniu był krótki dźwięk brzęczenia, godzinę poświecił wyświetlacz na czerwono i jak było zimno tak dalej jest zimno. Ktoś ma może jakiś pomysł, czy jechać do serwisu?

Edytowane przez evrybobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Ten sterownik nie obsługuje opcji zmiany loto/zima - albo gdzieś jest zamontowany przełącznik albo trzeba domontować jeżeli zależy na opcji wentylacji w lecie, jak zależy to podpowiem jakie piny/kabelki.

-Podświetlanie było rożne aby spasować do podświetlania reszty w samochodzie albo upodobań kierowcy, więc jest dobrze.

 

Co do samej usterki to trudno jednoznacznie stwierdzić na ucho, na początek sugerował bym nie demontować ustrojstwa tylko przeprowadzić diagnozę, najlepiej udać się do kogoś kto ma interfejs diagnostyczny i oprogramowanie do Webasto. Tam wykaże jakie sterownik łapie błędy. Brakuje też informacji jaki model urządzenia jest pod maską. Najczęściej pada: świeca żarowa, silnik dmuchawy, pompka wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny sterownik. U mnie działa wg wskazówek z instrukcji (link gdzieś wyżej). Czyli ustawiam sobie np. czas nr 1. powiedzmy na 7:30 i tak zostawiam po kilku sekundach znika nastawiony czas ale zostaje symbol czasu czyli1. Display świeci się na czerwono, z tego co piszą w tej instrukcji oznacza to, że webasto będzie działać przez godzinę.

U mnie przy włączeniu też słychać jakieś odgłosy: brzęczenie, pikanie itp. włącza monitor się od climatronica z ustawianiami takimi jak zostały przy wyłączeniu zapłonu i oczywiście zaczyna dmuchać z nawiewów.

Mam jeszcze do tego pilota, na którym są tylko dwa przyciski on i off, niby miga dioda przy włączeniu ale webasto się nie załącza:(

Moje webasto Termo Top C

Edytowane przez gorgi79
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a mam pytanko. wybrałem sterownik i zuważyłem że jeden przewód nie jest podłączony do niczego. kable opisane są jako: out, +15V, +, -. I u mnie przewód +15V nie jest do niczego podłączony. Może tu tkwi problem? Ktoś wie do czego ten przewód jest? Może do sterownika pilota? No ja pilota nie mam, dlatego tak sobie gdybam.

img20111018170005.jpg

Właśnie ten czarny/grafitowy nie jest podłączony do niczego

 

 

Między czasie jak nikt nie odpisuje zabrałem się za oględziny metodą prób i błędów. Po kilku pomiarach włączaniach itd podejrzenie padło na przekaźnik V23134-A1-x65. Tyle, że nigdzie nie mogę znaleźć takiego, albo chociaż jakiegoś zamiennika :(

Edytowane przez evrybobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

zakupiłem passata b5 2004 z webasto jednak nie potrafię dokładnie obsługiwać pilota, załączam foto.

Koledzy gdyby ktoś podał mi jakiej to jest firmy, albo instrukcje będe niezwykle wdzięczny . z góry dziękuje.

 

Kolego mam taki sam pilot jak Ty do webasta i nie potrafie sie obsługiwac nim a Ty juz umiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności