Skocz do zawartości
Gość młody

Obsługa webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość młody

Czy ktoś z was ma takie webasto , albo wie jak je obsługiwac? Sprowadziłem passata z niemiec , w ktorym zamontowane jest takie urządzonko , i nie wiem jak je obsługiwac. Umiem je uruchomic , ale z ustwieniem godziny i czasu grzania jest juz mały problem.

Czy można ustawic grzanie na konkretna temperature ?

 

 

Zdjecie zegara sterującego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86242906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G_40

Kumpel ma takie cosik jak będe u niego to zapytam, aktualnie zresztą zamontowane w moim Red Baronie to znaczy malczanie ;-)

 

Napisz dokładnie co chcesz wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość młody

Interesuje mnie to jak ustawić długosc i temperaturę grzania , pozatym sa tam jakies trzy czasy do ustawienia , które nie wiem co oznaczają ,nie wiem czy webasto pozostaje aktywne tylko wtedy jak pozostwiam je z wylaczonym monitorkiem , czy tez jak wyłacze go , co wskazywaloby na to ze za kazdym razem trzebaby zerowac zegar. A własnie , nie moge dojsc do tego jak sie ten zegar zeruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G_40

młody mógłbyś mi podać oznaczenie tego webasto ??? Kumpel ma takie ale użytkuje na takiej samej zasadzie jak ty, poszukam czegoś w sieci kumplowi też się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki zegar sterujacy Webasto.Są tam jakies trzy czasy i za bardzo nie wiem o co dokladnie chodzi.Chcialbym tez wiedziec ,po ustawieniu godziny ile czasu się nagrzewa.Zdjecie jest troche niewyrazne.Auto jest ze Szwecji.Z góry dzieki.

WEBASTO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tester

Dzięki za instrukcję :]

W tej załączonej do zestawu niewiele jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość forsiu

witam,

zakupiłem passata b5 2004 z webasto jednak nie potrafię dokładnie obsługiwać pilota, załączam foto.

Koledzy gdyby ktoś podał mi jakiej to jest firmy, albo instrukcje będe niezwykle wdzięczny . z góry dziękuje.

SS854236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz pilotem masz możliwość sterowania ogrzewaniem bezpośrednio przy panelu głównym ?

 

Być może jest to pilot uniwersalny do kilku nowszysch modeli Webasta bo gdyby był oryginalny to wydaje mi sie że by miał jakieś oznaczenia typu Eberspacher czy Webasto i model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cezar1969

Wielkie dzięki za ten link. Od prawie 2 lat walczyłem z "zepsutym" ogrzewaniem, w serwisach autoryzowanych odprawiali mnie z kwitkiem (dla nich osobowe z webasto to trochę gorsi klienci niż TIR-y) a inni elektrycy też nie umieli sobie poradzić. Aż dopiero z tej instrukcji obsługi dowiedziałem się, że urządzenie to czasem się blokuje i wystarczy tylko..... wyjąć bezpiecznik i włożyc go ponownie, by zadziałało. I działa !!! Ale się uśmiałem. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość forsiu

witam,

niema możliwości sterowania na panelu głównym. Sprawdzałem w salonie i nie jest to webasto zamontowane fabrycznie.Dlatego tez potrzebuje informacji o firmie ( domyślam się ,że może być to ITS) lub instrukcje obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś, kto używa webasto napisać ogólnie o rozruchu tego urządzenia i krótko o dalszej pracy?tzn. u mnie strasznie dymi się spod silnika[jasny dym] i dziwne dźwięki dochodzą z tyłu auta. poza tym buczy w silniku i włącza się klima, ale to akurat chyba normalne. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No więc w momencie naciśnięcia guzika na panelu, bądź pilota zaczyna buczeć pod maską - chyba pompa recyrkulacji płynu chłodzącego no i coś zaczyna sobie cykać z tyłu w pobliżu baku (nie wiem czy to pompa paliwa ale tak by to wyglądało - trochę dziwne, że cyka). Po ok 10sek. następuje rozpłomienienie - słychać dość wyraźnie huczenie spod maski i czasami, kiedy jest wilgotno wydostaje się para - jak z silnika z rury wydechowej. Czasami faktycznie trochę zakopci na początku i czuć spaliny jak za autobusem ;) ale tylko przez parę sekund. Po kilkunastu minutach, gdy płyn się rozgrzeje webasto samo zmniejsza moc grzania i robi się znacznie cichsze. Klima załącza się sama (tzn. tylko nawiew!) i co ciekawe przynajmniej w B6 następuje automatyczny rozdział powietrza najpierw na szyby, żeby odlodzić a później w miarę rozgrzewania włącza się nawiew na dół. Ogólnie miła sprawa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktos gdzies juz serwisowal webasto?? najchetniej okolice wroclawia lub radomia. Gdyz posiadam webasto chyba dolozone dbw 46, i po zalaczaniu po paru sekundach sie wylacza. I chcialem to naprawic ale niewiem zabardzo gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TACHOSERWIS "Kryle" Jankowski Leszek

Sprzedaż, montaż, naprawa i legalizacja tachografów.Naprawa i sprzedaż ogrzewań niezależnych firmy Eberspaecher i Webasto

Kontakt

 

Adres: Fabryczna 10, 53-609 Wrocław

Telefon: (071) 356-56-58

 

google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie proszę jak wyłączyć webasto. Model Hydronic "Mini-Uhr".

Boję się że mi w nocy samo się włączy, a jest niesprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanie wczoraj oglądałem b6 z webastem i autko było cacy ale nie mogłem włączyć webasta. Czy jest możliwe, że nie odpala bo na zewnątrz jest za ciepło ( powyżej 25 st ) :635:

Wiem, że najlepiej byłoby na serwis jechać ale na serwis VW jest trochę daleko i zanim pojadę wolałbym być przekonany do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar do mojego passka założyć Webasto-zima niestety:( zbliża się wielkimi krokami a auto stoi na podwórku. Mam pytanko, a nawet więcej niż jedno.

1. zamierzam kupić takie używane niby zdemontowane z w miarę nowego auta, co powinien takie kompletne webasto zawierać?

2. jak i czy trudno to samemu zamontować? ewentualnie ile takie coś kosztowało by w firmie?

3. co oznacza że ogrzewanie jest suche? może być mokre:p?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suche - nadmuch powietrza

Mokre - grzanie płynu chłodnicznego

Musi to byc OGRZEWACZ nie dogrzewacz. Zazwyczaj piece mają juz w sobie pompke paliwa i wody, wiec podłaczasz tylko zasilanie, sterowanie (telestrat, lub zegar zewnetrzny), paliwo ze smoka i wpinasz się w mały lub durzy obieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności