Skocz do zawartości
RADEK

Wymiana oleju - jaki zamiast CASTROLA?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest napisane w instrukcji jakiej temp oleju nie powinno się przekraczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amsoil był baaardzo bardzo intensywnie po forach reklamowany aż w końcu ktoś się zoorientowal że olej który może fruwać w USa niekoniecznie fruwa w europie.

I trend się odwrócił :)

 

Podstawa to aprobata i regularna wymiana Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge porównać amsoila 5w40 i castrola 5w30.. Amsoila bierze śladowe ilości głównie przy mocnym butowaniu albo cisnieciu wokol komina. Co do temp w miescie miałem max 97*C. Na trasie przy jezdzie na prawie max amsoil dochodzi do 112* natomiast na castrolu mialem juz >125* Drugi raz nie chce tej granicy przekraczać. Poza tym castrola źłopal i to go skreslilo definitywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mi w serwisie te4az cartola wlali i mam przy szybkiej jezdzie i ok 30 stopniach na dworzu jakies 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwis jeździ sie z własnym olejem i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie jaki w końcu Motul, Millers ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To panowie jaki w końcu Motul, Millers ?

 

Obojętnie albo jeszcze LM ;) ja na niego z motula przeszedłem i nie żaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie albo jeszcze LM ;) ja na niego z motula przeszedłem i nie żaluje.

a co sie działo z Motulem, że przeszedłeś? (Sprężyny pękały? :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio z Liqui na Motula przeszedłem:) i różnicy nie widze, leje co mam akurat sensownego na sklepie:D, czyli Motul i Liqui, valvo jeszcze nie próbowałem, bo co chce wlać to się sprzeda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sie działo z Motulem, że przeszedłeś?

 

Motula CR nawet odrobione potrafił zjeść ;) a LM 13 tys przejechane i ile było tyle jest :) I temp ciut niżej na pałowaniu LM niż motul ale ciut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zabiegu przebieg 17 tkm, wlałem Mobil1 ESP Formula 5W-30 z normą VW504.00/507.00, miało wejść 4,6 L a weszło równo 5L do max poziomu, olej spuszczany przez miskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja wlewam od 2009r do 1.9 TDI ( AWX ) 130KM 96KW olej CARLUBE V.W. 5w-30 PD 507-00 niska zawartosc popiolu .O niebo lepszy od Castrola,i nie ubywa podczas szybkiej jazdy jak Castrol. Wymiana co 15000km. Carlube to olej produkcj Angielskiej i co bardzo wazne rozlewany w Angli. Banka 5lit. koszt 202zl polskich.przejechalem na nim juz 178 tys km to TAXI. Na Castrolu jak prowadzilem go z Niemiec przy 140km/h zapalila sie lampka STOP bylo brak oleju po prostu spalil Castrolla.Na oleju CARLUBE jezdze i na lotnisko do Niemiec nie ubywa w takich ilosciach. Od wymiany do wymiany w granicach litra to tyle Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Castrolem Andrzeju to nigdy nie wiadomo na co trafisz, jest na rynku mnóstwo podróbek, może i dlatego wtedy taką sytuacje miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej polecacie do benzyny podkręconej z palety millersa 5w-30 czy 0w-40 lub 5w-40 ?

Edytowane przez piotrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do autka z opisu 5W30 xf longlife 504.00, możesz rozważyć też zeróweczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie po zabiegu przebieg 17 tkm, wlałem Mobil1 ESP Formula 5W-30 z normą VW504.00/507.00, miało wejść 4,6 L a weszło równo 5L do max poziomu, olej spuszczany przez miskę.

 

Ja też jestem po wymianie ale tej zalecanej po 3,5tys km i o dziwo w serwisie też mi polecili tego Mobil1...więc panowie podwieźli mnie do hurtowni i dowiozłem olej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu przeszedłem na Statoila Lazerway LL 5W30 i moim zdaniem jest to b. dobry produkt - prawdziwy pełen syntetyk, nie jakiś 'Castrol-syntetyk'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem po wymianie ale tej zalecanej po 3,5tys km i o dziwo w serwisie też mi polecili tego Mobil1...więc panowie podwieźli mnie do hurtowni i dowiozłem olej ;)

 

ile weszło oleju u ciebie ?

 

ja swój olej kupiłem w serwisie, dziwne że nie mieli u ciebie w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile weszło oleju u ciebie ?

 

ja swój olej kupiłem w serwisie, dziwne że nie mieli u ciebie w serwisie

 

U mnie weszło tyle ile chyba jest wg instrukcji czyli 4l i 3setki jak to powiedziel mistrz zmiany ;)...a oleju nie maja innego niż Castrol, w zaufaniu o tym Mobilu mi powiedzieli trochę latam autem 50 tys/rok czyli dwie wymiany w roku mnie łapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie weszło tyle ile chyba jest wg instrukcji czyli 4l i 3setki jak to powiedziel mistrz zmiany ;)...a oleju nie maja innego niż Castrol, w zaufaniu o tym Mobilu mi powiedzieli trochę latam autem 50 tys/rok czyli dwie wymiany w roku mnie łapią.

Jaki masz silnik, że tylko 2 wymiany ? ;)

 

Co ile się powinno wymieniać według serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności