Skocz do zawartości
RADEK

Wymiana oleju - jaki zamiast CASTROLA?

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tak serio z tymi wymianami oleju po 3k, pytałem przy odbiorze i mówili, że nie ma takiej potrzeby ale co czytam ten wątek to się coraz bardziej nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz silnik, że tylko 2 wymiany ? ;)

 

Co ile się powinno wymieniać według serwisu ?

 

Ja wymieniam wg komputera, teraz pokazuje za 23tys km, nie kasowali po tej "zerowej" wymianie silnik 2.0TDI 150KM,

w Octavi 140KM było identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymiana wg komp wyszła po 17tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy tak serio z tymi wymianami oleju po 3k, pytałem przy odbiorze i mówili, że nie ma takiej potrzeby ale co czytam ten wątek to się coraz bardziej nad tym zastanawiam.

 

Twoim miejscu bym się skusił o wymianę. Nie masz nić do stracenia. Kilka dni temu w kolegi skodzie rapid z takim silnikiem jak Twój zrobiliśmy taką wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy tak serio z tymi wymianami oleju po 3k, pytałem przy odbiorze i mówili, że nie ma takiej potrzeby ale co czytam ten wątek to się coraz bardziej nad tym zastanawiam.

 

Ja odebrałem B8 w sobotę i dostałem rabat na usługi serwisowe 1000 zł. Ale generalnie nie to jest najważniejsze. Kierownik serwisu wręczając bon powiedział, że zapraszają na i zalecają wymianę zerową oleju po pierwszych 2,5-3 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa kasaaa. Każdy sprzedany dodatkowy 1l oleju to dobrze zarobione $ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowa kasaaa. Każdy sprzedany dodatkowy 1l oleju to dobrze zarobione $ :)

 

Nie, nooo. To wiadomo, że w biznesie chodzi o biznes, ale napisałem to w kontekście dyskusji o tym, że nominalnie wymiana jest po ok. 25-30 tys. km, mimo że powinno się zrobić wymianę zerową lub po 15 tys. km, ale celowo koncerny i serwis o tym nie mówią, by się auta szybciej psuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racjonalnie przegląd powinien być co 15tys km, chociaż w walce o klienta koncerny robią wszystko co możliwe. Np. niektóre Hyundai mogą się już pojawiać w ciągu 5 letniej gwarancji min. 2x co 2lata/30tys km. Nie chce myśleć w jakim kierunku to idzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Racjonalnie przegląd powinien być co 15tys km, chociaż w walce o klienta koncerny robią wszystko co możliwe. Np. niektóre Hyundai mogą się już pojawiać w ciągu 5 letniej gwarancji min. 2x co 2lata/30tys km. Nie chce myśleć w jakim kierunku to idzie....

 

Idzie to w takim kierunku, że masa ludzi będzie traktowała samochody jak skarpety. Kiedyś skarpety się cerowało, a teraz się wyrzuca. Kiedyś samochód był jakimś dobrem, teraz to środek transportu. Na szczęście nie dla wszystkich. Wkrótce okaże się, że jedynym pewnym miejscem, w którym będzie można kupić używane auto z pewnej ręki będzie takie forum jak to, zrzeszające ludzi, dla których samochód to coś więcej niż tylko wozidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie ja ma wlanego castrola ale nie wiem jakie sa normy i niewiem czy jest to gdzies napisane czy bo pod maska nic nie znalazlem.pytanie jest czy moge dolac olej innej firmy o tych samych normach czy nie o ile dowiem sie jaki wogole mam.przypominam ze jezdze b8 diesel 150 km.dziekuje z gory za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś psychoza z tymi olejami, komputer pokaże - wymienić i tyle, takie jest moje zdanie, a jak coś ma się spie....ć to i tak to się stanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą wymianą po 3k to tylko czysty marketing, to już nie te silniki i materiały (i pasowania) oraz oleje jak parę lat temu, kiedy zalecali. Teraz to zwykłe nabijanie kasy, kiedyś miało sens ze względów technologicznych, teraz poza poprawą samopoczucia z powodu bezsensownego wydania kasy nic do sprawy i żywotnosci silnika nie wnosi. Jak jest z gruntu spier*** to żadna wymiana oleju mu nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tą wymianą po 3k to tylko czysty marketing, to już nie te silniki i materiały (i pasowania) oraz oleje jak parę lat temu, kiedy zalecali. Teraz to zwykłe nabijanie kasy, kiedyś miało sens ze względów technologicznych, teraz poza poprawą samopoczucia z powodu bezsensownego wydania kasy nic do sprawy i żywotnosci silnika nie wnosi. Jak jest z gruntu spier*** to żadna wymiana oleju mu nie pomoże...

 

Jest jeszcze inna kwestia. olej którym samochód w fabryce jest zalewany jest gęstszy od tego, który jest przewidziany do normalnej pracy samochodu. Stąd również ta wymiana po 3k.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam

 

panowie ja ma wlanego castrola ale nie wiem jakie sa normy i niewiem czy jest to gdzies napisane czy bo pod maska nic nie znalazlem.pytanie jest czy moge dolac olej innej firmy o tych samych normach czy nie o ile dowiem sie jaki wogole mam.przypominam ze jezdze b8 diesel 150 km.dziekuje z gory za info

 

Gdy odbierałem samochód sprzedawca mi powiedział, że przy wymianie oleju warto przyjechać ze swoim np. motulem. Warsztat ma swoja marże na catrola przez co jest nieopłacalne, mówi dalej. Przed jednak kupnem prosił żebym do niego zadzwonił, mailem mi poda nową normę jaką oleje mają spełniać. Tobie też radze, napisz maila do dealera niech ci to poda. Ja jeszcze nie zmieniam... przebieg 117km :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze inna kwestia. olej którym samochód w fabryce jest zalewany jest gęstszy od tego, który jest przewidziany do normalnej pracy samochodu

 

eee. .... myślałem że takie teorie spiskowe to tylko macierwewicz. olej to olej ma określone normy i już w fabryce nie wleją nic niezgodnego ze specyfikacją. gdyby była konieczna wymiana po 3tkm to byłoby to w warunkach gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee. .... myślałem że takie teorie spiskowe to tylko macierwewicz. olej to olej ma określone normy i już w fabryce nie wleją nic niezgodnego ze specyfikacją. gdyby była konieczna wymiana po 3tkm to byłoby to w warunkach gwarancji

 

Takie info dostałem w salonie w dniu odbierania samochodu. Olej jest gęstszy od tego docelowego. Stąd po 3k km należy go wymienić na ten docelowy. Traktuje to jako informacje wiarygodną, a przynajmniej mogę podać jej źródło. Poza tym po pierwsze auto jest nowe, kupno oleju z filtrem ile kosztuje ? 220 zł ? przy aucie za grubo ponad 100k taki wydatek jest pomijalny. Po drugie nie chce generalizować swojego przypadku, ale w 2001 roku kupiłem forda mondeo, nowy z salonu. Auto używane jako prywatne. I niezależnie czy przejechałem wymagana ilośc km czy nie raz w roku wymieniałem olej i filtry. Efekt ? po 14 latach użytkowania jedyne co w komorze silnika robiłem to dolewałem płynu do spryskiwaczy i raz wymieniłem akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile wchodzi oleju silnikowego przy wymianie do 2.0 tdi 190KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie ile wchodzi oleju silnikowego przy wymianie do 2.0 tdi 190KM?

 

Już wiem 5,7 :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wiem 5,7 :hmm

 

Ja polecam olej Valvoline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów od 1.8TSI. Ile oleju wchodzi do silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności