Skocz do zawartości
RADEK

Wymiana oleju - jaki zamiast CASTROLA?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli normy produkcji i jakości olejów nie obowiązują?

VW otrzymał kasę od Castrol-BP za rekomendację i jakość oleju nie ma już znaczenia?

Nie jest to kolejna teoria spiskowa?

Taka jak np. silniki 1.8 TSI biorą olej a w 1.4 TSI pada rozrząd?

A oleje np. Moblie 1 i Motul nie są przez nikogo rekomendowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przecztałem cały wątek i jestem załamany teoriami spiskowymi vw produkuje złe oleje i zaleca złe oleje czy co do części oryginalnych macie takie samo zdanie ? powiem tak niemiec ze swoim autem jedzie do autoryzowanej stacji robi przegląd płaci i jedzie dalej i tak ze 200-500 tyś

auta w leasingu mają tak samo obojętnie od kraju. Vw zamawia olej o określonych paramertach od firm nie zależnych i tyle mało tego te firm ponoszą odpowiedzialnośc za dostarczone produkty jeżeli padnie motor z ewidentnej winy oleju to koszty ponosi dostawca oleju tak zamo z pompowtryskami i innymi duperelami które VW zamawia u firm zewnętrznych . Silniki są produkowane z założeniem że przejadą jakąś srednią ilość km 200-500 tyś czy ileś tam i już padną na tym czy innym oleju jasne ze jakies oleje moze i podniosą ilość przejechanych km o 5czy 10% i żeby nie było problemów oleje sprzedawane w sieci vw mają specjalny dodatek który świeci w promieniu UV i jak sobie wlewacie swoje oleje a bedzie jakaś sytuacja podbramkowa i VW powie że wina usterki była po stronie oleju to życze powodzenia. Ja osobiście robie tak że jak auto na gwarancji to tylko oryginalne części i oleje kupowane u autoryzowanego dilera które można kupić taniej w necie ale u autoryzowanego z fakturą w oryginalmym opakowaniu i nie wychodzą wcale wiele drożej niż jakieś tam zamienniki . Ostatnio zamawiałem olej do 2.0 tdi cr

G052195M4 za 145zł brutto ( 5l. )wkład filtra oleju 03N115562 49zł. brutto śruba spustowa N90813202 10zł bruto. i na czym tu oszczędzać ? i po co kombinować

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko odniosę do ostatniego zdania a raczej cen. Olej lany w ASO ma dużo słabsze parametry niż topowe oleju na rynku. Tu nikt nie przepłaca a raczej dopłaca do lepszej jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabsze parametry lubie takie gadanie parametry okreslone sa norma jak spelnia

Norme to ma parametry nie podejrzewam ze ktos motul czy inny producent

Spelnia norme dwa razy bardziej po czym wnosisz ze lepsze parametry ?

Ze silnik pracuje bardziej lepiej zauwazalnie zauwazalniej nie popadajmy w paranoje

Ja rozumiem ktos jest przekonany do oleju lotos i go leje to super jak sie lepiej z tym czuje.

Tak dla ciekawosci auta z m-sportu fiesty R5 jada na castrolu obligatoryjnie a butelki maja znaczki m-sport.

A opony jak maja oznaczenie predkosci do 210 to tez myslisz ze ktorys producent klamie ?

Zdrowych i rodzinnych swiat zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do lektury głębszej o parametrach oleju ;) nie tylko na tym forum ale wielu innych :) poczytaj o olejach mid, low saps. O temperaturach jakie osiągają ;) Oczywiście możesz i jeździć na oleju z intermache lub lidla. Pytanie jak to przełoży się na żywotność Twojej silnika. Co do castrola to już mialem z nim przygodę w mojej B5. To co on zostawia w silniku to raczej brakuje słów... Nadaje się do smażenia frytek jak to mówią tunerzy. W moim podkręconym B5 pozbyłem się go z prędkością światła.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problem oleju leży bardziej w przeszłości i w tym że oleje były i pewnie są podrabiane i pewnie castrol najbardziej bo był najpopularniejszym olejem żeby nie było niejasności nie bronie castrola i na nim nie jeżdzę. Myślę że najistotniejszą sprawą jest by olej był oryginalny i żeby się zgadzał z opakowaniem i żeby kupować olej o parametrach zgodnych z tym co napisane na opakowaniu i z zaleceniami producenta auta a sprawa producenta oleju jest mniej istotna. I jasne że są oleje lepsze i gorsze o tym samym oznaczeniu/normie ale nie mogą zejść poniżej a powyżej bardzo prosze i myślę że cała dyskusja olejowa to 5% lepszy gorszy choć tak naprawdę nie jest to w zaden sposób sprawdzalne a parametry typu mid, low saspproszę poczytać tutaj jest wmiare przystępnie opisane

http://oleje.blox.pl/tagi_b/184470/ACEA.html

jedyna moja dewiacja na temat oleju jest taka że nie zmieniam ani parametrów ani producenta oleju w trakcie użytkowania auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem komunikat, że zbliża mi się wymiana oleju. Sam "przegląd" w komputerze jest przewidziany dopiero za rok, więc ta wymiana oleju to formalnie nie jest przegląd.

 

Pytanie - czy taka wymiana, która jest z góry przewidziana (po roku od produkcji) jest pokryta przez pakiet przeglądów, ten 4-letni z cennika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w ASO rozeznać się w cenach oleju i zdziwiło mnie, że olej OEM VW jest tańszy( ~350zł/5 l) od oferowanego również Castrola. .Sam sprzedawca rekomendował OEM bo, że dużo tańszy,a poza tym ładnie zapakowany.

G052195M4 za 145zł brutto ( 5l. )

jakie to ASO ? coś tanio

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci są dla nas mili i zawsze za pośrednictwem ASO proponują najlepsze produkty w najlepszej cenie:hurra

Castrol spełnia normy więc o co tyle krzyku? Skoro producent twierdzi, że olej wytrzymuje 30 tysięcy to wytrzymuje i już. Oleju w skrzyni biegów się nie wymienia bo po co. Tak samo nie wolno stosować płukanek bo można zatrzeć silnik ani broń Boże stosować żadnych dodatków do oleju. Paliwo na stacjach mamy najwyższej jakości dlatego nie ma potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatków. Nie dajmy się nabrać na teorie spiskowe, nawet jeśli są podparte jakimiś tam analizami laboratoryjnymi (niby niezależnymi ale to pewnie cześć większego spisku). Zaufajmy korporacjom one wiedzą co jest dla nas dobre. One wcale nie stosują zaawansowanego marketingu, wyrafinowanych metod sprzedaży. Jak coś jest reklamowane to znaczy, ze jest dobre. Czytajmy instrukcje i słuchajmy Pana w ASO. Nie dajmy nabierać się na herezje i teorie spiskowe. Nie czytajmy forów internetowych i tematów poświęconych tematyce olejowej bo roi się tam od terorii spiskowych. Ba, tam teorie spiskowe dominują (ciekawe kto za tym stoi - Mosad czy Chińczycy?). Internet nie jest po to aby go czytać i poszerzać swoją wiedzę (bo przecież wiemy najlepiej) tylko po to aby wyrażać swoje zdanie - jedyne słuszne zdanie zgodne z polityką ukochanego koncernu i jego partnerów biznesowych.

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać:roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli normy produkcji i jakości olejów nie obowiązują?

VW otrzymał kasę od Castrol-BP za rekomendację i jakość oleju nie ma już znaczenia?

Nie jest to kolejna teoria spiskowa?

Taka jak np. silniki 1.8 TSI biorą olej a w 1.4 TSI pada rozrząd?

A oleje np. Moblie 1 i Motul nie są przez nikogo rekomendowane ?

 

Producentów olejów spełniających normy VW jest pewnie kilkaset a oficjalne aprobaty ma kilkadziesiąt marek. I wszyscy, którzy mają oficjalne aprobaty posiadają produkty spełniające stawiane przez producenta wymagania, a większość z tych którzy nie mają oficjalnych aprobat (a deklarują spełnienie tych wymogów) też te wymagania spełnia tylko nie ma kasy na wykupienie oficjalnej aprobaty. Partnerstwo VW z BP-Castrolem ma więc podłoże niemal wyłącznie biznesowe i wynika z możliwości finansowych globalnego gracza jakim jest BP. Castrol jest najmocniej promowaną marką olejową w Europie ale należy oddzielić popularność produktu od jego jakości, tym bardziej, ze na różne rynki Castrol oferuje pod tą samą marką handlową różne oleje (różniące się parametrami).

Taka moja kolejna teoria spiskowa - bardzo łatwa do weryfikacji i ewentualnie merytorycznego obalenia jeśli faktycznie to tylko teoria spiskowa. Tylko czekam na konkrety.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli leibnitz w trosce o polskich klientów do polskich ciastek zamiast masła dodaje dziadowski olej palmowy to jaki problemem jest gorszy olej silnikowy ? Na oleju nie ma składu na etykiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli leibnitz w trosce o polskich klientów do polskich ciastek zamiast masła dodaje dziadowski olej palmowy to jaki problemem jest gorszy olej silnikowy ? Na oleju nie ma składu na etykiecie.

 

Żeby nie było ja nie twierdzę, że ten" Polski" Castrol nie będzie spełniał wymagania zgodnie z normą producenta. Będzie. Ale będzie też nico inny od tego "Niemieckiego" - przynajmniej tak wynika z praktyki. Czy będzie zły? Nie zły nie będzie. Czy będzie dobry? Hmm - tu zdania są podzielone. Czy będzie bardzo dobry? Zdecydowanie nie. Czy są lepsze oleje? Zdecydowanie tak. Czy warto go kupić? Tu każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Czy warto go kupić w ASO za ca 370 zł? Tu też każdy musi sobie odpowiedzieć ale odpowiedź jest łatwiejsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że niektórzy poświęcają olejom i dbaniu o auto tyle czasu, że gdyby poświęcili go na pracę to kupili by sobie dodatkowe dwa auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakie podstawie przeciętny użytkownik / forumowicz oleju może stwierdzić że ten "niemiecki" Castrol jest lepszy od "polskiego" Castrola ?

Pytanie dotyczy nie tylko Castrola ale każdego innego producenta.

Dlaczego więc Mobli 1, Castrol i inny jest lepszy / gorszy od Motula Shella czy dowolnego innego?

Na podstawie oglądania stanu oleju we własnym samochodzie czy może po wymianie oleju lub po np. 100-200 tys. km przebiegu rozbiera silnik i ocenia stan techniczny tłoków, panewek czy innych elementów ?

Ma do tego laboratorium badawcze?

 

Czy może opinia jest na podstawie podanych przez producenta parametrów oleju?

I te parametry są inne dla rynku polskiego i niemieckiego i brytyjskiego ... itp.

I jeszcze te parametry są prawdziwe a nie naciągane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co myślicie o oleju TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE 5W-30? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Chcę go wlać do mojego B8 2.0 TDI 150KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie busy na tym jezdzą

na totalu od 10 lat zrobiłem z 0,6 mln km i zero uwag

 

czy wymiana co 10 tyś km to głupota?

olej i filtr nie jest drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu, można oficjalnie samemu wymienić olej oem poza aso i nie stracić gwarancji ?chodzi mi o wymiany między obowiązkowymi 30 tyś czyli co 15 profilaktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj sam sobie i nic nie wpisuj do ksiazki albo wymieniaj u kogos kto zrobi wpis i bedzie za to odpowiadal w razie "w".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slabsze parametry lubie takie gadanie parametry okreslone sa norma jak spelnia

Norme to ma parametry nie podejrzewam ze ktos motul czy inny producent

Spelnia norme dwa razy bardziej po czym wnosisz ze lepsze parametry ?

Ze silnik pracuje bardziej lepiej zauwazalnie zauwazalniej nie popadajmy w paranoje

Ja rozumiem ktos jest przekonany do oleju lotos i go leje to super jak sie lepiej z tym czuje.

Tak dla ciekawosci auta z m-sportu fiesty R5 jada na castrolu obligatoryjnie a butelki maja znaczki m-sport.

 

To spróbuj tego Castrola kupić. To jest zupełnie inny olej niż ten sklepowy i nie da się go kupić nie będąc Klientem M-Sport-u a Fiesty WRC latają na jeszcze innym oleju. To są zupełnie inne produkty dedykowane do Sportu i nie mają kompletnie nic wspólnego z produktami sklepowymi Castrola. Inny jest również producent tego oleju. Natomiast Martin Prokop do Fiesty WRC leje olej Millersa, który możesz kupić z półki sklepowej. Każdy robi jak uważa i jeśli ktoś wierzy ASO to można jeździć na ich oleju i zmieniać co 30 tys.

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym i mówił, że 3 z 4 Octavii 1.4 TSI (z przbiegami 100-120 tys.)u nich w firmie stoją od 2 tygodni w ASO bo silniki trzeba naprawiać. On dokładnie nie orientuję się o co chodzi ale z tego co słyszał to od nagarów/brudu w silniku z oleju wymienianego w trybie long life coś się poprzytykało i coś w silniku szlag trafił. Auta po gwarancji i teraz dochodzą się z ASO kto ma pokryć koszty. Przyjacielowi w Outlanderze 2 letnim szlag trafił turbo i jak pojechał do ASO to Pan stwierdził , że po gwarancji bo ma 102 tys. przebiegu a gwarancja tylko do 100 tys. Oni mogą oczywiście wymienić za ok. 10 tys. Też olej wymieniał w ASO wg. książki. Takich przykładów mógłbym wymieniać mnóstwo więc tym co ślepo wierzą w ASO radzę przejrzeć na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności