Skocz do zawartości
RADEK

Wymiana oleju - jaki zamiast CASTROLA?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam, nie kupować takich olei z Allegro to jest jeden wielki szajs.

 

 

Szczerze to mnie to dziwi dlaczego ludzie ryzykują z Allegro w takich sprawach. Jest tylu zaufanych forumowych sprzedawców, jest tyle sklepów, więc dlaczego allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufany Forumowicz sprzedawca oleju jest ok ale czy ten Zaufany ma 100% pewności że sprzedaje oryginalny olej?

Przecież też kupuje gdzieś w hurtowni w Polsce lub gdzieś indziej.

Tam też mogą go oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, od teraz kupuje wylacznie u dystrybutora i najlepiej mniej znane marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaufany Forumowicz sprzedawca oleju jest ok ale czy ten Zaufany ma 100% pewności że sprzedaje oryginalny olej?

Przecież też kupuje gdzieś w hurtowni w Polsce lub gdzieś indziej.

Tam też mogą go oszukać.

 

Nie no jasna sprawa, że skądś te oleje muszą brać. Jest to jednak półka wyżej w kwestii bezpieczeństwa niż allegrowy sprzedawca który może dodatkowo mącić. Zaufane chłopaki z for zamówią z pewnego źródła, a allegrowicz może po znajomości ciągnąć z jakiejś beczki, jakieś resztki z ASO, jakieś mieszanki gdzie pół jest starej dostawy, a pół nowej w jednej beczce itp.

 

Mówi się, że mobile czy motule są mocno podrabiane i forumowy sprzedawca nawet nie pomyśli o takim źródle ale co innego allegrowicz nikomu nieznany prywatnie.

 

Nie chcę ludziom mówić o skali zjawiska bo nie mam o nim pojęcia ale uważam, że allegro to ostatnie miesce do kupna oleju przez internet. Mówiąc to mam świadomość, że wałek kręcić może jedynie mały procent sprzedawców i ogromna większość sprzedawców nawet nie myślała o podrabianym oleju ale jednak allegro to dla mnie ostatnie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale na allegro wystawiają się przeważnie sklepy motoryzacyjne, mniejsze czy większe u których możesz kupić olej bezpośrednio. Ja tak robię bo kupowałem w dwóch źródłach z mojego miasta i odbierałem w sklepie osobiście.

Chyba najpewniej to kupić olej w Inter Carsie i może Norauto choć mają słaby wybór. Kiedyś z 5 - 10 late temu, najpewniejszy był Valvoline bo był rozprowadzany przez Ashland z Holandii ale teraz to nie wiadomo.

Dziś wszystko może być podróbą np. rozlewaną na Ukrainie jak te FANFARO co sygnowane są markami np. Nissan, Toyota, Subaru itd. Opakowanie wygląda super, metalowa bańka jak te Motula 300V ale co jest w śrordku skoro jest w cenie Lotosa ?.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostrzegam, nie kupować takich olei z Allegro to jest jeden wielki szajs. Osobiście kupiłem dwie banki i wlalem do silnika tdi 184 z platformy MQB i po około 10tys km w silniku zrobił się jeden wielki szlam, dziwne ze się nie zatarł bo nawet nie wiem ile przejechałem po jego powstaniu. Jak znajdę fotki to wstawię tu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]154718[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154719[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154720[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154721[/ATTACH]

Ale to wygląda jak "majonez" czyli woda połączona z olejem - jazda na krótkich dystansach? Płynu nie ubywało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do roboty mam 30km i poza nią robię sporo km , rocznie 55tys wykręcam wiec raczej to nie to, płyn ubywało i ubywa (nie tylko u mnie) ale po zmianie na inny olej już te zjawisko się nie powtórzyło wiec obstawiam ten puerdo... olej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Robiłem płukankę silnika po tym oleju i było sporo tego majonezu, jakby to było przez krótkie odcinki to majonez by był tylko na korku i w jego obrębie a nie w całym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w obrębie całego silnika to wygląda na to, że woda dostała się do oleju - jeśli nie w czasie pracy silnika to w czasie jego pakowania. Innego wytłumaczenia nie widzę ;) Tak czy inaczej "dobre" oleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra ale na allegro wystawiają się przeważnie sklepy motoryzacyjne, mniejsze czy większe u których możesz kupić olej bezpośrednio. Ja tak robię bo kupowałem w dwóch źródłach z mojego miasta i odbierałem w sklepie osobiście.

Chyba najpewniej to kupić olej w Inter Carsie i może Norauto choć mają słaby wybór. Kiedyś z 5 - 10 late temu, najpewniejszy był Valvoline bo był rozprowadzany przez Ashland z Holandii ale teraz to nie wiadomo.

Dziś wszystko może być podróbą np. rozlewaną na Ukrainie jak te FANFARO co sygnowane są markami np. Nissan, Toyota, Subaru itd. Opakowanie wygląda super, metalowa bańka jak te Motula 300V ale co jest w śrordku skoro jest w cenie Lotosa ?.

 

Fanfaro nie jest podróbą żadnego oleju. To marka oleju produkowana a nie rozlewana, w rafinerii na Ukrainie. Cena jest atrakcyjna bo marka oleju nie znana i nikt by tego nie kupił jak by był w cenie np. Motula. Bardziej bym ufał temu Fanfaro bo przynajmniej nikt go nie podrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest podróbą ale w bezczelny sposób próbują udawać oleje OEM. Z tego co powiedział mi jeden dystrybutor, to przegrali sprawę z GM na umieszczenie znaku na opakowaniu i teraz oleje "OEM" już są bez logo GM ale nadal kolorystyka i nazwa marki jest umieszczona. Czyli jak się zna prawo to pewnie można sobie drukować co się chce i podrabiać nawet w legalny sposób.

Z ciekawości kupiłem też u innego sprzedawcy ten niby olej OEM VW i już kolor jest inny ,bursztynowy, a w tamtym miałem zółtawy oczywiście o ile nie jestem daltonistą :).

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje oleje Castrola, Mobila czy jakieś niby OEM-owe to czasami faktycznie może być problem.

Co do oleju OEM-owego to odnośnie jego jakości to mam informacje od człowieka, który dostał takie info bezpośrednio od managera produkcji w zakładzie, gdzie ten olej był produkowany. Kompletnie nie widzę sensu stosowania tych OEM-owych produktów, kiedy można wybierać wśród wysokiej jakości olejów, które można kupić z pewnego źródła i mieć pewność co do ich oryginalności. Ja w każdym razie wiem co mam na półce bo kupuje olej albo bezpośrednio od producenta (i zdarzało się, ze pod moje potrzeby producent specjalnie uruchamiał produkcję), oficjalnego przedstawicielstwa na Polskę, oficjalnego dystrybutora lub w ostateczności autoryzowanego sprzedawcy. W przypadku wielu marek ryzyko trafienia podróbki jest praktycznie zerowe (im bardziej niszowa marka tym zwykle ryzyko mniejsze). Wystrzegać się należy aukcji takich "przypadkowych sprzedawców", którzy oferują towar w dziwnie niskiej cenie.

Dobry olej nie musi być też wcale bardzo drogi (choć te najlepsze zwykle sa drogie lub b. drogie) i oleju nie trzeba kupować w Inter carsie ani w Nurauto bo tylko przepłacimy i to sporo. Godnych polecenia sprzedawców jest naprawdę wielu. Polecam mniejszych sprzedawców bo najczęściej podchodzą do Klienta bardziej indywidualnie i potrafią lepiej doradzić i zwykle mają sporą wiedzę.

Edytowane przez rainman777
Edytowany regulamin pkt 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było 1000 razy. Słyszałem, że zdarzały się sytuacje, ze duże hurtownie miały partie trefnego towaru (i prawdopodobnie nie były tego świadome) więc nie musi to być sklepik albo allegro. Nie ma nawet100% gwarancji, że w ASO nie trafi się taki produkt, bo oni też potrafią kupować w hurtowni. Zresztą oni w tych beczkach to różne zlewki mieć potrafią. Jak się kupuje Neste, Penrite, Mitasu czy choćby polskiego Specola to się na podróbkę nie trafi ale jak ktoś kupuje najpopularniejszego Mobila czy Castrola to ostrożność jest wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30

Motor BMR (PD)

dla mnie najgorszy olej na jakim jeżdziłem.

 

Serio jeździłeś na tym oleju ? W Passacie B5 go stosowałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleje porównywalnej jakości. Wybrałbym Liqui Moly. Jednak jak nie masz filtra dpf to wybór jest dużo większy i niekoniecznie musi to być olej c2/c3. Kolejna sprawa, że jeśli potrzebujesz normy 507.00 to żaden z ww. olejów jej nie spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9/22/2017 o 22:03, tomek evo napisał:

Oleje porównywalnej jakości. Wybrałbym Liqui Moly. Jednak jak nie masz filtra dpf to wybór jest dużo większy i niekoniecznie musi to być olej c2/c3. Kolejna sprawa, że jeśli potrzebujesz normy 507.00 to żaden z ww. olejów jej nie spełnia.

Liqui Moly na allegro z oficjalnego sklepu Liqui Moly kosztuje koło 200zł i raczej go wezmę (spełnia normy VW 505.01 / 505 00 / 502 00), chyba, że zaproponujesz mi jakiś inny dobry olej?

Edytowane przez moon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Nie wiem czy zakładać nowy temat, ale postanowiłem spróbować tutaj. Dużo zostało tu napisane na temat oleju do silników, natomiast ciekaw jestem opinii jakie oleje polecacie do DSG do BiTDI? Olej w ASO jest dosyć drogi i może dostępne są na rynku rozsądne zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Dla mnie temat jest nieco dziwny. Ludzie kupują samochody za 150 tys. zł. a na forum pytają gdzie kupić  tańszy olej...

Od jedenastu lat kupuję tylko i wyłącznie znienawidzony na forum olej pewnego producenta (nie podaję marki aby nie robić reklamy)
i nie mam z samochodem najmniejszych problemów. (nie kupuję na allegro, podejrzanych hurtowniach itp.) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysr napisał:

Koledzy.

Nie wiem czy zakładać nowy temat, ale postanowiłem spróbować tutaj. Dużo zostało tu napisane na temat oleju do silników, natomiast ciekaw jestem opinii jakie oleje polecacie do DSG do BiTDI? Olej w ASO jest dosyć drogi i może dostępne są na rynku rozsądne zamienniki?

Olej dla VW robi febi, więc jeśli kupisz tej firmy to nie przepłacisz a będziesz miał tę samą jakość. 

50 minut temu, motocyklista napisał:

Dla mnie temat jest nieco dziwny. Ludzie kupują samochody za 150 tys. zł. a na forum pytają gdzie kupić  tańszy olej...

Od jedenastu lat kupuję tylko i wyłącznie znienawidzony na forum olej pewnego producenta (nie podaję marki aby nie robić reklamy)
i nie mam z samochodem najmniejszych problemów. (nie kupuję na allegro, podejrzanych hurtowniach itp.) 

 

 

W zasadzie post nadaje się do skasowania, ale że sam nie jeden raz wylewałem na forum swoje frustracje to nie skasuję a skomentuję. Pieniądz robi pieniądz. Szukanie oszczędności niewiele kosztuje, a często pozwala kupić to samo za znacząco niższą kwotę. Ja osobiście przedkładam pewność zakupu, nad cenę i choćby dlatego korzystam z usług naszych forumowych dostawców. Daleki jednak jestem od odsądzania od czci i wiary, tych którzy chcą oszczędzać. Byle oczywiście nie były to głupie oszczędności :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności