Skocz do zawartości
RADEK

Wymiana oleju - jaki zamiast CASTROLA?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Motul, trzeba uważać na podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz jakieś pewne źródło motula (co do oryginalności ?)

 

Po co szukać daleko. Nasz forumowy kolega Weso sprzedaje. Pół forum się u niego zaopatruje. Osobiście też polecam motula. Jeżdżę od 2,5 roku i zero dolewek między wymianami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić motula jest moim zdaniem lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podawajcie który olej zalewacie/polecacie do TSI bo w ofercie polecanych marek idzie się pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem na Millersa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymienilem na Millersa

i jakie wrażenia ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jakie wrażenia ?

Silnik pracuje jakieś 2 razy ciszej, spala zauważalnie mniej paliwa, jakieś 0,5 - 1 litra mniej. Słychac nawet, że tłoki lżej się poruszają w cylindrach :D

 

 

A tak na poważnie to nie mam szczególnie żadnych spostrzeżeń :) Poza świadomością tego, że wiem, że mam zalany lepszy olej ;)

Dodać mogę jeszcze jedynie tyle, że w Golfie 7 też wymieniałem na tego samego millersa i tak jakby auto po wymianie zaczęło faktycznie ciut mniej palić - ale mogło to również po prostu zbiec się z tym, że silnik się lepiej "dotarł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul jest dobry, ale warto się zainteresować, czy aby na pewno jest to pełny syntetyk ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

czy znaleźliście w swojej instrukcji coś na temat temperatury oleju z jaką może pracować silnik? Przy szybszej jeździe ja doszedłem (przy tych temperaturach około 10 stopni na dworze) do prawie 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma nic na ten temat w instrukcji. W mojej nie ma nawet info na temat tego ile oleju wchodzi do jakiego silnika.

Piszę w moim, bo później może coś zmienili, gdyż u mnie w danych o niektórych silnikach są braki i adnotacja, że na dzień wydania instrukcji dane nie były jeszcze znane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam info o ilości oleju. Byłem na niciarnianej przed chwilą i też nie wiedzą w serwisie :D Mają dać znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym jest załamka. Ja byłem na Pabianickiej na wymianie i Pan też się skrobał w głowę ile do mojego wchodzi. W końcu wydedukował, że 5,7l ale do dziś nie mam przekonania, bo jakoś mi wyszło, że wydedukował to po benzynie. W każdym razie zaraz po wyjeździe sprawdziłem i pod korek nie było wlane :-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TDI 190 wchodzi 4,6l. Jak wymieniałem to kupiłem 6l i zwrócono mi ponad litr oleju. Na kwicie z serwisu natomiast było napisane, iż wlano 4,6l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

zatem przeczucie mnie nie myliło, że 5,7 to coś za dużo. Ale oczywiście skasowali mnie za 5,7, więc niebawem jak już podjadę ze swoim olejem to ich odpowiednio potraktuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś napiszę o 2.0 TSI jako że za 1500km robię wymiankę i skłaniam się ku Millersowi.

Na stronie Millersa jest dostępny konfigurator olejowy i dla silnika CHHB (2.0 TSI 162kW)

Polecają do normalnego użytkowania 5W40 do wydłużonych okresów wymiany 5W30

 

Use : Normal

Intervals : Change 15000 km / 12 months

Products

Premium : XF Longlife 5w40 (7640)

Energy Efficient Nanodrive : EE Longlife 5w40 (7806)

Trident : Trident Longlife 5w30 (5999)

 

Use : Extended drain (max)

Intervals : Change 30000 km / 24 months

Products

Premium : XF Longlife 5w30 (5862)

Energy Efficient Nanodrive : EE Longlife 5w30 (7877)

Trident : Trident Longlife 5w30 (5999)

 

Mimo iż wymieniam olej co 15tyś to chyba lepiej będzie zastosować 5W30 niż 5W40 ze względu na mniejszą lepkość a tym samym lepsze osiągi silnika, delikatnym kosztem trwałości. Jak wam się wydaje?

 

Chociaż po głębszej lekturze wychodzi na to, że to EE to to samo co XF tylko wzbogacone o tą formułę Nano, więc chyba i u mnie się skończy na EE Longlife 5W30 :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie w serwisie podchodzą do tego, że przywieziesz na wymianę swój olej? Masz kogoś zaufanego kto dopilnuje, że panowie wleją faktycznie to co im dasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z wymianą jeśli olej ma certyfikację VW. Może nie mam zaufanego pracownika serwisu który będzie tego dokonywał, ale na tyle często bywałem ostatnimi czasy w serwisie, że już z daleka mnie poznają ;)

Mogę powiedzieć, że mam zaufanego doradcę serwisowego i na czymś takim raczej nie przytną.

Chciałem też zrobić jakąś płukankę po tym standardowym Castrolu więc chyba jeszcz zaaplikuję to:

http://allegro.pl/millers-oils-engine-flush-super-plukanka-silnika-i5759099550.html

 

http://allegro.pl/millers-oils-ee-longlife-c3-5w-30-5l-plukanka-i5762131484.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka,

 

czy znaleźliście w swojej instrukcji coś na temat temperatury oleju z jaką może pracować silnik? Przy szybszej jeździe ja doszedłem (przy tych temperaturach około 10 stopni na dworze) do prawie 120.

 

Odpowiem sam na swoje pytanie :) Dowiedziałem się z serwisu, że dozwoloną max temepraturą pracy oleju dla tego silnika jest 145 stopni.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiem sam na swoje pytanie Dowiedziałem się z serwisu, że dozwoloną max temepraturą pracy oleju dla tego silnika jest 145 stopni.

 

Przecież to nie jest stała wartość i zależy od tego co zalejesz. Oleje różnią się swoją stabilnością termiczną. Z tego co wiem ciężko jest ustalić jaka jest graniczna wartość zrywania się filmu olejowego, producenci nie afiszują się z tymi danymi. 145 stopni to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności