Skocz do zawartości
Mlody_tm

Dziwne zachowanie silnika gdy jest zimny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie moze taki jego urok.... :/ przetestowalem ze po rozgrzaniu jest cisza. Tyle dobrego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wymieniłeś rzeczy i bez rezultatu wiec chyba nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Z racji tego ze nie mogę dodawać nowych postów to pisze tutaj . Wczoraj kupiłem auto 2.0 Cr 140 koni . Wszystko było okej a dzis rano wsiadając do auto odpalił ok tylko po przejechaniu tam załóżmy 1 kmzauwazylem ze auto na biegu jałowym ma jakieś takie stukanie pod maska i jak wcisnę sprzęgło bądź dodam lekko gazu to przestaje .... Jeju juz coś jest nie tak :( drogo będzie mnie kosztować naprawa ? Dodam ze raz przy zatrzymaniu silnik tak dziwnie pracował , tak jakbyszybsza praca silnika bo tak jakby obroty mu spadły .

 

i dodam ze jest tak ze jak odpalę silnik to nic sie nie dzieje tylko jak wcisnę pierwszy raz sprzęgło to juz Pojawiają sie stukania

Edytowane przez passatcik6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle wymieniłeś rzeczy i bez rezultatu wiec chyba nie ma sensu

 

 

I dlatego szlag trafia... bo chcialbym to naprawić.... ten klekot jest naprawde glosny... to musi byc stuk detonacyjny... porazka. bo po restarcie auto chodzi jak złoto. na tym filmiku to i tak ciszej niz na żywo.

 

A kolega passatcik6 - ja mysle ze to dwumasa. ale niech ktos sie jeszcze wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak teraz zauważyłem ze przy dodawaniu gazu ten dźwięk nie milknie . Milknie wtedy gdyż lekko wdusze sprzęgło . Ale podjechałem z 2 km i przestało walić , czyli pewnie jak sie troszkę nagrzeje to juz nie wali . Kurde droga dwumasa ? Sprzęgło bierze od dołu czyli dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w ciagu dnia juz nic nie wali jak jest ciepło . Mam jeszcze takie pytanie ale to juz moze jestem przewrażliwiony ze tyknie koła przy 50 tak lekko szumią ( choć mam nowe prawie opony i moze dlatego ? ) . Oraz mam tak ze miałem wczesniej disla i klekotał jak to diesel a w nim jest tylko takie lekkie jakby przeskakiwanie kuleczek , tylko taki dźwięk jest słyszalny , to dobrse ? Oraz jak sprzęgło puszczam to na samej gurze czuć taki delikatny przeskok , jakby juz lekko lżej idzie , normalne to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary... Jestes wiekszy wrażliwiec ode mnie. Te kuleczki to normalne :) szumiec opony sobie szumią... Jak myslisz ze to nie opony... Pojedz do diagnosty, obadaj z innymi kolami jesli to denerwuje.

Ze sprzeglem tez daj diagnoscie niech obada albo swojemu mechanikowi. Ja mam dsg to nie pomoge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dlatego szlag trafia... bo chcialbym to naprawić.... ten klekot jest naprawde glosny... to musi byc stuk detonacyjny... porazka. bo po restarcie auto chodzi jak złoto. na tym filmiku to i tak ciszej niz na żywo.

 

A kolega passatcik6 - ja mysle ze to dwumasa. ale niech ktos sie jeszcze wypowie.

 

 

Nie wiem czy pomoże Ci moja przygoda z silnikiem 2.5 TDI z VW.

Było to tak: Przejechane 500tyś km i coś zaczęło klekotać w silniku.Jadę do kolegi z serwisu VW,a on po oględzinach mówi ,że zmian na gorsze nie widzi,a słyszy normalną pracę silnika.

Nic to, mówię i jadę dalej ,aż samo się coś wykluje.Po czterech,mozę pięciu miesiącach w czasie jazdy zaświeciła się kontrolka oleju przy wcześniejszym jednorazowym odgłosie jakby ktoś młotkiem klepnął w silnik.

Diagnoza po wyjęciu silnika jest taka: pęknięty wał spowodował odkręcenie się śruby stopy głównej korbowodu,ta z kolei wystrzeliła i zrobiła otwór w misie olejowej wielkości 5 PLN. Wcześniejsze opinie kolegów mówiły o problemie z dwumasą lub ze sprzęgłem.Koniec:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... to musi byc stuk detonacyjny... .

 

:ocochodzi :hmm co Ty czytasz lub zażywasz? instrukcję zapłonu silnika odrzutowego?

już nie pamiętam jakie to sztuki uskuteczniałeś w sprawie tego silnika, ale wiem, że sporo... na jakim oleju jeździsz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody_tm nie będę jechał na stacje bo jestem pewny ze to koła :) super ze zrozumiałeś co chodzi mi z tymi kuleczkami :) tylko teraz mam jeszcze pytanie co rano pisałem czy to dwumasa ? Jak tak to używkę montować czy nowa ? I ile kosztuje nowa i ile liczą sobie za włożenie jej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ocochodzi :hmm co Ty czytasz lub zażywasz? instrukcję zapłonu silnika odrzutowego?

już nie pamiętam jakie to sztuki uskuteczniałeś w sprawie tego silnika, ale wiem, że sporo... na jakim oleju jeździsz?

 

 

Komu pokazalem - rozni mechanicy mowia ze to jest detonacja a nie klekot. Ze cos z zaplonem nie tak. Ale nie wiedza gdzie szukac problemu gdy powiedzialem ze wymienilem juz wszystko. A zaczalem od rozrzadu.

Byl shell 5w30. Jest castrol 5w30, na obu klekot. Naprawde nie wymyslam sam.... Pisze co mechanicy mowia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jetem ciekawy co naprawdę dzieje się z Twoim autem:) Czekam na szczęśliwe zakończenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy sie nie dowiemy.... Świece żarowe bym nawet wymienil dzis bo mam noweczki... Ale 1 i 4ta ani drgnie.... Wole nie urwac... Rano sprobuje na zimnym silniku. Moze swiece cos robia zamieszanie :) serio juz pomysly sie koncza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komu pokazalem - rozni mechanicy mowia ze to jest detonacja a nie klekot. Ze cos z zaplonem nie tak. Ale nie wiedza gdzie szukac problemu gdy powiedzialem ze wymienilem juz wszystko. A zaczalem od rozrzadu.

Byl shell 5w30. Jest castrol 5w30, na obu klekot. Naprawde nie wymyslam sam.... Pisze co mechanicy mowia :/

 

no, spalanie stukowe (jak niektórzy mówią detonacyjne..) to najczęściej w benzynie niż dieslu występuje i jest uzależnione od składu mieszanki (głównie w benzynie) i wyprzedzenia zapłonu (zazwyczaj zbyt wczesny zapłon...). w Dieslu to może być powodem zapłon ale małoprawdopodobne bo to jest samozapłon, a nie jak w benzynie od iskry i w tym przypadku to raczej występowałoby za każdym razem, a nie tak losowo...

chyba, że np. na jednym cylindrze tylko występuje (może pomierzyć ciśnienia w cylindrach?.....)

..być może jest to efekt braku odpowiedniego smarowania na starcie... castrol należy do jednych z rzadszych olejów i może zbyt szybko ścieka do skrzyni korbowej. Nie interesowałem się zbytnio dieslami czy jest tam gdzieś w silniku w układzie olejowym na powrocie zawór zapobiegający takim efektom lub może olej wymienić na gęściejszy (na forum jest temat olejów do silników b6 i sporo osób wymienia na inne ze wzęgldu na zużycie i kulturę pracy silnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiesz gdzie szukac tematu ? Moze faktycznie olej zmienie. A ten zawor fajnie jakbys pomogl namierzyc.... Sprawdze cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do świec:

Miałem ten sam problem u żony w Audi A3 1.9Tdi i u znajomego w Golfie IV- zapewne nie były zmieniane od nowości (czyt.10 i 13lat). Ani na ciepłym ani na zimnym nawet drgnie - nie na siłę, bo ukręci się świecę rzecz jasna - tak jak to zrobiłem z 10 lat temu u siebie w Golfie III. Otóż Na ciepłym silniku (nie gorącym) bierzesz klucz pneumatyczny i ustawiasz najmniejszą moc odkręcania (w zależności od klucza - ja mam BETE 650Nm), jeśli klucz jest mimo to za mocny obniżasz ciśnienie i trzymasz na świecy dopóki nie puści. Moc tą musisz sam ustawić na wyczucie, żeby świece mocno "pukało", ale żeby jej nie urwać. Jedną trzymałem nawet parę minut. Na logiczne moje wytłumaczenie to drgania i uderzenia z pneumata powodują "rozłączenie" utlenionego gwintu dlatego idzie... Odkręciłem tak bez problemu wszystkie świece, to samo z zaworkami na tłoczkach przy wymianie płynu hamulcowego.

Co do tego klekotania to objaw jest ewidentny i identyczny jak w starszych dieslach przestawiony zapłon (kąt). Tutaj nie ma kąta ale jest jak ktoś napisał w tym wątku synchronizacja wału z rozrządem/i ważną rolę spełnia reakcją wtrysków. Sprawdził bym czujniki HALLA obrotów wału i rozrządu bo one uszkodzone przy różnych temperaturach mogą robić odchyły, synchronizację i pracę wtrysków i pompy wys. ciśnienia. Obstawiam na któryś z wyżej wymienionych. Przede wszystkim poprawna diagnostyka!

Edytowane przez ryger
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj nie ma kąta ale jest jak ktoś napisał w Twoim wątku
No ku.wa pięknie. To ja napisałem i to w SWOIM WĄTKU a nie ktoś w Tomka ... :krzeslem. Bo Tomek nie ma swojego wątku, tylko niczym kukułka podrzuca jajeczka. To tu, to tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to wlasnie zeby zainteresowac wiecej osob.... A noz ktos pomoze.... I sposob na jaskolke sie sprawdzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ku.wa pięknie. To ja napisałem i to w SWOIM WĄTKU a nie ktoś w Tomka ... :krzeslem. Bo Tomek nie ma swojego wątku, tylko niczym kukułka podrzuca jajeczka. To tu, to tam

 

...ale jaja:lol3:lol3:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kukułke ?:)

Marek.... Zobaczysz ze te podrzuty moich juz zgniłych jaj :) w koncu pomogą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności