Skocz do zawartości
Mlody_tm

Dziwne zachowanie silnika gdy jest zimny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Młody olej to. Jak jeździ to jeździ. Czytałem w innym wątku że pompę chcesz wymieniać. Niepotrzebnie kasę wywalasz. Już lepiej go sprzedaj i będziesz miał spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.... pompe tylko cene sprawdzalem....

wreszcie olalem aso... pojechalem do magika od diesli.... on mowi ze jutro sie wezmie za moj rozrząd... ze to jest winowajca.

mimo ze wymieniony w ASO,

nie jade wiecej tam. ten gosc powiedzial ze zobaczy jak zostal zalozony... cos mowil o detonacji bardzo złej ?

rozbierze i ma sprawdzic te jakies punkty.... no mysle ze wie co mowi, kazdy mi go polecal....

 

ja mam przykre doswiadczenia z serwisem VW Lubin no ale ze rozrzad zle zrobili za tyle kasy... szlag mnie trafia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie.... pompe tylko cene sprawdzalem....

wreszcie olalem aso... pojechalem do magika od diesli.... on mowi ze jutro sie wezmie za moj rozrząd... ze to jest winowajca.

mimo ze wymieniony w ASO,

nie jade wiecej tam. ten gosc powiedzial ze zobaczy jak zostal zalozony... cos mowil o detonacji bardzo złej ?

rozbierze i ma sprawdzic te jakies punkty.... no mysle ze wie co mowi, kazdy mi go polecal....

 

ja mam przykre doswiadczenia z serwisem VW Lubin no ale ze rozrzad zle zrobili za tyle kasy... szlag mnie trafia....

 

Możliwe że masz że ustawione wałki (w ASO w TRN tego nie potrafią debile robić może i u Ciebie też są tacy partacze dlatego omijam ASO o ile auto nie ma gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnoje i tyle... koleś mowi ze ewidentnie gdy zgasze i odpale i nie klekota.. to wina rozrządu, mowi ze na 90 |% nie trzeba wymienic, tylko ustawic tak jak należy.... zobaczymy....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja kąta między wałkami mieści się między -6 a +6 stopni. I w tym zakresie silnik powinien pracować normalnie. Mogą być różnice w mocy i spalaniu. Jeśli wartość będzie poza zakresem to będzie wywalało błąd synchronizacji między wałem a rozrządem (w skrócie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że aso to nie znaczy że mają dobrych mechaników sam się przekonałem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na to czasem gwarancji nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne gadka niczym w ASO ... Juz nie raz spotkałem się z przypadkiem ze zle ustawiony wałek/i stwarzały problemy ale .... Mniej teorii więcej praktyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sily nie mam. Mimo ze nie przeszkadza to bo jak zgasze i odpale jest spokoj... chcialbym po prostu zeby bylo bez takich klekotow... W piatek od rana sie za to zabiera znajomek. Dzis pokusil sie o telefon do przyjaciela, ten rowniez stwierdzil ze ewidentnie zapłon. I zeby rozebral rozrząd.

 

 

gwarancje dostalem 2 lata na rozrzad i robote.

Ale nigdy tam nie pojade - aso lubin omijam z daleka.

Wole raz jeszcze zaplacic.... Dziady :/

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z odpalaniem na zimnym 2007r silnik bmr tzn. auto kręci nie odpala mruga kontrolka świec,wystarczy wyjąć i włożyć kluczyk auto pali normalnie usterka występuje tylko po postoju powyżej doby, raz podczas jazdy auto zgasło ale odpaliło normalnie

wszystkie wtryski wymienione na akcji tandem pompa wymieniona na nową

usterka jaka występuje to 00801 g518 czujnik wysokiego ciśnienia sprężarki (usterki sprawdzane jakimś zwyczajnym sprzętem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty przynajmniej masz jakis blad... A ja nic nie mialem :/ jedz do dobrego warsztatu gdzie robia diesle / chiptuning - w takich znaja sie bardzo dobrze na dieslach. polecam ecuproject we Wrocku. Ja sie z nimi umawiam na konkretna diagnoze bo szlag mnie trafia z tym klekotem.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna diagnoza z tego co mi powiedziano bardzo dobry fachowiec od tdi.

Przejechalismy sie... Akurat nie klekotal dzis :/ ale i tak stwierdzil ze wszystko moze byc powodowane przez przeplywomierz bo wartosci na kompie stwierdzil ze "nienormalne".

Co myslicie ? Jutro bede do testow mial nowke.

Czy trzeba go adaptowac gdy wymienie ? Bo sam chce sie tego podjac. Mam vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nic nie trzeba adaptować, zakładasz nowy i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie. Silnik powinien osiągnąć temperaturę pracy na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie :) dziekuje

 

No i juz szlag totalny mnie trafil.... Tu gosc mial pewnosc ze przeplywka pokazuje cos nie tak/

 

Na nowce to samo... Wciaz klekot :(

Ale jak zimno rano to nie klekota !!!

 

Ratujcien:/

Jak auto rano odpale gdy slonce wali na niego to zawsze wtedy klekota !

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakby ktos mial jakis pomysl :/

 

Dodaje filmik z klekotem..... Pomozcie.

 

https://vimeo.com/139587503

 

Klekota jak stary merc !

 

Ponowne odpalenie i cisza.

Nawet na nagraniu prawie silnika nie slychac.

 

Ratujcie cos musi gdzies siedzieć....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no diesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie tylko na niskich obrotach.... Wieksze obroty i cisza. I cholerstwo jest nie codziennie. Tylko gdy cieplo na dworze, a silnik zimny. Gdy zimno to nie klekota. A zobacz jak sie idzie wkurzyc... Ze od restarta silnika jest cisza i zero klekotu. Musi cos byc nie tak... A juz pol auta wymienilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... A juz pol auta wymienilem :)

 

a po co zaraz pół auta, wymień tylko silnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu ten typ tak ma ważne żeby w silniku nic się nie stało .u mnie też chodzi na niskich obrotach inaczej a powyżej 2 tys to normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności