Skocz do zawartości
Mlody_tm

Dziwne zachowanie silnika gdy jest zimny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że tutaj ale nie mogę jeszcze zakładać tematu. Mam dziwna przypadłość, która pojawiła się dziś po powrocie z pracy do domu. Podczas odpalania auta czuć wyraźne drgania przez około sekundę no może dwie. Martwię się ponieważ wiele naczytałem się o wadliwej pompie oleju. I teraz pytanie do was koledzy co może być przyczyną takiego objawu jak wibracje a nawet szarpnięcie autem podczas odpalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu chlodniej tylko na dworze i auto chodzi cichutko i zero klekotu.... Sezonowy passat. co za szajs.... Fajnie jak ktos w koncu wpadnie na jakiś pomysl... A sprzedac mi go szkoda....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znowu chlodniej tylko na dworze i auto chodzi cichutko i zero klekotu.... Sezonowy passat. co za szajs.... Fajnie jak ktos w koncu wpadnie na jakiś pomysl... A sprzedac mi go szkoda....

 

Witam, kolego znawcą nie jestem, ale miałem w lecie podobny przypadek, że jak odpaliłem samochód to było słychać taki "klekot" ustawało to po przejechaniu około 500 metrów i zauważyłem że jak samochód stał na pochyłym terenie, przechylony prawa strona niżej przez ok 8-10 godz. jak byłem w pracy, było to słychać jak by zawory stukały, sprawdzałem to jeszcze i jak postawiłem na prostym terenie było okey, a na pochyłym było słychać klekot, tak jak by olej spłynął i tak jak by zawory chodziły na sucho. Jak dawno wymieniałeś olej? Może olej jest już zużyty?

Edytowane przez toton5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No wlasnie wymienialem jakies 5 tys temu. Jezdzilem na roznych, wczesniej byl Motul a teraz jezdze na dosc drogim australijskim Penrite Enviro+ 5w30 full synth. Do dpf. Cichutkie auto na tym oleju jak nigdy i praca silnika bajka.

No ale z letnim klekotem nic sie nie zmienilo :/

U mnie na prostym terenie zawsze stoi. Wymienilem nawet hydroelementy wszystkie. Turbo nowe, wtryski nowki i dpf nowka po praniu chemicznym. Oraz funk egr. Dlatego juz o sprzedazy auta nie mysle bo za duzo wlozylem :)

Ciekawe co go boli.... Czujniki temp tez wymienilem. I nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem.... Ale ostatni raz chcialem sie podzielic z moim problemem, ktorego nikt nie potrafi rozwiazac...

Dzis gdy postal na Sloncu 4h,

Odpalam... Jade jade i cisza... Zaczal klekotac dopiero po 2 km. Klekot 1 i 2 bieg dosc slyszalny. Przejechalem z 20 km, i wciaz klekotal sobie.... Nic nie pomaga rozgrzanie. Jedynie wylaczenie silnika i wl eliminuje klekot. Start stop tez nie eliminuje problemu.

Przyspieszenie ma jak trzeba i zero dymienia. No tragedia. A rano zimno bylo i cisza. Jechal jak nalezy :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi tez cos pod maska klekocze . Słychać jak siedzę w aucie jakby jakas moze rolka kulała . Takie kulejace dźwięki słychać . I słychać to tylko przy zamkniętych drzwiach . Jak wyjdę pod maska nic nie słychać . Nie wiem co to moze byc . Jak gazuje to ten trykot sue zwiększa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kolego tez masz cos podobnego. Ale u mnie to chyba cos powazniejszego bo rolki wszystkie mam nowe....

Mam pytanie/ czy jest mozliwosc podmiany komputera ecu ? Czy ktos moglby sie tego podjac? Bo to ewidentnie zaplon jakis przestawiony. I mysle ze to jednak komputer sie rypie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są jakies rolki za kolumna kierownicza bo tam gdzieś jest ten dźwięk . Dźwięk chyba nie pochodzi z rolek przy alternatorze . I jak sie nachyle koło akumulatora to słychać taki kulawe stukanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez masz zagwózdke... U mnie po restarcie chodzi jak zloto... Dlatego ponawiam pytanie moze ktos ogarnia temat zmiany komputera ecu ? To musi byc komputer winny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim restarcie ? Jak go zrobic . No mam . Tylko jak jest na dworze wilgotno to nie słychać tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) chodzilo mi ze jak wylacze i wlacze silnik to u mnie juz jest spokoj dlatego obstawiam komputer za wadliwy jakiś.

 

U Ciebie kolego proponuje podjechac gdzies do mądrego mechanika i niech słucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takiego nie ma . Każdy mowi : eeeee tak musi byc :/ i taki sam stuk tylko z większa częstotliwością mam przy dojeżdżanie do skrzyżowania i póki auto sie nie zatrzyma to słychać to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dołaczam się do tematu gdyż u mnie występuje taki sam problem, przy ruszaniu na 1 klekocze do jakichs 2tys obr. na 2 i 3 tez a potem cichnie + czasem szarpie autem w trakcie jazdy na tych biegach. Wczesniej tylko na zimnym silniku, a teraz nawet czasem na rozgrzanym. Z racji takiej ze przebywam za granicą, byłem w ASO w belgii, wymienili mi czwarty wtrysk który uważali za wadliwy bo tak im komp pokazał, pojezdziłem 2 tygodnie, zrobiłem jakieś 5 tys km, wszystko było super i problem powrocił. Jestem umówiony znów na 11 maja, mają sprawdzić czy to znów ten sam wtrysk czy coś innego. Ale może któś już ma rozwiązanie tego problemu bo widzę że coraz wiecej ludzi ma ten sam problem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet nowek wtryskow i nie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro wymiana wtrysków nie pomaga a to sugeruje nawet ASO, to co dalej szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest ten stuk spowodowany sprzegielkiem alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe. A u mnie bije ewidentnie od zapłonu cos nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy wymieniać i wymieniać aż wkońcu komuś się trafi, tylko znowu na jakie koszta się naciągniemy aż wkońcu trafimy na usterkę VW :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ja się poddałem... nie mam pomysłu. czekam na nowy soft VW od emisji spalin... wgrają mi i moze to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaszalałem...

 

Akurat niedaleko mam bardzo dobra firme tuningową. Pan powiedzial ze sie podejmie zadania. I jak pomoze to wtedy zaplace.

Zmienil mi mape z aligatorowej (dynosoft) na oryginalną i zmodyfikowal mi jakies gorne wartosc zmienil dawki startowej paliwa.

 

Auto chodzi jak chodzilo. Pieknie wszystko gra.

 

Ale dziś rano ta sama historia.... Do pracy pojechalem wszystko z autem ok. 1,5 km wiec sie nie zagrzal.

4h stal na sloncu.... Odpalam i jade i zaczyna klekotac... Malo tego teraz dodatkowo dusi sie :)

Np 1 ka reczna zmiana dsg i dodaje gazu a on dusi sie poprzerywa i zaczyna jechac... Hehe co za grat !

Oczywiscie co pomaga. Wyl i wlacze silnik i cisza. Nie klekota i nie przerywa.

 

Podlaczylem

Pod komp. Zero bledow.

 

Eech.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności