Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek kup prosze chociaż 17' - przecież to pare groszy różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce dzisiaj zamówić conti ts850 na moje 18 ... zastanawiam się jeszcze czy zwykłe czy w wersji XL (wzmacniane) co radzą koledzy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś nie przeszkadzały koła od Kurczaka, to jak konfigurowałem Superba zapytałem o zimówki i akurat mają taką ofertę:

- aluminiowe Helios 17" z Michelin Alpin 5 215/55 R17 98V- 1 szt. 1136 PLN brutto

 

Jak dla mnie całkiem rozsądne pieniądze, chociaż felga niezbyt urodziwa... Ale na zimę obleci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce dzisiaj zamówić conti ts850 na moje 18

 

ja też idę ta drogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padre82, Prim Zamawiacie ts850 czy ts850 P? Zakładacie zimówki/ letnie na jeden komplet felg na zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinterContact TS 850 P - zakładam na Dartford-y....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeden komplet Dartfordów? U mnie raczej też będą te opony. Zastanawiam się czy kupić same opony 18" i przedkładać opony lato/zima czy kupić drugi komplet opona zimowa i felga 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te o tym myślałem ale znając zycie leasing sie skończy po 3 latach i go sprzedam wiec u mnie żartujemy "ze szkoda Alu na zimę" odpada bo raczej po trzech zimach sie nie zniszczą. Nie chce poza tym generować wyższych kosztów (trzeba dokupić drugi komplet felg choćby stalowych) wybierając 17'.... no i troche próżność przez mnie przemawia - lubię ten samochód na 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich autach jakie miałem przez ostatnie kilkanaście lat zawsze oryginalne aluminiowe fele (przeważnie były 18") przeznaczałem na zimówki, a na lato kupowałem ładniejsze (wg. mnie). Tym razem powiedziałem już sobie "stop". Jeżeli tylko nie chodzi komuś o inny wygląd letnich kół, to wg. mnie nie ma sensu wywalanie kasy na dodatkowe zimowe felgi. A zwłaszcza na mniejsze i brzydsze. Przy każdej sprzedaży auta zawsze jest się na tym mocno w plecy, używki ciężko sprzedać nawet "po bandzie", do kół zimowych zawsze kupowałem też drugi komplet czujników ciśnienia, za które też nikt potem nie chce dać ani grosza, itp., itd. Jak wreszcie odbiorę auto, to teraz kupuję już tylko same opony zimowe i finito. Dotychczas nigdy nie miałem żadnych problemów z oryginalnymi aluminiowymi felgami w zimie pod kątem większego zniszczenia, czy coś w tym stylu. Każdy robi jak mu pasuje, ale ja już nie brnę w opcję z dwoma kompletami kół. Kilka tysiaków zostaje w kieszeni i poza tym nie ma znaczących różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- aluminiowe Helios 17" z Michelin Alpin 5 215/55 R17 98V- 1 szt. 1136 PLN brutto

Czyli prawie tyle, co w VW alu Aspen 16" z oponami zimowym Dunlop... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ci na wyglądzie czy na bezpieczeństwie? To podstawowe pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby komuś nie przeszkadzały koła od Kurczaka, to jak konfigurowałem Superba zapytałem o zimówki i akurat mają taką ofertę:

- aluminiowe Helios 17" z Michelin Alpin 5 215/55 R17 98V- 1 szt. 1136 PLN brutto

 

Jak dla mnie całkiem rozsądne pieniądze, chociaż felga niezbyt urodziwa... Ale na zimę obleci ;)

Mi z pewnością nie będą :) A u jakiego dealera dostałeś tę informację? Pytałem u trzech różnych z nikt nic nie wie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carsed Sp.j.,

ul. Warszawska 84, 05-300 Mińsk Mazowiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam felg stalowych 18 cali albo 19 na zimę orjetuje się ktoś przy jakich autach były takie rozmiary na stali ��

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jaka homologacje ma bitdi na kola? Bo w salonie nie byli w stranie powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos sie orientuje jaka homologacje ma bitdi na kola? Bo w salonie nie byli w stranie powiedziec

 

kolego oficjalne info z salonu gdzie odbierałem swoje bitdi:

 

dla 17":

 

Szerokość: 6,5’’.

 

Średnica 17’’

 

Rozstaw śrub 5/112

 

ET 41

 

Obręcz o średnicy 18’’ pod oponę 235/45 R18

 

Szerokość 8’’

 

Rozstaw śrub 5/112

 

ET 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zime kupiłem 3 felgi dartford- na ebaju- po około 900 złotych za sztukę,czwarta felga będzie z zapasowego koła.Cena dartforda w ASO-to 2500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zime kupiłem 3 felgi dartford- na ebaju- po około 900 złotych za sztukę,czwarta felga będzie z zapasowego koła.Cena dartforda w ASO-to 2500zl.

 

Gorzej jak kapcia złapiesz bez zapasu ;/

Ja przez 10 lat nigdy kapcia nie złapałem aż do wczoraj w aucie żony ;) Co gorsza zgubiłem gdzieś przejściówkę do śrub antykradzieżowych i mam problem.

 

Wracając do wątku.. Doszła już paczka do CIebie? to były nowe? czy używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności